If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 37 από 37

Προεπιλογή

το καλυτερο ειναι να βγουν και απο κει και περα τσεκαρονται και εισαι σιγουρος οτι ειναι 100% λειτουργικα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο capthookb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν έχει ανάψει ποτέ κάποιο λαμπάκι.
    Οι κάρτες καυσαερίων γράφουν αυτά, τα οποία δε φαίνονται λογικά. Πέρισυ δηλαδή είχα μηδέν; Ή κάποιο πρόβλημα υπάρχει ή το μηχάνημα τα είχε παίξει. Αλλά πως είναι δυνατόν να μη βγαίνουν καυσαέρια;;;

Ετος CO% HC ppm
    2001 0,0140 32,0000
    2002 0,0070 5,0000
    2003 0,0270 47,0000
    2004 0,3000 100,0000
    2005 0,0680 94,0000
    2007 0,0000 0,0000

autes oi metrhseis aforoun metrhseis sto relanti??an nai einai anyshxhtika ta pragmata....exw astra g 99 montelo me kodiko kinitira x14xe kai 244.000 xiliometra shmera... exw ki egw allaksei tin flatza kefalhs stis 80.000 xlm kai exw katharisei ta bek mia fora stis 150.000 peripou ton aisthitira L kai ton katalyth....prosfata metrhsa tin katanalwsh se ethniko dyktio xoris na piesw to aytokinito me statherh taxythta 100-120 xlm kaiei 7,2 / 100 xlm me filtroxoanh eksatmisi rythmisti analogias aera benzinhs AFR eleftheras katallhth kai 17ares zantes me 215 lastixa...ton iounio mina perasa kteo kai sou postaro ta apotelesmata kaysaeriwn gia na sygrineis me to diko sou....

des episeis kai tous ydrogonanthrakes stin karta kaysaeriwn sou kai pes mou ta apotelesmata...

Προεπιλογή

Το συγκεκριμένο ASTRAki δέν βρίσκεται πλέον εν ζωή....
    Meguiars project...

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=8409

http://www.youtube.com/watch?v=1prIEOzpt3Q&feature=player_embedded

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostisfg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο ASTRAki δέν βρίσκεται πλέον εν ζωή....

krima ! ! ! h aitia poia einai???

Προεπιλογή

Μια κακιά στιγμή... Ευτυχώς μόνο το G ήταν άτυχο...

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=9732
    Meguiars project...

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=8409

http://www.youtube.com/watch?v=1prIEOzpt3Q&feature=player_embedded

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostisfg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια κακιά στιγμή... Ευτυχώς μόνο το G ήταν άτυχο...

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=9732
    aiwnian tou h mnymh

Προεπιλογή

Ναι, το G αποτελεί παρελθόν εδώ και 1 χρόνο (όπως και το θέμα είναι παλιό). Γιάννη δε θυμάμαι αν ήταν ρελαντί ή σε υψηλότερες στροφές. Οι τιμές των υδρογονανθράκων είναι γραμμένες στο post μαζί με το % του μονοξειδίου.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Παιδες εχω ενα vectra b και εχει 330.000km και σκεφτομαι για καθαρισμο μπεκ αξιζει; ειναι σωστο να γινει για 1η φορα μετα απο τοσα χιλιομετρα;
    Long term project c20xe tuned by my friend...!

Προεπιλογή

Να μην τα ακουμπήσεις καν αν δεν έχεις πρόβλημα.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Στην δική μου περίπτωση στα 100.000 χλμ. έκανα καθαρισμό μπέκ και όντως το ενα απο αυτά ήθελε γιατι ήταν ψιλοβουλωμένο. Πρόβλημα στο αυτοκίνητο δεν είχα διαπιστώσει αλλά η αλήθεια είναι οτι χρειαζόταν ο καθαρισμός. Γνώμη μου είναι οτι πρέπει να τα καθαρίσεις γιατι με τα χιλιόμετρα που έχεις διανύσει δεν θα είναι και στην καλύτερη τους δυνατή κατάσταση.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Προεπιλογή

το γιατι υπαρχει η εντυπωση μην αγκιζετε μπεκ βενζινοκινητηρα ''δεν εχει αναγκη'' , δε μπορω να το καταλαβω...βαρια στα 150000 θελουν ελεγχο...
    Μπεκ ειναι και βουλώνουν..

Moderator Το avatar του χρήστη giorgos_ASTRA G
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτη
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Και εγω πρτη φορα τα καθαρισα στις 192.000 km. Μεχρι τωρα που εχει 203.000 κανενα προβλημα. Δεν ειχαν καποιο προβλημα βεβαια οταν τα καθαρισα αλλα καλο κανει...
    OPEL ASTRA G 1999 X14XE SPORTIVE

Senior Member Το avatar του χρήστη opcdmax
    Περιοχή
    Nεαπολη
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis bertone Εμφάνιση μηνυμάτων
    το γιατι υπαρχει η εντυπωση μην αγκιζετε μπεκ βενζινοκινητηρα ''δεν εχει αναγκη'' , δε μπορω να το καταλαβω...βαρια στα 150000 θελουν ελεγχο...
    Μπεκ ειναι και βουλώνουν..
    υπαρχει αυτη η εντυπωση γιατι μπορει να πας για μαλλι και να βγεις κουρεμενος , ενοω οτι λιγοι ειναι οι καλοι , γιατι εδω στην ελλαδα ολοι ειναι "μαστορες" !!!!
    Στην Ελλαδα εχει δημιουργηθει ενα νεο extreme sport..... οδηγηση με αναμενο το λαμπακι της βενζινης!!!!

Προεπιλογή

καλα ναι απο μαστορες αλλο τιποτα.. εγω παντως ηθελα να τα καθαρισω, τα αφηνα τα αφηνα κ στις 180000 αναψε τσεκ..αποτεσμα;;δυο κολλημενα μπεκ πηγαν για πεταμα..
    και στην αντιπροσωπεια μ λεγαν ..οτιδηποτε αλλο οτι εχει τ αμαξι μεχρι και προβλημα στον εγκεφαλο...πλην απο τα μπεκ...

Senior Member Το avatar του χρήστη opcdmax
    Περιοχή
    Nεαπολη
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

οτι μετα απο μερικα χιλιομετρα θες αυτο ειναι το σιγουρο , το σωστο ειναι αλλαγη αλλα ποιος θα δωσει τοσα για να αλλαξει ολα τα μπεκ , οποτε ψαχνεις να βρεις εναν καλο και απλα ευχεσαι αν πανε ολα καλα
    Στην Ελλαδα εχει δημιουργηθει ενα νεο extreme sport..... οδηγηση με αναμενο το λαμπακι της βενζινης!!!!

Προεπιλογή

εγω 2 μεταχειρισμενα εβαλα απλα τα εκανα ογκομετρηση, ηταν ΟΚ. κ αυτο με τα καθαριστικα μαλλον ΄΄ψεμα΄΄ ειναι . εγω ειχα ριξει αρκετες φορες πριν μου βουλωσουν..

Προεπιλογή

Το πιο σωστό είναι να βγούν και να ογκομετρηθούν τα μπέκ . Πολλές φορές δέν πετυχαίνει ο καθαρισμός , έχω διαβάσει οτι χαλάει η ελαστικότητα της μεμβράνης.
    Έριξα σήμερα με 3/4 καύσιμο το Tunap 979΄σε Corsa C . Το αμάξι δέν είχε θέμα στήν εκκίνηση , αλλά έγινε πλήρη συντήρηση πρίν 1000 χιλιόμετρα , αγοράστηκε μετ/σμένο με ήδη κοντά στίς 200,000 χιλιόμετρα .Τώρα το πόσο δουλειά κάνουν τα συγκεκριμένα προιόντα κρατάω και τίς επιφυλάξεις μου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Καθαρισμός πεταλούδας
    Από τον/την johnjohn_vip στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-10, 20:29
  2. Καθαρισμός/Ρύθμιση Twinport
    Από τον/την mixalakis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-09, 17:32
  3. Μπέκ VXR
    Από τον/την ninos22 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-07, 10:21
  4. Ψηλό ρελαντί μετά από καθαρισμό πεταλούδας+μπέκ
    Από τον/την tax στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-06, 18:44

Δικαιώματα - Επιλογές