If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Προεπιλογή Μετ/σμένο Opel Astra CDTI 1600 πρός αναζήτηση .

Κοιτάζουμε για αλλαγή του οικογενειακού οχήματος ενός Mazda 6. Αυτή τη φορά θα πάει σε Diesel . Μέσα στίς επιλογές είναι και το Astra .
    Ο κινητήρας του είναι σε συνεργασία με κάποια άλλη εταιρεία ; Απο προβλήματα τι έχουν αναφερθεί ;
    Το αμάξι θα κάνει ετήσίως τουλάχιστον 40,000 χιλιόμετρα και το 70% αυτών εκτός πόλης .
    Στο μετ/σμενο εάν πάς σε αντιπροσωπεία , μπορείς να δείς τη κατάσταση του dpf σε διαγνωστικό ;
    Υπάρχουν κάτοχοι να μάς αναφέρουν και κατανάλωση σε λτ/100 και τη οδηγική του συμπεριφορά.

Προεπιλογή

Εγω εχω το j diesel, 1.6 με τα 136 αλογα. Ειναι παρα πολυ οικονομικο, πολυ γρηγορο και ανετο.
    Tο πηρα απο ιδιωτη με 42000 χλμ μετα απο γενικο ελεγχο σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο.
    2 χρονια τωρα κανενα προβλημα, αλλα κανω λιγα χιλιομετρα. Για τα χιλιομετρα που κανεις πιστευω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasosdimas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εχω το j diesel, 1.6 με τα 136 αλογα. Ειναι παρα πολυ οικονομικο, πολυ γρηγορο και ανετο.
    Tο πηρα απο ιδιωτη με 42000 χλμ μετα απο γενικο ελεγχο σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο.
    2 χρονια τωρα κανενα προβλημα, αλλα κανω λιγα χιλιομετρα. Για τα χιλιομετρα που κανεις πιστευω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη.
    Φιλε το δικου σου μοτερ εχει ιδιο κωδικο με του astra K , γνωριζεις;
    Θελω να πω αν βγαζουν το θεμα με τη καδενα !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasosdimas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δέ ξέρω εάν έχει δει το J . Εσύ πόσα χιλιόμετρα του έχεις κάνει απο τη αγορά .
    Τα υπόλοιπα που έχει δεί , Renault Clio 1500 κ.εκ του 2015 και Hyundai i30 πετρέλαιο . Πλέον δέν θέλει να πάει πάλι σε sedan .
    Απο κατανάλωση τι έχεις μετρήσει σε λτ/100;
    Aπο εβδομάδα θα ξεκινήσει να ψάχνουμε και να πάνε και σε ράμπα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε το δικου σου μοτερ εχει ιδιο κωδικο με του astra K , γνωριζεις;
    Θελω να πω αν βγαζουν το θεμα με τη καδενα !
    Το έχω διαβάσει και απο άλλους το θέμα με τη καδένα στα συγκεκριμένα μοντέλα.
    Το κόστος που κυμαίνεται περίπου ;
    Γιατί όλα αυτά που έχει έχουν ~100,000 χιλιόμετρα , πολύ αμφιβάλλω εάν δέν είναι γυρισμένα κιόαλς.

Προεπιλογή

Το κοστος ειναι στο 1.000 ευρω .

Το 1.7 μοτέρ είναι πολύ πιο αξιόπιστο από το 1.6 .

Το 1.6 ειναι πιο σβέλτο και οικονομικό με σχέση με το 1.7 .

Το θέμα ειναι πόσο συντηρημένο ήταν πριν το αμάξι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και ειναι πολύ λίγα τα συντηρημένα .

Βλεπω αγγελιες στο car.gr 8ετιας αμάξια απο εξωτερικό και γράφουνε 100.000χιλ χιλιόμετρα και γελάω , ο Γερμανός το χρόνο κάνει απο 25 εως 50 χιλ το χρόνο , βγάλε πόρισμα .......

Προεπιλογή

Εγω το πηρα με 45000χλμ,απο γνωστο. Ολα τα σερβις στην αντιπροσωπεια, συμφωνα με τις οδηγιες του βιβλιου σερβις. Το πηγα και σε δικο μου συνεβλημενο συνεργειο, ψαχτηκε παρα πολυ, ειναι αψογο. Το εχω μονο για ταξιδια. Η καταναλωση σε ταξιδι φτανει τα 5,6 λιτρα στα 100, με απαλο ποδι και ταχυτητες της ταξης των 140 χλμ. Η επιταχυνσεις του, για οικογενειακο αυτοκινητο, ειναι απιστευτες. Τελικη το εχω παει μεχρι 237.Δεν το πηγαινω σε αντιπροσωπεια, αλλαζω τα λαδακια καθε χρονο, ασχετων χλμετρων. Βαζω μονο τα γνησια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο meletis_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω διαβάσει και απο άλλους το θέμα με τη καδένα στα συγκεκριμένα μοντέλα.
    Το κόστος που κυμαίνεται περίπου ;
    Γιατί όλα αυτά που έχει έχουν ~100,000 χιλιόμετρα , πολύ αμφιβάλλω εάν δέν είναι γυρισμένα κιόαλς.
    Αν αλλαζεις λαδια καθε 10.000 χλμ και βαζεις τα γνησια η με τα ιδια χαρακτηριστικα δεν θα εχεις προβλημα με την καδενα.

Παρόμοια Θέματα

1. Opel astra k 1600 diesel ερώτηση!!
    Από τον/την nikolas_s στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-18, 17:51
  2. opel astra gtc 1600 program
    Από τον/την opelara στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-17, 09:52
  3. Opel Astra GTC-OPC 1600 TURBO '08
    Από τον/την ptg520i στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-17, 14:04
  4. opel astra gtc 1600
    Από τον/την opelara στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-11, 16:55
  5. Irmscher Opel Astra J 1600 με 200 ίππους
    Από τον/την fotis1972 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-10, 19:45

Δικαιώματα - Επιλογές