If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12

Προεπιλογή Δίσκος πλατο

Έμεινα από συμπλέκτη πήρα τον μάστορα μου είπε να δω αν στάζει από κάτω πράγματι στάζει μου είπε 300 ευρώ.

Είναι καλά τα λεφτά η πολλά; και το θέμα είναι τι δίσκο πλατό θα μου βάλει;

Προεπιλογή

Δεν σε είχε προειδοποιήσει με πατιναρισμα πιο πριν;
    Αφενός μεν πρέπει να ρωτήσεις για την μάρκα αφετέρου κάνε και ένα τηλεφώνημα σε 2-3 συνεργεία ακόμη να πάρεις προσφορά. Πάρε πχ στο Λαζάρου στην Καλλιθέα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε είχε προειδοποιήσει με πατιναρισμα πιο πριν;
    Αφενός μεν πρέπει να ρωτήσεις για την μάρκα αφετέρου κάνε και ένα τηλεφώνημα σε 2-3 συνεργεία ακόμη να πάρεις προσφορά. Πάρε πχ στο Λαζάρου στην Καλλιθέα.
    Οχι δεν ειχα πατιναρισμα λες απλα να εσκασε η φουσκα και να μην θελει δισκο πλατο αλλα θα μου πεις θα λυσει δισκο πλατο που εχει 180.000 χιλιομετρα σχεδον και δεν θα τον αλαξει;

Για SACHS μου ειπε οτι θα βαλει.

Προεπιλογή

Και σε εμένα όσες φορές ρώτησα για φίλους όλοι σε sachs βάλανε. Κάνε πάντως την έρευνα αγοράς σου

Προεπιλογή

Αλλαξε απευθειας δισκοπλατο και δε θα μετανιωσεις...
    Θα σου ζηταει 1000 ευχαριστω το ποδι σου...και μη μου πεις δεν ειναι σκληρο το πενταλ...βαλε καινουριο κ θα δεις οτι παταγες τσιμεντο.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλαξε απευθειας δισκοπλατο και δε θα μετανιωσεις...
    Θα σου ζηταει 1000 ευχαριστω το ποδι σου...και μη μου πεις δεν ειναι σκληρο το πενταλ...βαλε καινουριο κ θα δεις οτι παταγες τσιμεντο.
    Θα αλλάξω γιατί σίγουρα θα είναι στα τελευταία του οπότε τι τώρα τι σε ένα δύο χρόνια.

Προεπιλογή

Άλλαξε και τρομπάκια συμπλέκτη , και πάρε φλάντζα κάρτερ γιατί το Corsa C δέ έχει βίδα αποστράγγισης .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο meletis_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξε και τρομπάκια συμπλέκτη , και πάρε φλάντζα κάρτερ γιατί το Corsa C δέ έχει βίδα αποστράγγισης .
    Το πανω τρομπακι τον ποδι;

Προεπιλογή

Δεν προηδοποιει, ετσι και του πατερα μου το astra, στα καλα καθουμενα πεταξε τα υγρα απο το τρομπακι και εμεινε, δισκο θα αλλαξεις προλυπτικα, σε αυτα τα km, δεν εχει τρελη φθορα, αλλα τον αλλαζεις, sachs φοραει, sachs θα βαλεις.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Δεν φορανε Valeo πως και ετσι;

Το 95% των χιλιομετρων που εχει κανει ειναι εδω μεσα Αθηνα σταματα ξεκινα οποτε ισως να ειναι στα τελευταια τους δισκος πλατο, τωρα αν εχουν αντοχη για κανα δυο χρονια ακομα δεν λεει κατι αφου θα πληρωσω που θαν πληρωσω εργατικα μην τα πληρωνω ξανα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LLLEFTERIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πανω τρομπακι τον ποδι;
    Ναι , υπάρχουν καλής ποιότητας εμπορίου . Και αφου θα δείτε το σασμάν , δές και τη παλάντζα ταχυτήτων κιόλας . Να ξέρεις υπάρχει σέτ επισκευής 3-5€ , στην ουσία απο τη χρήση χαλάνε οι ασφάλειες και ξεκουμπώνει .

Προεπιλογή

Ετοιμο μου αλλαξε και ζαμφορ και στις ταχυτητες ελειπε ενα πλαστικο που εχει απο πανω μια πλαστικη ασφαλεια το εβαλε και αυτο.

Ειναι υπερβολικα μαλακος ο συμπλεκτης βαλβολινες μου εβαλε της opel

Ο πρωην κατοχος οπως μου ειπε ειχε αλλαξει μονο δισκο γιατι τρομπακι μεσα στο σασμαν και πλατο ηταν την μανας του αν ειναι δυνατον.

Παρόμοια Θέματα

1. Δίσκος πλατο βολαν
    Από τον/την nikos-opc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-21, 00:37
  2. Βλάβη κάψιμο δίσκου-συμπλεκτη-πλατο
    Από τον/την Expresso στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-18, 23:37
  3. Δίσκος;
    Από τον/την mindtrapper στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-14, 23:32
  4. Είναι δίσκος???
    Από τον/την Cptpanos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-14, 15:04
  5. Αλλαγή Δίσκου
    Από τον/την Nick7 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-12, 19:01

Δικαιώματα - Επιλογές