If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή Corsa D - Κολόνα τιμονιού

Καλησπέρα σε όλους!
    Μετά από στιγμιαία περίεργη αίσθηση στο τιμόνι απευθύνθηκα σε μη εξουσιοδοτημένο κοντινό συνεργείο για έλεγχο. Το διαγνωστικό έδειξε πρόβλημα στον αισθητήρα της κολόνας (Steering Wheel Torque Sensor) και ο μηχανικός πρότεινε να γίνει επισκευή της ίδιας κολόνας.
    Οι οικονομικότερες λύσεις φαίνεται να είναι η επισκευή της ίδιας ή η αντικατάστασή της με ανακατασκευασμένη. Τι προτείνετε;
    Επίσης, σε κάποιο παλιότερη συζήτηση αναφέρθηκε ότι η OPEL καλύπτει με δεκαετή εγγύηση τις κολόνες τιμονιού. Γνωρίζει κάποιος αν αυτό ισχύει για Corsa D 2014;

Προεπιλογή

Καλό θα ήταν να το δει και κάποιο εξειδικευμενο συνεργειο. Από εκεί και μετά θα πάρεις την απόφαση σου. Χωρίς να γνωρίζω εγώ μάλλον θα πήγαινα σε επισκευή της δικής μου. Αν σου είναι κοντά πήγαινε μια βόλτα από τον Στράτο Λεπιδα που έχει εξειδικευμενο και είναι και καλός μάστορας να πάρεις μια άποψη.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Προσπερασε τα συνεργεια που θα σου πουν θα την βγαλουν και θα την στειλουν για επισκευη, και πηγαινε μια βολτα απο Carelectron Καραολή και Δημητρίου 159, θα την βγαλουν και θα την επισκευασουν αυτοι. Κοστος αν θυμαμαι καλα γυρω στο 300αρι...
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπερασε τα συνεργεια που θα σου πουν θα την βγαλουν και θα την στειλουν για επισκευη, και πηγαινε μια βολτα απο Carelectron Καραολή και Δημητρίου 159, θα την βγαλουν και θα την επισκευασουν αυτοι. Κοστος αν θυμαμαι καλα γυρω στο 300αρι...
    Ο Νίκος ξέρει ,άκουσε τον.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Νίκος ξέρει ,άκουσε τον.
    Θα γλυτωσει τα εργατικα και την ''μιζα'' του μηχανικου. Την επισκευαζουν την ιδια μερα, μεχρι το μεσιμερι ετοιμο μας το ειχανε εμας ενα corsaki.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα γλυτωσει τα εργατικα και την ''μιζα'' του μηχανικου. Την επισκευαζουν την ιδια μερα, μεχρι το μεσιμερι ετοιμο μας το ειχανε εμας ενα corsaki.

Προεπιλογή

Και αν θυμαμαι δινει και γραπτη εγγυηση επισκευης 1 χρονο.

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Θα πάω στον Carelectron.

Προεπιλογή

καλησπερα ισχυει η δεκαετη εγγυηση για την κολονα τιμονιου εγω την αλλαξα μεσα στην εγγυηση θα πας σε αντιπροσωπεια να το βαλουν διαγνωστικο αν ειναι σωστοι θα στο αναφερουν αν δεν ειναι σωστοι θα σου ζητησουν 2000 τοτε φυγε και πηγαινε σε αλλη

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geoliol Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα ισχυει η δεκαετη εγγυηση για την κολονα τιμονιου εγω την αλλαξα μεσα στην εγγυηση θα πας σε αντιπροσωπεια να το βαλουν διαγνωστικο αν ειναι σωστοι θα στο αναφερουν αν δεν ειναι σωστοι θα σου ζητησουν 2000 τοτε φυγε και πηγαινε σε αλλη
    Σ' ευχαριστώ πολύ geoliol.
    Θα το ψάξω και θα επανέλθω.

Προεπιλογή

σου εχω στειλει ενα προσωπικο μηνυμα απαντησε μου

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-14, 14:45
  2. Κολώνα Τιμονιού - Corsa C 1.4 twinport
    Από τον/την sad13 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-11, 15:59
  3. Επαναφορά τιμονιού σε Corsa D
    Από τον/την silsport στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 16:46
  4. Δοχείο υγρών τιμονιού corsa C
    Από τον/την corsakias2002 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-06, 20:02

Δικαιώματα - Επιλογές