If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12

Προεπιλογή opel vivaro 2.5 diesel 135hp

καλησπερα σε ολους εδω μεσα.ειμαι κατοχος ενος opel vivaro 2.5 diesel με κωδικο κινητηρα g9u730 (εχει σημασια). δυστυχως ο κινητηρας ειναι renault αν και αγορασα OPEL το 2006 καινουριο.απο καινουριο το αυτοκινητο τσιμπαγε λαδια και η εταιρια μου ελεγε φυσιολογικο.. εδω και 4 μηνες το αυτοκινητο εχει πολλαπλα ρηγματα στον κινητηρα με αποτελεσμα να ακινητοποιηθει και να μην φτιαχνεται ο ιδιος. Σε ολη την Ελληνικη αγορα δεν υπαρχει τιποτα..ψαχνω και εξωτερικο αλλα ματεα ..Εδω βρισκω μονο κινητηρε με αλλους αριθμους οπως g9u750 η g9u 754 ..ΕΡΩΤΗΣΗ υπαρχει καποιος που ασχολειται και γνωριζει αν μπορω να προσαρμοσω καποιον πανω..απαντηση μονο απο γνωστες παρακαλω.ευχαριστω

Προεπιλογή

Καλημερα .
    Απο τι βλεπω αυτο το μοτερ το πηραν 3 , Nissan -Opel -Renault ,λιγο που το εψαξα !!!

Γιατι λες οτι δεν φτιαχνεται ??? Ρηγματα που ???
    Το αγορασεις μεταχειρισμενο αυτο το μοτερ , ειναι σαν να περνεις γουρουνι στο σακι . ( Επαγγελματικό αμάξι ).

Σιγουρα θα σου φυγουν αρκετα λεφτα για επισκευη , ειτε ανακατασκευη αγορα του μοτερ απο το εξωτερικο , δες εδω : https://www.ebay.co.uk/itm/231834556...6&toolid=10001

Σιγουρα μπορει να μπει ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΕΙΣ καποιο μοτερ απο τα παραπανω στο δικο σου σασι , αλλα θελει ψαξιμο ...

Και το δικο μου αμαξι ΟΠΕΛ ειναι , με μοτερ ISUZU , που μπορω να προσαρμοσω και αλλους κινητηρες στο σασι μου .

Θελει λιγο ψαξιμο φιλε μου , απο γνωστες του αντικειμενου

Εισαι σιγουρος οτι δεν επισκευαζεται το μοτερ το δικο σου ????????????????????

Προεπιλογή

Θα συμφωνήσω με τον Γιώργο (AUQ) καλύτερα να πας σε επισκευή μιας το μεταχειρισμένο δεν ξέρεις τι θα σου βγει... εκτός και αν βρείς κάποιο σίγουρο!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το δικο μου αμαξι ΟΠΕΛ ειναι , με μοτερ ISUZU , που μπορω να προσαρμοσω και αλλους κινητηρες στο σασι μου .
    Γιώργο όπως??? Κανα OPC??? χεχεχε

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikossarr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους εδω μεσα.ειμαι κατοχος ενος opel vivaro 2.5 diesel με κωδικο κινητηρα g9u730 (εχει σημασια). δυστυχως ο κινητηρας ειναι renault αν και αγορασα OPEL το 2006 καινουριο.απο καινουριο το αυτοκινητο τσιμπαγε λαδια και η εταιρια μου ελεγε φυσιολογικο.. εδω και 4 μηνες το αυτοκινητο εχει πολλαπλα ρηγματα στον κινητηρα με αποτελεσμα να ακινητοποιηθει και να μην φτιαχνεται ο ιδιος. Σε ολη την Ελληνικη αγορα δεν υπαρχει τιποτα..ψαχνω και εξωτερικο αλλα ματεα ..Εδω βρισκω μονο κινητηρε με αλλους αριθμους οπως g9u750 η g9u 754 ..ΕΡΩΤΗΣΗ υπαρχει καποιος που ασχολειται και γνωριζει αν μπορω να προσαρμοσω καποιον πανω..απαντηση μονο απο γνωστες παρακαλω.ευχαριστω
    Πόσα χιλιόμετρα έχει το αυτοκίνητο?

Προεπιλογή

καλησπερα παιδια και ευχαριστω για τις απαντησεις σας..οπως προαναφερα το αυτοκινητο καθετε 4 μηνες και δεν λεω εγω οτι δεν φτιαχνετε αλλα ενα απο τα μεγαλυτερα ρεκτιφιε τις Αθηνας εχει ριγμα στο κορμο και πολλαπλα στο καπακι .αγορα καπακι καινουριου ιμιτασιον 1200 και μεταχειρισμενου κορμου 400, συνολικα οπως μου ειπε θα περασει τα 4000 euro (εδω να πω οτι το αυτοκινητο στο car το βλεπουμε απο 5000 euro και πανω, ολοκληρο και λειτουργικο).Χιλιομετρα 230.000 συμφωνα με ολους πολυ λιγα αλλα ετσι ειναι τα πραγματα.στοχος μου εδω ειναι αν υπαρχει καποιος απο την OPEL που γνωριζει τα VIVARO αριστα και να μου πει αν μπορω να προσαρμωσω ενα αλλον κινητηρα στη θεση του G9U730. συνεχιζω την ερευνα μου για κινητηρα και ελπιζω καποια στιγμη να βρεθει.οστοσο το επαγγελμα μου απαιτει κλουβακι οποτε σημερα που σας γραφω παραγγειλα ενα ολοκαινουριο MERCEDES VITO 114 W447...Πικραμενος με την OPEL οποτε ποτε ποτε ποτε ξανα εκει.( το αμαξι το ειχα αγορασει καινουριο το 2006 και πληρωθηκε 29.800euro) με ολα μα ολα τα service στην opel.απο αρχη εκαιγε λαδια για εμενα πολλα για την εταιρεια φυσιολογικα και ιδου τα αποτελεσματα.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΑΜΑΧΗΤΙ.....

Προεπιλογή

Καταρχάς καλορίζικο το καινούργιο εργαλείο σου.

Σίγουρα θα υπάρχει μοτέρ που θα ταιριάξει με το σασί σου, αλλά θέλει ψάξιμο από μάστορα που ξέρει... Υπομονή και ψάξιμο και θα βρεις το ΓΑΤΟ μάστορα.
    Καλή συνέχεια.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Καλοτάξιδο το νέο σου απόκτημα.
    Αν ήμουν στην θέση σου θα περνούσα από εισαγωγείς ανταλλακτικών που φέρνουν τροπετα από εξωτερικό να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια άκρη για το συγκεκριμενο.
    Σίγουρα το τροπετο θα σου βγει φθηνοτερο.
    Αν θέλεις κάνε μια ερωτηση
    Γιάννης

Προεπιλογή

Θέλεις συνεργείο που να ασχολείται με ρενω.
    Κινητήρας ενδέχεται να ταιριάζει ο G9U750
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

καλησπερα στην παρεα..δεν μπορουσα να μην απαντησω στο θεμα μου με το τι εγινε τελικα στο αυτοκινητο.σχεδον μετα απο 5 μηνες ψαχνωντας τον κινητηρα μου με κωδικο G9UB730 σε Ελλαδα και εξωτερικο με κανα 2 μαντραδες που εισαγουν κινητηρες κανενα θετικο αποτελεσμα. Μεχρι εναν εισαγωγεα της βορειου Ελλαδος ο οποιος εδωσε την λυση..αγορασα κινητηρα με κωδικο G9UB630 o οποιος ειναι απο MOVANO 2008 μοντελο.Αρα για εναν ο οποιος εχει το ιδιο θεμα με εμενα κανουν ολοι μα ολοι οι κινητητρες G9U ασχτετος σε τι αμαξι ηταν. τα κολλαρα δεν ταιριαζουν οποτε εβαλα τα δικα μου καθως και μπεκ και τουρμπινα αλλα ο κορμος ειναι ακριβως ο ιδιος.το εχω στα χερια μου λιγες ημερες, εχω κανει 600 χιλιομετρα και μεχρι στιγμης ολα φαινονται ok..ελπιζω να βοηθησα και φυσικα οποιος εχει OPEL VIVARO και μπορω να βοηθησω ας μου στειλει μηνυμα ..ευχαριστω .

Προεπιλογή

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Η αξία του forum είναι αυτή. Υπάρχουν οι πληροφορίες και για άλλους που τυχών τις χρειαστούν!
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Μπραβο Νικο.Οπως λεει και ο Γιαννης αυτη ειναι η αξια του φορουμ.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο Νικο.Οπως λεει και ο Γιαννης αυτη ειναι η αξια του φορουμ.
    Ακριβώς!

Παρόμοια Θέματα

1. Opel Astra J 1,6 Diesel 110 ps Dream ή Alfa Romeo Giulietta 1.6 Diesel Sprint???
    Από τον/την nikkarv στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-15, 01:26
  2. Ηχεία για Vivaro.
    Από τον/την Αναστάσιος Μακρής στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-15, 00:20
  3. Opel Astra 1.3 diesel ή Opel corsa 1.3 diesel ????
    Από τον/την ntinos στο forum Opel
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-14, 14:34
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ OPEL VIVARO CDTI
    Από τον/την bmw5argolida στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-13, 00:07
  5. opel vivaro 1.9 diesel
    Από τον/την tragos στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-12, 01:17

Δικαιώματα - Επιλογές