If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 31

Προεπιλογή Αλλαγή ελαστικών Astra H 1.6T GTC

Γειά σας παιδιά!! Σε Astra H 1.6T GTC θέλω να αλλάξω ελαστικα.. εδώ και 5 χρόνια φοράω τα continental contisport 5.περιπου 50000χλμ. Απόλυτα ευχαριστημένος!!! Ήρθε όμως ο καιρός για αλλαγή.. ούτε πατήματα ούτε χωσιματα τρελά.. τι προτείνετε? Μαμά διάσταση 225/45/17
    Opel Astra H GTC 1.6Turbo Sport

Προεπιλογή

Δες και τα primacy 4 και τα pilot sport 4.

Προεπιλογή

Τα ps3 τα εχει ένας φίλος μου με corsa d opc nurturing και το πάει τάπα και δεν τα αλλάζει με τίποτα. Εγώ όμως δεν το πιέζω έτσι. Ίσως μου ταιριάζουν τα primacy καλύτερα..

Προεπιλογή

Απλά σου προτείνω και τα ps4 διότι το primacy 4 βγαίνει και σε πολλές μικρότερες διστάσεις, ενώ το ps4 σε πιο μεγάλες διαστάσεις. Εννοώ ότι η διασταση του 225 45 17 είναι γενικά πιο "τετράγωνη", ενώ πχ η 195 65 15 πιο "στρογγυλή". Το primacy είναι για πιο "στρογγυλες/μπαλονατες".

Όμως, ισως στο δικό σου στυλ οδήγησης να ταιριάζει το primacy.

Προεπιλογή

Καταλαβαίνω.. για τα premium contact 6 έχεις ιδέα? Διαβάζω καλά σχόλια..

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Premium contact6 φοράω εγώ εδώ και 18000km σε διάσταση 205/55/16 σχεδόν ενάμιση χρονο. Πολύ καλό και μαλακό λάστιχο. Δεν με έχει κάνει ποτέ να αμφιβάλλω για την πορεία που έχω χαράξει. Ειδικά μετά την αλλαγή και των αμορτισέρ με τα koni πορτοκαλι έγινε τρένο. Τώρα επειδή και πριν είχα τα premium contact 5 έχω μια επιφύλαξη για την συμπεριφορά του μετά τα 2-3 χρόνια. Εκεί το προηγούμενο έχανε πολύ. Ελπίζω στο 6 να έχει βελτιωθεί. Προς το παρόν πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος.πριν λίγες μέρες μέτρησα φθορά στα λάστιχα και τα μπροστινά είχα λίγο πάνω από μισό χιλιοστό.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 02-03-21 στις 21:02

Προεπιλογή

Για νόρμαλ χρήση δες τα bridgestone t005. Διότι ίσως τα ps4 δεν ζεσταίνονται εύκολα. Όμως εγώ που έχω asymmetric 3, δηλαδή ίδια κατηγορία με τα ps4, δεν είχα ποτέ πρόβλημα ζεσταματος. Επίσης, δες και τα asymmetric 5...

Προεπιλογή

Bridgestone ποτεεε..τα είχε απο το εργοστάσιο και νόμιζα ότι είχε χαλάσει το esp που δεν εσβηνε με τπτ

Προεπιλογή

Και εγώ είχα τα bridgestone er300... Ότι χειρότερο. Ομως το T005 λένε ότι είναι κορυφή.

Προεπιλογή

Τα er300 τα είχε το κλιο μου απ τη μάνα του και για κάποιο λόγο που δεν περίμενα πήγαιναν βεντούζα. Μετά έβαλα το premium 5 και κατάλαβα τι πάει να πει κακό λάστιχο.Πολύ κακό.
    Ποιος θυμάται τα potenza 720... Τα έβαζα στο αστρα και οταν ζεσταίνονταν έκαναν παπάδες.
    Τα 005 βέβαια είναι άλλη ιστορία. Θεικό φρενάρισμα αλλά...μαλακό. Το χω γυρίσει τώρα στα Yokohama Advan Fleva και μάλλον δεν υπάρχει γυρισμός. Γνήσιος απόγονος του θεικού Yokohama S Drive.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Χρήστο, τα Yokohama Advan Fleva τι χώρα κατασκευής έχουν?

Προεπιλογή

Ιαπωνία

Προεπιλογή

Ξέχνα τις επιδόσεις και τις αποδόσεις.
    Έχουν περάσει τα περισσότερα ελαστικά απ τα χέρια μου σε διάφορα αυτοκίνητα.
    Την ησυχία τοτ Fleva δεν την έχω ξανασυναντήσει.

Προεπιλογή

Πάνω που πήγα να καταλήξω σε ελαστικό, πάλι με ξεσήκωσες Χρήστο!
    Δηλαδή γράφουν made in Japan? Ξέρω ότι για πολλούς δεν παίζει ρόλο... Επίσης γράφει πχ E1, E9 κλπ (ευρωπαϊκό στάνταρ) ? Διότι για παράδειγμα τα προϊόντα με E9 δεν τα έχω σε εκτίμηση...

Προεπιλογή

Τι είναι το Ε1 και Ε9?
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Κωνσταντίνε ευχαριστώ πολύ
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Επανέρχομαι και πάλι στο θέμα μιας και βρίσκομαι ακόμη στο στάδιο της αναζήτησης.. ο φίλος μου με το corsa d opc nurburgring επιμένει στα Michelin PS4 αλλά ξάδερφος μου με Golf VI GTI φόρεσε τώρα τα Pirelli PIERO και με μπέρδεψε..

Τι κάνουμε???

Επίσης τα Michelin PS4 είναι διαφορετικά με τα PS 4S?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morrison Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι και πάλι στο θέμα μιας και βρίσκομαι ακόμη στο στάδιο της αναζήτησης.. ο φίλος μου με το corsa d opc nurburgring επιμένει στα Michelin PS4 αλλά ξάδερφος μου με Golf VI GTI φόρεσε τώρα τα Pirelli PIERO και με μπέρδεψε..

Τι κάνουμε???

Επίσης τα Michelin PS4 είναι διαφορετικά με τα PS 4S?
    *Pirelli PZero

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αλλαγή Ελαστικών
    Από τον/την thodoris k στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-18, 14:34
  2. Αλλαγή ελαστικών σε GTC 1.6T 225/45/R17 91Y
    Από τον/την LEFTKOYL στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-16, 23:46
  3. αλλαγή ελαστικών
    Από τον/την gerasimos14 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-15, 12:00
  4. Αλλαγή διάστασης ελαστικών σε astra j
    Από τον/την giannispi στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-14, 21:30
  5. Αλλαγή διάστασης ελαστικών σε astra h turbo
    Από τον/την stratos.sfets στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-11, 15:08

Δικαιώματα - Επιλογές