If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 55 από 55

Προεπιλογή

Ενημερωτικά το γράφω για κάποιον που χρειαστεί , πιτσιλιστηρι ο κωδικός του Corsa C έχει καταργηθεί πλέον αλλά ταιριάζει μια χαρά και από Insignia ή Astra G με ελάχιστη διαφορά τιμής .

Προεπιλογή

Αμα ειναι να αλλαξεις, και να υπηρχει το ιδιο, δεν βαζεις, βαζεις του insignia που ειναι σπρει, ιδιο ακριβως κουμπωμα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα ειναι να αλλαξεις, και να υπηρχει το ιδιο, δεν βαζεις, βαζεις του insignia που ειναι σπρει, ιδιο ακριβως κουμπωμα.
    Τώρα το αγόρασα , είναι είτε απο Astra G ή Insignia , δέ θυμάμαι τι είπε .

Προεπιλογή

Μου συνέβη το εξής χθές .Όταν αγοράστηκε το αμάξι ο πωλητής - ιδιώτης μου έδωσε 2 κλειδιά και δούλευαν και τα 2 είχαν δοκιμαστεί . Έχει ενα με τηλεχειρισμό και ένα απλό .
    Στο 2ο ένω δούλευει μια χαρά μέχρι και χθές , χθές σε μια δοκιμή αναβόσβηνε το λαμπάκι του γαλλικου κλειδιού , μίζαρε και δέν έπαιρνε.
    Του κούμπωσα το Opcom και έβγαλε σφάλμα P1610 που αφορά το προγραμματισμό του Immobilizer .
    To μηδένισα αλλά ξανά τα ίδια . Τελικά με επαναπρογραμματισμό του Immobilizer μέσω του Opcom δούλεψε .
    Πλέον δουλέυουν και τα 2 κλειδία . Ήταν στιγμιάιο ή παίζει να έχει θέμα το 2ο κλειδί ;
    Επιπλέον για να βγάλω 2ο κλειδι εάν θέλω χρειάζεται το car pass με αντίστοιχη χρέωση 25€ και αναμονή 2 εβδομάδες .
    Υπάρχει δυνατότητα να βρεθεί μέσω Opcom ; Μήπως είναι ο Security Code ;

Προεπιλογή

Το security code ειναι, με opcom πηγαινε μεσα στο καντραν και κανε read epromm, απο εκει θα βρεις και το security code.

Προεπιλογή

Το έχω βρεί είναι 4 ψήφιος . Το θέμα όμως με το 2ο κλειδί που μου παρουσίασε δέν μπορώ να καταλάβω . Γίνεται να ξεγραφτεί έτσι απο τή μνήμη ;
    Σε περίπτωση που θέλω να βγάλω ανδιπλούμενο θα του δώσω το 4 ψήφιο και πρέπει αυτός με διαγνωστικό να το δηλώσει στόν εγκέφαλο ;
    Πρός το παρόν όλα μια χαρά δέ μου έχει δημιουργήσει άλλο θέμα ξανά με το κλειδί μέχρι στιγμής .

Προεπιλογή

Ο security code, ειναι μονο για να κανει login στην bcm, ή στο immobilizer, δεν θυμαμαι που, ειχα γραψει κλειδι στο C, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως, και μετα μεσα απο το μενου, το γραφεις, και βλεπεις ποσα κλειδια ειναι δηλωμενα.

Τωρα τι επαθε και δεν διαβαζε το 2ο κλειδι, μπορει εκεινη την στιγμη να εφαγε καποιο κολλημα και να μην το διαβαζε, σε αλλο αμαξι μου εχει τυχει παρομοιο, να μην διαβαζει το καθημερινο κλειδι, και μετα απο καποιες προσπαθειες, κλειδωσε το ιμομπιλαιζερ, και δεν διαβαζε ουτε το 2ο κλειδι που ηταν παρατημενο στο σπιτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 2 Εβδομάδες πρίν στις 15:06

Προεπιλογή

Έγιναν οι εξής εργασίες χθές , λάδια κινητήρα και φίλτρο λαδιού ( είχαν συμπληρώσει 7500 χιλιόμετρα) , ιμάντας δυναμό , ημίμπαρο δεξιόυ τροχού , φούσκα κρεμαγιέρας και μπιλιοφόρου .
    Ευθυγράμμιση εννοείταιο και τα φρένα . Μόνο τακάκια τους πρόλαβα τους δίσκους. Συντήρηση στίς σιαγόνες και ρύθμιση χειροφρένου.
    Τα υλικά μου στοίχισαν 135€ . Δέν προλάβαμε αντλία νερού θέλει και αυτή αλλαγή .

Ώστόσο σήμερα που το είδα παρόλο που δέν ανεβάζει θερμοκρασία κυμαίνεται 92 βαθμούς , το παγούρι ήταν πρός κάτω σάν να είχε βράσει. Φαινόντουσαν οι λεκέδες σάν το ειχε πετάξει το παραφλού .
    Λάδια πεντακάθαρα . Μέσα έχει Dexcool και πάλι αυτό θα μπεί . Παίζει να ευθύνεται το βεντιλατέρ ? Αλλά ανοίγει που το δοκίμασα στο ρελαντί .
    Είχα πάει σε συνεργείο φίλου τώρα και είχε ράμπα άδεια .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meletis_m : 1 Εβδομάδα Πριν στις 10:33

Προεπιλογή

Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο , κάθησα και του καθάρισα τα φανάρια.
    Χρησιμοποιήθηκε αλοφαδόρος , περάστηκαν 2 φορές τα καθένα ξεχωριστά .
    Καθαριστική αλοιφή έβαλα της Arexons με 4-5€ και μετά για προστασία έβαλα σάν βερνίκι το προιόν της κ2 σε υγρή μορφή και το αφήνεις να στεγνώσει 3-4 ημέρες .
    Το αποτέλεσμα ήταν το εξής , ο χρόνος θα δείξει .
    Τώρα το Σάββατο , θα γίνει αλλαγή τρόμπας νερού που ψιλοδακρύζει , και το ψυγείο του . Τα υλικά μου πήγαν 130€ .
    Ελπίζω να μήν έχω άλλη βλάβη , γιατί με φέρνει πίσω όσο αφορά το υγραέριο . Και καθημερινά κάνω 100 χιλιόμετρα .

upload image

Προεπιλογή

Ωραια δειχνουν τα φαναρια σου!
    Το θεμα ειναι ποσο θα κρατησει με αυτο το υγρο προστασιας!

Προεπιλογή

Η λύση για τα φανάρια είναι μια. Τρίψιμο και πέρασμα με βερνίκι. Κρατάει αποδεδειγμένα πάνω από 5 χρόνια και στοιχίζει αν το κάνεις μόνος σου κάτω από 20€.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λύση για τα φανάρια είναι μια. Τρίψιμο και πέρασμα με βερνίκι. Κρατάει αποδεδειγμένα πάνω από 5 χρόνια και στοιχίζει αν το κάνεις μόνος σου κάτω από 20€.
    Εσύ εννοείς τρίψιμο με γυαλόχαρτο νερού ή με αλοιφαδόρο.
    Πάντως μετά τη καθαριστική αλοιφή της Arexons , πέρασα το προιόν που έγραψα , στη συσκευασία το ανέφερε ως βερνίκι. Ο χρόνος θα δείξει.

Προεπιλογή

Αλλάχτηκε και τρόμπα νερού και ψυγείο νερού . Αντιψυκτικό μπήκε της Dexcool .
    Δέν έκανα και πολλά χιλιόμετρα βέβαια αλλά πλέον με a/c δέ ανεβάζει θερμοκρασία.
    Αφού έγιναν οι παραπάνω εργασίες , κατέβηκε και ο εμπρός προφυλακτήρας . Τελικά μια κεντρική φίσα , δεν έχει για επιπλέον προβολάκια ομίχλης. Οπότε πρός το παρόν το παγώνω .
    Το αμάξι το μάζεψα , και ελπίζω να είναι το τελευταίο αναλώσιμο - ζημιά.
    Πλέον από Σπτέμβρη για υγράεριο , να κάνουμε και τίς διακοπές .

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο meletis_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλάχτηκε και τρόμπα νερού και ψυγείο νερού . Αντιψυκτικό μπήκε της Dexcool .
    Δέν έκανα και πολλά χιλιόμετρα βέβαια αλλά πλέον με a/c δέ ανεβάζει θερμοκρασία.
    Αφού έγιναν οι παραπάνω εργασίες , κατέβηκε και ο εμπρός προφυλακτήρας . Τελικά μια κεντρική φίσα , δεν έχει για επιπλέον προβολάκια ομίχλης. Οπότε πρός το παρόν το παγώνω .
    Το αμάξι το μάζεψα , και ελπίζω να είναι το τελευταίο αναλώσιμο - ζημιά.
    Πλέον από Σπτέμβρη για υγράεριο , να κάνουμε και τίς διακοπές .
    Μπορείς να βάλεις προβολακια με ρελέ και διακόπτη ανεξάρτητο στο ταμπλό αλλά δεν θα είναι εργοστασιακό αποτέλεσμα.
    Το αυτοκίνητο το μάζεψες πολύ ωραία,κοίτα τώρα να το χαρείς και καλά
    χλμ!!
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να βάλεις προβολακια με ρελέ και διακόπτη ανεξάρτητο στο ταμπλό αλλά δεν θα είναι εργοστασιακό αποτέλεσμα.
    Το αυτοκίνητο το μάζεψες πολύ ωραία,κοίτα τώρα να το χαρείς και καλά
    χλμ!!
    Τώρα θα κάνω τις διακοπές του Αυγούστου και βλέπουμε για τα προβολάκια ομίχλής απλώς αφου κατέβηκε ο προφυλακτήρας το κοίταξα . Θέλω το αμάξι να είναι εντάξει και ασφαλές . Τα περισσότερα αναλώσιμα ήταν. Από Σεπτέμβρη θα μπέι υγραέριο , γιατί εβδομαδιαίως διανύει 1000+ χιλιόμετρα λόγω εργασίας .

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Opel corsa 2004 τρεχω και δε φτανω
    Από τον/την TakisStam στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-20, 02:08
  2. opel corsa c 2004
    Από τον/την meletis_m στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-15, 17:46
  3. opel corsa 1.4 twinport 2004
    Από τον/την f16 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-12, 20:35
  4. Προγραμματισμός Εγκεφάλου OPEL Corsa 1,4 Twinport 2004 - MGI MOTORSPORT(OPEL MARKAKIS
    Από τον/την hawkwind78 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-12, 16:58
  5. Απορίες Opel Corsa C 2004
    Από τον/την Beck στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-10, 15:48

Δικαιώματα - Επιλογές