If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Περιοχή
    Αρτέμιδα Αττικής
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή Πρόβλημα με Corsa Easytronic

Το αυτοκίνητο είναι Opel Corsa C 1200 του 2002 με κιβώτιο Easytronic. Προ 20ημέρου μου έμεινε στο δρόμο. Το φόρτωσε η οδική βοήθεια και το πήγε στο συνεργείο της Best Car στην λεωφόρο Μεσογείων στο Χαλάνδρι. Εκείνη την ημέρα έλειπε ο ηλεκτρολόγος σε διακοπές, άφησα το αυτοκίνητο εκεί και θα επικοινωνούσα τηλεφωνικά μαζί τους. Όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπε ότι το αυτοκίνητο έχει επανέλθει από μόνο του και δεν μπορεί να το επισκευάσει. Το πιο πιθανό να χρειάζεται αντικατάσταση η μονάδα TCU (εγκέφαλος του σασμάν) και ο ενεργοποιητής του συμπλέκτη, μια δαπάνη 600 ευρώ που για μένα δεν είναι πολλά. Μου είπανε να πάω να το πάρω και να τους το πάω πίσω όταν το ξαναπαρουσιάσει το πρόβλημα. Τα λεφτά δεν είναι πολλά, όμως εάν δε φταίει ο εγκέφαλος του σασμάν και ο ενεργοποιητής και φταίει π.χ. ο αισθητήρας θέσης στροφάλου και σε κανα δυο μέρες έχω τα ίδια δε θα το αντέξω. Σήμερα το αυτοκίνητο πάλι δεν παίρνει μπροστά και αναβοσβήνει η ένδειξη "F" στο ταμπλώ. Δεν ξέρω τι να κάνω. Μήπως είναι καλύτερα να το πάω σε πιο μεγάλο συνεργείο όπως το συνεργείο "OPEL Δρόμων" στο Αιγάλεω ή κάπου αλλού εντός Αττικής μήπως εκεί βρω περισσότερη εμπειρία σε ζητήματα προβλημάτων του συστήματος Easytronic?

Προεπιλογή

Να σου δώσουν τους κωδικούς από τα ανταλλακτικά και μπες στο ebay και παράγγειλε τα.
    Ο πατέρας μου σε mercedes είχε πρόβλημα με το εγκεφαλακι του esp.
    Τιμή στην Ελλάδα 700ευρω του είπαν.
    Το βρήκα στο ebay μεταχειρο στα 50 και όλα καλά.

Περιοχή
    Αρτέμιδα Αττικής
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Το ερώτημά μου είναι Ποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Opel στην Αττική έχει καλή εμπειρία σε προβλήματα του κιβωτίου Easytronic για να μου κάνει αξιόπιστη επισκευή.

Προεπιλογή

Εγώ είχα πάει σε ένα εξουσιοδοτημένο της όπελ στην Νέα Φιλαδέλφεια και μου το έφτιαξαν. όταν έμεινες μήπως άναψες τα φώτα. Εγώ στο παρελθόν την είχα πατήσει από ένα λανθασμένο λαμπάκι στόπ και μόλις άνοιγα τα φώτα έβγαζε F. Τις προάλλες μου κλωτσούσε την 1η και την όπισθεν αλλά μόλις άλλαξα μπαταρία δεν το παρουσίασε ξανά.

Παρόμοια Θέματα

1. astra h easytronic πρόβλημα
    Από τον/την freenow στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-15, 20:47
  2. corsa 1.2 easytronic
    Από τον/την Charis Maniotis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-14, 19:52
  3. Βοήθεια πρόβλημα με το Easytronic του Astra (2004). Με δουλεύουν στην αντιπροσωπεία??
    Από τον/την Sutorcen στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-11, 15:02
  4. CORSA C EASYTRONIC 1.2 PROBLEMS...
    Από τον/την APO1972 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-08, 12:50
  5. Πρόβλημα στο σασμαν (corsa easytronic)
    Από τον/την lefterhs στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-08, 12:46

Δικαιώματα - Επιλογές