If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 23

Exclamation Αγορά μεταχειρισμένου Astra H 1.6T

Χαίρεται κ από εμένα ...
    Θέλω να θέσω το εξής θέμα - απορία - δίλλημα ...
    Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω ένα Astra H 1.6T GTC του 2007 και έπειτα, και παρατηρώ τα εξής στις αγγελίες ...
    α) Ο maximum αριθμός χιλιόμετρων δεν ξεπερνάει τα 60.000. Γιατί τα πουλάνε τόσο "νωρίς"?
    β) Η τιμές τους είναι λίγο πολύ ίδιες με του απλού 1600άρι (115 HP). Γιατί τα πουλάνε τόσο σχετικά ... "φτηνά"?
    Έχω την εντύπωση ότι τα δίνουν άρον - άρον να τα ξεφορτωθούν ...
    Υπάρχει κάτι που δεν πάει καλά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και που θα έπρεπε να γνωρίζω πριν καταθέσω το 9000αρο ?
    Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα για την αγορά αυτή?
    Γενικά ενδιαφέρομαι για ένα αξιόπιστο αυτοκίνητο που να μου κρατήσει αρκετά χρόνια ... δεν είμαι των αλλαγών ... Πληροί το Astra H 1.6T GTC αυτές τις προϋποθέσεις ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας ...

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

Καλησπέρα φίλε μου.

Τα αυτοκίνητα έχουν πέσει τόσο πολύ γιατί απλά όταν κάτι δεν πουλιέται εύκολα, ρίχνεις την τιμή για να το αγοράσει ο άλλος. Πρόβλημα σαν αυτοκίνητο δεν έχει εκτός κάποιων μεμονωμένων περιπτώσεων. Το αυτοκίνητο γενικά είναι πολύ αξιόπιστο. Ποτέ δεν ξέρεις τον λόγο που πωλείται ένα αυτοκίνητο, όπως π.χ. εγώ που το πουλάω γιατί έχω μετακομίσει στο εξωτερικό, έχει 58000 χιλιόμετρα και το δίνω 9500€.

Υ.Γ. Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω link για το δικό μου να δεις.
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Προεπιλογή

Πιστευω οτι με τις τιμες τις βενζινης σημερα,αν καποιος κανει πολλα χιλιομετρα στην πολη,το 1,6τ δεν συμφερει απο καμια αποψη.Μεσα στην πολη καιει πολυ στο λεω ξεκαθαρα.Βεβαια παιζει ρολο και ο τροπος οδηγησης σου αλλα οσο αργα και να οδηγεις μεσα στην πολη καιει.Οι περισσοτεροι που το κινουν στην πολη δεν μαζευουν πολλα χιλιομετρα αλλα κοστιζει ακριβα το καθε χιλιομετρο.Κατα τα αλλα πρεπει να προσεξεις γενικα την κατασταση του αυτοκινητου,καλυτερα ενας εμπειρος μηχανικος θα κανει ευκολα την δουλεια αυτη.Παντως μην το φοβασαι σαν μοτερ μεχρι τωρα σε εμενα και σχεδον σε ολα τα παιδια εδω μεσα τους εχει βγει μια χαρα (Δεν μιλαμε για stage 3-4 με αλλες τουρμπινες και τα ρεστα...)Η διαφορα τιμης εχει επελθει απο το γεγονος του οτι καιει αρκετα το οποιο σημερα ειναι ενα ΜΕΓΑΛΟ μειονεκτημα.....
    astra h 1.6 turbo.....

Προεπιλογή

Oπως λεει κ ο φιλος παραπανω πωλουνται τα πιο πολλα λογω τιμης βενζινης!Μην φανταστεις οτι καιει κ τα αντερα του αλλα σε σχεση με ενα ατμοσφαιρικο καιει περισσοτερο..Αν το θες κ για μες στην πολη κυριως ,δηλαδη σταματα-ξεκινα πρεπει να σκεφτεις αν σε παιρνει..Κατα τ'αλλα τ'αμαξι ειναι αστερι.Ειδικα αν βρεις ενα προσεγμενο χωρις τιποτα προγραμματα που υποσχονται τρελα αλογα να το παρεις.Tο car.gr εχω δει εχει αρκετα..Κ να το παρεις κ μαυρο !
    ▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄★★...GTC...★★▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄

Προεπιλογή

ο λογος ειναι ενας και μοναδικος. η τιμη της βενζινης. τπτ αλλο.
    ASTRA GTC TURBO

Senior Member Το avatar του χρήστη Gregls
    Περιοχή
    Thesaloniki_Toumpa
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PASTOS CHRISTOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλε μου.

Τα αυτοκίνητα έχουν πέσει τόσο πολύ γιατί απλά όταν κάτι δεν πουλιέται εύκολα, ρίχνεις την τιμή για να το αγοράσει ο άλλος. Πρόβλημα σαν αυτοκίνητο δεν έχει εκτός κάποιων μεμονωμένων περιπτώσεων. Το αυτοκίνητο γενικά είναι πολύ αξιόπιστο. Ποτέ δεν ξέρεις τον λόγο που πωλείται ένα αυτοκίνητο, όπως π.χ. εγώ που το πουλάω γιατί έχω μετακομίσει στο εξωτερικό, έχει 58000 χιλιόμετρα και το δίνω 9500€.

+1

Φιλε αν ηταν να παρω GTC turbo αυτην την στηγμη, μετα το δικο μου θα επελεγα του χρηστου.

Πραγματικα σε αριστη κατασταση.
    ^^^Have No Fear Greg Is Here^^^
    ΦΠΕ forged + IC 233ps by http://porfiris-autosport.com/

Προεπιλογή

συμφωνω με τα παιδια απο πανω απλα να προσθεσω κατι ... ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΜΑΝΤΡΑΔΕΣ... αν προσεξεις κανενας μαντρας δεν πουλαει αμαξι 5ετιας πανω απο 50-60.0000 χιλιομετρα... τυχαιο??εχω γινει κουραστικος να το λεω αλλα επειδη την πατησα κ γω με γυρισμενα χιλιομετρα κ στο ονομα της κρισης ολα τα αμαξια τα κανουν κελεπουρια προσεξε καλα την επιλογη σου.... πιστευω πως το gtc που πουλιεται εδω απ το παιδι π εχει φυγει στο εξωτερικο ειναι πολυ καλη ευκαιρια...

Προεπιλογή

Επίσης, προσοχή στα leasing! Κυρίως 5πορτα ήταν αλλά το Η κυκλοφόρησε πάρα πολύ σε leasing και η αγορά έχει γεμίσει από τέτοια αυτοκίνητα με παραγυρισμένα χιλιόμετρα... Ευτυχώς, τα περισσότερα ήταν ατμοσφαιρικά, αλλά καλό είναι να ψάξεις τους ιδιοκτήτες του αυτοκινήτου από την αρχή. Κατά τα άλλα είναι καλό αυτοκίνητο και τίμιο. Καλή τύχη.

Προεπιλογή

Κατ' αρχήν να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας ... Νιώθω ... υποστήριξη !!!
    φίλε Χρήστο σαφώς και θα με ενδιέφερε το αυτοκίνητό σου, εάν και εφόσον βρίσκεται Θεσσαλονίκη ... αλλά και όχι μόνο.
    Όσον αφορά την κατανάλωση ... Το 2ο αυτοκίνητο της Οικογένειάς μου (ή μάλλον το πρώτο) είναι ένα AUDI B6 A4 1.8 TQ. Λοιπόν, αν το Astraκι καίει όσο αυτό τότε παιδιά σαφώς και ΔΕΝ το αντέχω ... με τίποτε. Πάω βουρ για 1.6 ΧΕR (με τα ίδια περίπου χρήματα όμως ... )

Προεπιλογή

Καλησπέρα φίλε μου.

και στειλε μου το link please ...

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

φίλε η κατανάλωση είναι υποκειμενική. εφόσον είναι ανάλογα τον οδηγό, τα ελαστικά, την πίεση των ελαστικών, την κλίση του οδοστρώματος κ.α.
    Εγώ τον τελευταίο 1 χρόνο, όντας άνεργος στην Ελλάδα, (και μετά από 3 χρόνια οδήγησης με αυτό) στην πόλη είχα κατανάλωση 8,7λ/100χμ. βέβαια με οικονομική οδήγηση. αν ήθελα βέβαια να το πατήσω η κατανάλωση εκτοξευόταν στα 12-13λίτρα μπορεί και παραπάνω.

φίλε audiosurveyor σου στέλνω το link στην κεντρική σελίδα σου.
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Senior Member Το avatar του χρήστη Highlander
    Περιοχή
    Patras GR
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas1.6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, προσοχή στα leasing! Κυρίως 5πορτα ήταν αλλά το Η κυκλοφόρησε πάρα πολύ σε leasing και η αγορά έχει γεμίσει από τέτοια αυτοκίνητα με παραγυρισμένα χιλιόμετρα... Ευτυχώς, τα περισσότερα ήταν ατμοσφαιρικά, αλλά καλό είναι να ψάξεις τους ιδιοκτήτες του αυτοκινήτου από την αρχή. Κατά τα άλλα είναι καλό αυτοκίνητο και τίμιο. Καλή τύχη.
    Αν πρόσεχαν όλοι τα Leasing όπως το προσέχω εγώ δεν θα είχαν προβλήματα.
    Έχει 60000 πάνω και όταν το παραδώσω θα έχει κάπου στα 80000.
    Περίπου 20000το χρόνο κάνω.
    Τα service παρόλο που δεν τα γράφουν στο βιβλίο, τηρούνται ευλαβικά από τότε που άλλαξαν συνεργείο. (Για Avis Πάτρα μιλάω)
    Τώρα, αν γυρίσουν χιλιόμετρα, θα είναι βλακεία.
    Εγώ για να εμπιστευτώ αυτοκίνητο με λίγα χιλιόμετρα, θα πρέπει να ξέρω ποιος το είχε.
    π.χ. Η γυναίκα μου είχε Mazda 323f από το 1995 με 47000 χλμ.
    Είτε το πιστεύετε είτε όχι.

Το πουλήσαμε πριν 3 χρόνια 2000 ευρώ !
    Χωρίς ABS, χωρίς AC και χωρίς AirBags !

Προεπιλογή

φίλε η κατανάλωση είναι υποκειμενική. εφόσον είναι ανάλογα τον οδηγό, τα ελαστικά, την πίεση των ελαστικών, την κλίση του οδοστρώματος κ.α.
    Εγώ τον τελευταίο 1 χρόνο, όντας άνεργος στην Ελλάδα, (και μετά από 3 χρόνια οδήγησης με αυτό) στην πόλη είχα κατανάλωση 8,7λ/100χμ. βέβαια με οικονομική οδήγηση. αν ήθελα βέβαια να το πατήσω η κατανάλωση εκτοξευόταν στα 12-13λίτρα μπορεί και παραπάνω.

φίλε audiosurveyor σου στέλνω το link στην κεντρική σελίδα σου.
    Τα αντιλαμβάνομαι όλα αυτά, φυσικά Χρήστο μου ... Η πληροφορία που χρειάζομαι μάλλον είναι αυτό που μου είπες ... τα 8.7λ/100χλμ. Οικονομική οδήγηση εντός πόλεως εννοείς προφανώς την κίνηση ... συρμού ... Να κάνεις ότι κάνουν και οι άλλοι ... Εσείς εκεί κάτω έχετε και δρόμους εντός πόλης για να τα .. πατήσετε !!!

Προεπιλογή

Και , ας πούμε συγκριτικά με το απλό 1600άρι με τα 115 αλόγατα, τι διαφορά έχει σε συνθήκες που εξετάζουμε εδώ ?(νορμάλ - οικονομική, οδήγηση εντός πόλης) ... και θα ήθελα απάντηση από εμπειρία γιατί το πως μετ΄ρανε οι τύποι στους πίνακες μάλλον απέχει από την ελληνική πραγματικότητα ...

Προεπιλογή

Εψαχνα ενα astra h για τον πατερα μου....ειδα ενα που μου αρεσε με 55.000χλμ....Μου λεει ο μαντρας που ειχαμε γνωριμια απο παλιοτερα ''αστο αυτο ειχε 170.000 χλμ, ελα απο δω που εχω 2-3 με κανονικα χλμ''
    Και τον ρωταω μονο 2-3 εχεις με κανονικα χλμ???
    Και μου λεει ναι,ολα τα υπολοιπα(καμια 20αρια) ειναι γυρισμενα ...πως θα πουλησω αυτοκινητα οταν εχουν εξαψηφιο αριθμο χιλιομετρων....???
    Αρα καταλαβαινετε τι συμβαινει...
    Το ιδιο συμβαινει και με ιδιωτες παντως.....με 50 ευρω γυριζεις τα χλμ και καθαρισες...πουλησε φιλος golf 2005 μοντ.με 190.000χλμ αφου τα εριξε στα 75.000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Highlander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πρόσεχαν όλοι τα Leasing όπως το προσέχω εγώ δεν θα είχαν προβλήματα.
    Έχει 60000 πάνω και όταν το παραδώσω θα έχει κάπου στα 80000.
    Περίπου 20000το χρόνο κάνω.
    Τα service παρόλο που δεν τα γράφουν στο βιβλίο, τηρούνται ευλαβικά από τότε που άλλαξαν συνεργείο. (Για Avis Πάτρα μιλάω)
    Τώρα, αν γυρίσουν χιλιόμετρα, θα είναι βλακεία.
    Εγώ για να εμπιστευτώ αυτοκίνητο με λίγα χιλιόμετρα, θα πρέπει να ξέρω ποιος το είχε.
    π.χ. Η γυναίκα μου είχε Mazda 323f από το 1995 με 47000 χλμ.
    Είτε το πιστεύετε είτε όχι.

Το πουλήσαμε πριν 3 χρόνια 2000 ευρώ !
    Χωρίς ABS, χωρίς AC και χωρίς AirBags !
    Έχεις απόλυτο δίκιο, κι εγώ θεωρώ ότι υπάρχουν και μερικά καλά αυτοκίνητο από leasing, αλλά ο κανόνας είναι ότι πρόκειται για αρκετά ταλαιπωρημένα αυτοκίνητα, φορτωμένα με πολλά χιλιόμετρα. Έχω κι εγώ φίλο μου που το περιποιείται σαν δικό του, αλλά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο leasing θα αγόραζα μόνο από άνθρωπο που ξέρω.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο audiosurveyor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αντιλαμβάνομαι όλα αυτά, φυσικά Χρήστο μου ... Η πληροφορία που χρειάζομαι μάλλον είναι αυτό που μου είπες ... τα 8.7λ/100χλμ. Οικονομική οδήγηση εντός πόλεως εννοείς προφανώς την κίνηση ... συρμού ... Να κάνεις ότι κάνουν και οι άλλοι ... Εσείς εκεί κάτω έχετε και δρόμους εντός πόλης για να τα .. πατήσετε !!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο audiosurveyor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και , ας πούμε συγκριτικά με το απλό 1600άρι με τα 115 αλόγατα, τι διαφορά έχει σε συνθήκες που εξετάζουμε εδώ ?(νορμάλ - οικονομική, οδήγηση εντός πόλης) ... και θα ήθελα απάντηση από εμπειρία γιατί το πως μετ΄ρανε οι τύποι στους πίνακες μάλλον απέχει από την ελληνική πραγματικότητα ...
    Για την κατανάλωση αυτό που έχω αποκομίσει από αρκετά αυτοκίνητα που έχουν περάσει από τα χέρια μου είναι ότι μπορεί οι τυποποιημένες καταναλώσεις να μην ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα σε απόλυτα νούμερα, αλλά σου δίνουν μια ενδεικτική εικόνα για το πόσο περισσότερο καίει ένα αυτοκίνητο σε σχέση με άλλο. Π.χ. Δες την απόσταση που έχουν οι τυποποιημένες του αουντι που έχεις και του όπελ η διαφορά μεταξύ τους μπορεί να έχουν μια επαφή με την πραγματικότητα. Τα ίδια και με το ατμοσφαιρικό 1600. Πραγματική και συγκρίσιμη εικόνα μόνο κάποιος που έχει και τα δύο θα μπορούσε να σου δώσει, γιατί είναι τόσο διαφορετικός ο τρόπος και οι συνθήκες που οδηγεί ο καθένας που δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Εμένα, για παράδειγμα, το τουρμπάκι μου μέχρι πριν δύο χρόνια για τα πρώτα 50.000 χιιόμετρα είχε μέση κατανάλωση 9 μεικτή (έβλεπα 10-11 λίτρα στην πόλη με ανάμεικτη οδήγηση και 7.5 με 8.5 στα ταξίδια). Τα τελευταία 30.000, που μετακόμισα σε περιοχή με πολλή ανηφόρα, οι αποστάσεις που κάνω είναι πιο μικρές μέσα στην πόλη (διαδρομές των 3-4 χιλιομέτρων) και για ταξίδια δεν το χρησιμοποιώ πολύ, έχω φτάσει στα 9.5 (12.5-13.5 στην πόλη και 7.5 με 8.5 στα ταξίδια) και ανεβαίνει... Γνώμη μου πάντως, το τούρμπο δεν είναι αυτοκίνητο πόλης, ΟΥΤΕ όμως και το ατμοσφαιρικό. Αν το θες μόνο για τέτοια χρήση ξέχνα το, όπως και οποιοδήποτε άλλο τέοιας κατηγορίας. Αν το 90% των χιλιομέτρων σου τα κάνεις πόλη και άσκοπο και κρίμα είναι να πάρεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο, πάρε ένα μικρό πόλης. Αν αντιθέτως κινείσαι και σε ανοικτό δρόμο, έστω ένα 30-40% των χιλιομέτρων σου πάρε το τούρμπο, δε συγκρίνεται με το ατμοσφαιρικό (μη σου πώ ότι με ταχύτητες γύρω στα 140-150 μπορεί να καίει και λιγότερο από το ατοσφαιρικό).

Senior Member Το avatar του χρήστη dimosthenis_g
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Αυτοκινητο μονο απο ιδιωτη και μετα απο ελεγχο σε δικο μας μηχανικο και παντα με χρηση εγκεφαλου για τα χιλιομετρα.φιλε μου πατε το h tourbo με κλειστα ματια.εγω το εχω απο το τελος του 09 με πλεον 64,000 χλμ με κανενα απολυτος απροοπτο περαν των συνηθισμενων και οι οποιες αστοχιες(βολαν)καλυφθηκαν απο την εγγυσηση.για εμενα το βασικο προσον του αυτοκινητου ειναι πως θελει τη συμετοχη του οδηγου.
    ειναι ενα αμαξι χαρακτηρα.μπορεις να πας πολυ γρηγορα αλλα θελει τη συμμετοχη σου
    Δεν ειναι αυτοκινητο αποστειρομενο.για εμενα ειναι απο τελευταια hatcback που μπορεις να στριψεις και να κινηθεις χωρις τα ηλετρονικα βοηθηματα οπως καναμε με τα παλια αμαξακια μου και γουσταραμε.μπορεις να οδηγεις εθνικη με το ποδι στο πατωμα και στις ανοιχτες καμπες πραγματικα να εισαι τρενο.αυτα για τα γρηγορα σκεπτικα.με το cruise control (αν δεν εχει απλα τοποθετεις σε αντιπροσωπια με κατω απο 100 ευρω) μπορεις να κινηθεις πολυ οικονομικα και πραγματικα χαλαρα,και παντα εχεις την ροπαρα σου να σε ξελασπωσει στις προσπερασεις
    Σορρυ αν σε κουρασα αλλα οταν πιεζομαι οικονομικα και σκεπτομαι να το δωσω απλα κανω μια βραδυνη βολτα και εκει τελειωνουν ολα.
    Δεν ειμαι πιτσιρικας αλλα ουτε και παω ολη μερα γρηγορα.αλλα απλα μια βολτα με ανοιχτο δρομο θα σε κανει να καταλαβεις
    Κουραστικη καταθεση ψυχης για το astraki μας που μας το εβγαλαν αχρηστο ολοι αυτα τα κακα προγραμματα που εσπασαν κινητηρες.αστο μαμα οπως εγω και πολυ αλλοι.μια καλη αναρτησουλα και εχει πραγματικα ενα πολυ καλο και ασφαλες αμαξι για ολες τις ωρες.πρωινες και βραδυνες
    Παω μια βολτα το τουρμπακι με συγχυσατε!χαχαχα

Senior Member Το avatar του χρήστη Gregls
    Περιοχή
    Thesaloniki_Toumpa
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

audiosurveyor κακως το ψιριζεις τοσο σε καταναλωση με το γκαζι συνγρατιμενο εντος πολης θα εχεις διαφορα το πολυ μισου λιτρου σε σχεση με την ατμοσφαιρικη εκδοση προς τα επανω.
    Εκτος πολης λογο και του σασμαν (6αρι) μπορεις να πετυχεις ακομα καλυτερα νουμερα, και με σωστο φιλτρο προγραμα εξατμηση θα δεις 1 λιτρο κατο σε μεση καταναλωση εκτος και στα ιδια με το ατμο εντος με ιδια χρηση.
    Αν το πατας και χρησιμοποιεις πανω απο το 50% του αυτοκινητου θα εχεις και αυξημενη καταναλωση, αλωστε οτι δεν καιει δεν παει.
    Επειδη σε νιαζει προτιστως το αν εχει καταναλωση θα σου προτεινα να δεις κανα astra diesel.
    Αν θες να δεις απο κοντα 1.6t μπορεις να ερθεις σε συναντηση η να κανονισουμε να δεις το δικο μου (δεν το πουλαω) απλα για να εχεις μια ιδεα.
    ^^^Have No Fear Greg Is Here^^^
    ΦΠΕ forged + IC 233ps by http://porfiris-autosport.com/

Προεπιλογή

Εισαι τυχερος!Στην οικογενεια εχουμε και το audi A4 1.8t (b7).Λοιπον,σε διαδρομη εθνικη μπροστα το audi πισω εγω,με 120-160 καινε σχεδον τα ιδια.Στην πολη το audi καιει γυρω στα 10 και το opel περιπου 8,5-9.Με ιδια οδηγηση απο μενα.Παντως νομιζω οτι στην ηρεμη οδηγηση ισως το τουρμπακι να ειναι πιο οικονομικο απο το ατμοσφαιρικο λογω οτι το turbo ομαλοποιει την ροη του αερα και γινεται καλυτερη καυση,(χρησιμοποιειται ολο το καυσιμο).Το ειχα δει σε ενα video στο youtube απο ενα μηχανικο μην βαρατε!!!)Επεισης ο κολλητος μου εχει το gtc 1.6.Σε διαδρομες που εχουμε μετρησει με ιδια οδηγηση καιμε τα ιδια,μην σε τρομαζει το turbo
    astra h 1.6 turbo.....

Senior Member Το avatar του χρήστη Highlander
    Περιοχή
    Patras GR
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εψαχνα ενα astra h για τον πατερα μου....ειδα ενα που μου αρεσε με 55.000χλμ....Μου λεει ο μαντρας που ειχαμε γνωριμια απο παλιοτερα ''αστο αυτο ειχε 170.000 χλμ, ελα απο δω που εχω 2-3 με κανονικα χλμ''
    Και τον ρωταω μονο 2-3 εχεις με κανονικα χλμ???
    Και μου λεει ναι,ολα τα υπολοιπα(καμια 20αρια) ειναι γυρισμενα ...πως θα πουλησω αυτοκινητα οταν εχουν εξαψηφιο αριθμο χιλιομετρων....???
    Αρα καταλαβαινετε τι συμβαινει...
    Το ιδιο συμβαινει και με ιδιωτες παντως.....με 50 ευρω γυριζεις τα χλμ και καθαρισες...πουλησε φιλος golf 2005 μοντ.με 190.000χλμ αφου τα εριξε στα 75.000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ήταν να δώσω το Astra πίσω στην Avis αλλά μου έκοψαν αρκετά (μα αρκετά) ευρώ και το κρατάω για ένα χρόνο ακόμα.
    Πάνω στη φάση των διαπραγματεύσεων, έβλεπα ένα Golf 2005 το οποίο είχε 190000, με βιβλία service με τα όλα του.
    Και όλοι μου έλεγαν, "θα πάρεις ένα αυτοκίνητο με τόσα χιλιόμετρα; " .
    Και απαντούσα ότι τουλάχιστον σε αυτό ξέρεις και πόσα έχει και τι έχει κάνει από service.
    Τα λίγα χιλιόμετρα να τα φοβάστε πάντα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά μεταχειρισμένου Opel Astra Opc
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-11, 12:00
  2. Αγορά μεταχειρισμένου Opel Astra 1.6T SW 2008
    Από τον/την sprawl78 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-11, 09:22
  3. Αγορά μεταχειρισμένου Astra, τι να προσέξω;
    Από τον/την jpavly στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-09, 19:47
  4. Συμβουλές για αγορά μεταχειρισμένου ASTRA
    Από τον/την harryal στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-09, 05:57
  5. Αγορά Astra H μεταχειρισμένου
    Από τον/την scientist στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-08, 10:53

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές