If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 180 από 216

Προεπιλογή

Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο. Με προσοχή στους δρόμους!
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις τελείωσα.
    Έβαλα τελικά γρασσο. Είχε κολλήσει από την σκόνη από τον ιμάντα... Στα σημεία που ακουμπούσε με το καβούκι δεν είχε καθόλου λιπαντικοτητα. Οπως και σε κάποια άλλα σημεία τριβής. Έβαλα ελάχιστο γρασσο, για να μην γίνει μελλοντικά λάσπη.

Γιάννη δεν έβαλα γρασσογραφιτη. Έβαλα καλής ποιότητας skf, κατάλληλο γοα τέτοιες χρήσεις. Τον έχω δοκιμάσει και αντέχει πάρα πάρα πολύ!

ωραιος!!
    Γιάννης

Προεπιλογή

Ευχαριστώ Γιάννη!
    Σχετικά με τον γρασογραφιτη, δεν έβαλα κυρίως διότι επειδή σε μερικές χιλιάδες km θα το ξαναβγαλω για να το ξανά καθαρίσω και να συντηρησω ξανά τον μηχανισμό, ο γρασογραφιτης δεν καθαρίζει με τίποτα όπου πέσει... Αν δεν ήταν η σκόνη από τον ιμάντα, τότε ναι.

Προεπιλογή

Θέλω να βαψω την εξάτμιση από το gilera (δίχρονο).
    Θα χρησιμοποιήσω σπρει υψηλής θερμοκρασίας. Θέλω κάτι ανάμεσα σε μαύρο ματ και ανθρακι ματ? Έχει κανείς κάτι υπόψιν?
    Τελικά την πέρασα με wd40 με ένα πανί . Πέρασαν μερικές μέρες, και σήμερα το έβαλα μπροστά. Το άφησα να ζεσταθεί ρελαντί, και μετά έκανα βόλτες. Φαίνεται ότι έγινε σαν καινούρια. Θα δούμε πόσο θα αντέξει. Πάντως όντως έγινε όπως ήταν όταν το αγόρασα... Ακριβώς! Χωρίς ίχνος γυαλάδας. Γκρι σκούρο ματ.

Προεπιλογή

Επίσης, έχω περάσει με wd40 και το σταντ, το οποίο έγινε και αυτό σαν καινούριο. Γενικά το gilera είναι καλύτερο και από καινούργιο πλέον. Διότι έχω περάσει με Meguiar's αναζωογονητικο πλαστικών όλα τα μαύρα πλαστικά. Ουσιαστικά δείχνει εκθεσιακό...

Γενικά το wd40 είναι φοβερό προϊόν.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Μπραβο Κωνσταντίνε .
    Γιάννης

Προεπιλογή

Τη Yuasa εχω χρησιμοποιησει αλλα με περισσοτερα αμπερ, ικανοποιημενος ειχα μεινει.
    Ειναι μικρο (σε κυβικά) scooter γιατι βλεπω λιγα αμπερ, να μας σε λιγο μεγαλυτερη δε γινεται;

Προεπιλογή

Αν τη συντηρείς οπως κανεις και στα αυτοκινητα σου και το scooter ειναι σωστο σε ρευματα, οτι και να βαλεις θα σε βγαλει χρονια!

Προεπιλογή

Εγώ λέω να πάρω αυτή:
    https://automotobatteries.gr/mpatari.../ytx5l-bs.html
    Μόλις την παρήγγειλα!
    Ευχαριστώ!!!

Προεπιλογή

Την έβαλα!
    Όλα εξαιρετικά!

Επίσης, πάρα πολύ ευχαριστημένος με τον τρόπο που την συσκεύασαν, ώστε να μην πάθει κάτι στη μεταφορά (την πήρα από το παραπάνω κατάστημα). Είχα ξαναπάρει από αυτούς και ήταν και πάλι όλα εξαιρετικά!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη opel astra j 2011 : 11-06-21 στις 08:26

Προεπιλογή

Εγώ όταν είχα το varadero μια φορα έβαλα την Skyrich λιθίου. Πανάκριβη αλλά το όριο ζωής της ήταν απροσδιόριστο. Την κράτησα 3.5 χρόνια την μηχανή μετά την τοποθέτηση με συναγερμό με τηλεειδοποίηση και gps και καμα χρόνο και βάλε που είδα τον νέο ιδιοκτήτη στον δρόμο δεν την είχε αλλάξει ακόμα.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Όντως οι λιθίου είναι σε άλλο επίπεδο. Και φυσικά σε άλλη τιμή... Απλά αυτή που είχα τώρα ήταν κατεστραμμένη εντελώς (και επίσης ήταν αυτή που είχε μαμά και ήταν μάρκα μ' έκαψες..) Οπότε τώρα είναι μία χαρά.

Στην τιμή αυτή, και με τα km που κάνει το Peugeot, και 2 χρόνια να κρατήσει θα είμαι ευχαριστημένος. Εκτός και αν την φορτίζω όπως κάνω στο gilera.

Έτσι και αλλιώς το καημένο ούτε ευρώ δεν έχει ζητήσει στα 5 χρόνια. Μόνο λαδάκια... Βάζω τα Motul 5100, και με 10 ευρώ είμαι κομπλέ.

Προεπιλογή

Απλά αυτό που θυμάμαι ήταν πως μια νύχτα χιόνιζε, την είχα ξεχάσει έξω τη μηχανή. Ξυπνάω τη νύχτα να την πάω στο γκαράζ γιατί είχε γίνει άσπρη απ το χιόνι και τρελάθηκα με την δύναμη της μίζας. Πήρε σα να χει 20 βαθμούς θερμοκρασία.

Προεπιλογή

Ε ναι, λογικό. Και εγώ αν είχα μοτοσυκλέτα μεγάλη, σε λιθίου θα πήγαινα.

Επίσης, πολλές λίθου έχουν και κουμπάκι που πατάς και βλέπεις την κατάστασή της (σε ότι αφορά την φόρτιση). Αλλά το βρίσκω περιττό, μιας και χίλιες φορές να βάλεις ένα όργανο, πάρα να βγάζεις πλαστικά... Εκτός και αν η πρόσβαση είναι πολύ εύκολη.

Από θέμα κρύου δεν έχω προβλήματα. Διότι έχω μεγάλο εσωτερικό πάρκινγκ που το χειμώνα η θερμοκρασία πέφτει το πολύ στους 10 βαθμούς.

Να σου πω την αλήθεια, εκτός από την τιμή, την φοβήθηκα την λιθίου στο vclic... Δεν ξέρω αν θα είναι "συμβατή"... Μην κάνει κανένα μπαμ...

Τώρα που το λες... Θα κοιτάξω τι παίζει με τις λιθίου αυτοκινήτου... Λες να πάμε και εκεί σε λιθίου να τελειώνουμε?!?

Προεπιλογή

Εκεί θα κοστίζει όσο τ αμαξι. Αν η 10αρα σε σκουτερ εχει 100Ε φαντασου. Κουμπακι ειχε και μενα αλλα δεν το χρησιμοποιησα ποτε απ τη στιγμη που κουμπωσε η σελα.
    Οχι στο σκουτερ σου δεν θα ειχες προβλημα αλλα θα ηταν περιτη.

Προεπιλογή

Όντως... Ειδα τις τιμές για αυτοκίνητα και είναι όσο 10 απλές... Αξίζει μόνο για μεγάλα projects, όπου θες μικρό βάρος, καταναλώσεις ρεύματος κλπ.

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Zaxo και σε οσους γιορταζουν σημερα!!
    Από τον/την 1.8 140hp fotis στο forum Γενικά
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-10, 16:12
  2. Low Coolant Warning ! ! ! Προσέχουμε για να έχουμε ....
    Από τον/την dimpas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 21:10
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-10, 18:17
  4. Calibra στο Car.gr / Εχουμε πληροφοριες?
    Από τον/την clutchmaster στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-09, 19:26

Δικαιώματα - Επιλογές