If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 88

Προεπιλογή

18 2003 me 165.000 Km
    Ποτέ δεν έχω αλλάξει λάμπα αλλά ούτε και μπαταρία..
    1) To χρειριστήριο για το KLIMA παίρνει πρωτοβουλίες και κάνει τα δικά του
    2) To πενταλ του γκαζιού έχει ένα κενό γύρω στα 5mm...
    3) To βασικότερο όμως πρόβλημα ήταν με τα φρένω!! Είχε χαλάσει μια βαλβίδα αντεπιστροφής του ABS, και ενώ το αμάξι ήταν σε στάση πατώντας φρένο...μπορούσε να τερματίσεις το πεντάλ...και ακούγονταν ένας ήχος pffff...pfff...σαν να χάνει αέρα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pantel : 12-03-10 στις 20:52

Προεπιλογή

κ συνεχιζω τα προβληματα.....(στα 560.000χλμ)
    - οταν ξεκλειδωνα , οι κλειδαριες ...ειδικα η πισω δεξια....ανεβοκατεβαινε το τσουτσουνακι απο πανω 2-3 φορες πανω κατω,.....αποτελεσμα : καινουργια ΟΛΟΚΛΗΡΗ κλειδαρια....100ευρα
    - εδω καμποσο καιρο μαγκωνει η δεξια εμπρος δικοπλακα κ πηγαινει φρεναριστο , ....τρωει μονοπατα δισκο κ τακακια....κ ΑΦΟΥ δεν βρηκα μετεχειρες δαγκανες , προχοραω στην επισκευη των δαγκανων με ειδικο κιτ (εμβολακια-τσιμουχακια) που κυκλοφοραει στο εμπορειο .....60 ευρα

my videos & photos
    www.livevideo.com/corsailovekontres &
    http://www.youtube.com/user/babissavvatos
    τζιζ μπιζ στην Αλεξ/πολη !!!
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...-%EC%F0%E9%E6-!!!

Προεπιλογή

vectra 7/03
    το πειρα μεταχ με 50000 και του εκανα αλλα 90000 σε 2 χρονια πειγαινοερχομουνα Αγκυρα Τουρκια
    Στα 150000 ξαφνικα και χωρις καμοια ενδειξη(θορυβο κακομεταχηρηση)εχασα το συμπλεκτι
    Η ταχυτητες εμπεναν με το μοτερ σε λητουργια χωρις να παταω συμπλεκτη και το αυτοκινητο ασφαλως δεν ξεκιναγε
    η διαγνοση....................τρυπα στο διαφορικο
    το εχω ακομα το παλιο για οποιον ενδιαφερεται
    850 το μαλι με μεταχ σασμαν διαφορικο πακετο με νεο δισκο συμπλεκτη

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

vectra c 1.8 του 2/2003
    στα 7,5 χρονια και 70000Km αλλαξα μπροστα τα μπρατσακια ζαμφορ!!
    αν θελετε προσθεστε και την βλαβη στο μπουτον on/off του ραδιο cd!!
    τιποτε αλλο.....παρτε και μια φωτο ετσι για να γουσταρετε!!!

Uploaded with ImageShack.us
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GTC25 : 19-10-10 στις 10:15
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

σορρυ κιολας αλλα παλι καλα να λετε που εχετε οπελακια!!!για ρωτηστε καποιους αλλους να σας πουν για ζημιες κ μιλαω για αληθειες οχι παραμυθαδες!!!!
    opel airlines

Προεπιλογή

ektos apo to astra g stin oikogeneia exoume ki ena vectra C 1.6 2003 montelo to opoio agorasame metaxeirismeno to 2006 me 44.000 xlm.....shmera meta apo 4 xronia exei 110.000 xlm xwris kapoio sobaro problhma ektos tou oti apo tin arxh kaiei 400 ml ladi peripou ana 1000 xiliometra.....episeis exei mia mikro eyaisthistia stin ayksomeiwsh entashs tou radio cd kai tou klimatismoy.

Προεπιλογή

Vectra GTS 1.8 140hp ---> 46.000km ---> 4,5 χρόνια ---> κανένα απολύτως πρόβλημα...ελπίζω να συνεχίσει έτσι !!!!
    "H ταχύτητα δε σκοτώνει...
    ...η ηλιθιότητα είναι αυτή που σκοτώνει..."

Προεπιλογή

vectra c 1.8 2007-->51000 xlm.exw problimatistei ap'ayta pou diabazw kai den xerw an prepei na aisthanomai tyxeros...emena to mono pou mou ebgale eitan o thermostaths sta 49000xlm.

Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Vectra C

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pantheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν σου τα ειπε μαλον καλα ! εχει βεκτρα Τσεχικο, Τουρκικο , και Γερμανικο ! επισης κατι παιζεται με τους εγκεφαλους και τα ηλεκτρολογικα ...δηλαδη εμενα κραταει σταθερο ρευμα στο κυκλωμα και χρειαστηκε εξτρά πλακετα οταν εβαλα κοτσαδορο και μου ειπαν οτι αυτο το συστημα το εχει το Γερμανικο μοντελο αλλα εγω δεν τους πιστευω !

παντος Γερμανικο αμαξι με εγκεφαλο της Bosh που φτιαχνεται στην κινα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται !
    και ομως ετσι ακριβως ειναι φιλε...
    το ιδιο προβλημα με κοτσαδορο εχω και γω...και το vectra μου γνωριζω 10000%,οτι κατασκευαστηκε στην γερμανια

Προεπιλογή

1.8 140 ps 1\2008 mod 106000 xm αλλαγη σασμαν στην εγγυηση και αλλα πολλα μικροπροβληματα.για τι ροδελα του κλιμα που αναφερατε παραπανω ειχα προβλημα και εγω, αλλα απο οτι καταλαβα οταν εχεις το AC ανοιχτο και πατημενο το κουμπι για το ξεθαμπωμα των τζαμιων τοτε δεν απενεργοποιητε το AC.πρεπει πρωτα να κλεισετε το ξεθαμπωμα

Προεπιλογή

na arxisw k egw na eksistorw loipon gia to vectra mou 1.6 elegance 09/08:
    a. prwto taksidi kateutheian otan vgike apo tin antiproswpia se Monamvasia, den anave to fws sto portbagage kai merika apo ta led sto trito stop(to prwto apokatatastathike me tin epistrofh apo to taksidi kathws eixan ksexasei na to syndesoun to allo mou zitisan 60€ dioti den itan sti eggyisi leei...)
    b. to parbriz apo tin prwti mera trizei otan to thimatai.
    c. deutero taksidi larisa ston 3o mina anapse h endeiksi tis stathmis ladiou. (antiproswpia-plirwsh)
    d. to kalokairi, enw taksideua gia kastoria kapou stin lamia exasa tin lavi apo ton moxlo taxytitwn...ton synelava kathws trigyrnouse kapou katw apo to kathisma tou synodigou trigyrnouse...
    e. prin dyo mines allaksa tapa nerou sto kazanaki kathws xwris aitia ksemina apo psyktiko ygro (mrin mia evdomada eixa paei gia service kai to gemisame) kostos 20€.
    f. prin dyo mines peripou anapse h endeiksi tou ESP kai tou timoniou k den eixa epanafora ston diakopti flash. meta kopwn k vasanwn afou episkeuthika 3 antiproswpies vrikame telika pws eprepe na antikatastathei h cim (pisw apo to timoni) h opoia tha erxotan se 20 hmeres apo Germania. Paraggelia 30/11 topothetithike 05/01 k gia kalh mou tyxh htan stin eggyisi (kostos 650€ + ergasia).
    g. gia lampes k lampakia pin sas pw kalytera...

Προεπιλογή VECTRA C AKOYSTE ..

Εχω ενα προβλημα με το ΟPEL VECTRA C, Z16XEP, WOLOZCF6881121566, και χρειαζομαι την βοηθεια σου.
    Aναβει το λαμπακι τουκινητηρα καθε τοσο. τα διαγνωστικα τους τελευταιους μηνες δειχνουν διακοπεσ αναφλεξης και στους 4 κυλινδρουςενω πριν τουσ εβγαζε εναν-εναν. το κανει εδω κ πολλους μηνες κ δεν μπορω να βγαλω ακρη.το αμαξι ειναι 3,5 ετων,62000χλμ, εχει υγραεριο εδω κ 21 μηνες. αλλαξα πολλαπλασιαστη πριν 19 μηνες. τωρα μου ξανακάηκε.στο ενδιαμεσο εδω κι 15 μηνες,ειχα συχνα το λαμπακι που σου ανεφερα αλλα οσο περνουσε ο καιρος αναβε κ πιο συχνα ειτε εχω βενζινη ειτε υγραεριο.η βλαβη πλεον εμφανιζεται καθε 150-200χλμ. ο εγκαταστατης του υγραεριου δε βρισκει προβλημα ενω στα διαφορα συνεργεια (αντιπροσωπιες OPEL), μου λενε διαφορα: φλαντζα κεφαλης ο ενας, βαλβιδες ο αλλος,εγκεφαλος ο αλλος.υποψιαζονται και τον πολλαπλασιαστη αλλα επειδη ειναι στην εγγυηση ως ανταλλακτικο,δεν μου το καλυπτουν γιατι λενε δεν ειναι σιγουροι. H καθε μια αντιπροσωπια διαφορετικη διαγνωση. δοκιμασα εναν αλλον μεταχειρισμενο πολλαπλασιαστη δηθεν μεταχειρισμενο, αλλα τον εκαψε 2000χλμ. τωρα θα ξαναλλαξω πολλαπλασιαστη,αλλα μαλλον το προβλημα θα μεινει. σημειωνω οτι οταν αναβει το λαμπακι εγω δεν καταλαβαινω τιποτα.το μονο που αντιλαμβανομαι τοσο καιρο ειναι μια ασταθεια στο ρελαντι και στη βενζινη κ στο υγραεριο με λιγο πιο εντονο στο υγραεριο. υγρα μηχανης δεν χανω, οι συμπειεσεις σε ολους τουσ κυλινδρουσ ειναι 16.6-17. θελω να λυσω το προβλημα μεχρι τον αυγουστο πριν ληξουν οι εγγυησεις υγραεριου και πολλαπλασιαστη.

Προεπιλογή

Oταν αναβει ρεταρει ή απλα αναβει;

Προεπιλογή

Opel Vectra c 2003 1.600- 147.000km σήμερα

Στις 30.000km άρχισαν να ξεφλουδίζουν όλα στο εσωτερικό.
    Στις 55.000km αλλαγή σασμάν - δίσκο πλατό λόγω αστοχίας υλικού.
    Στις 63.000km άρχισαν να ξεφλουδίζει η επένδυση στις κολόνες (εξωτερικά).
    Στις 70.000km ξεθυληκώθηκε το ύφασμα από το πλαστικό του αερόσακου.
    Στις 76.000km έσκασε η επένδυση στο πάνω μέρος του επιλογέα.
    Στις 80.000km κιτρίνισαν τα φανάρια μπροστά.
    Στις 100.000km αντλία βενζίνης.
    Στις 130.000km κόλλησε η μεσαία πίσω ζώνη.
    Στις 140.000km σταμάτησαν να λειτουργούν οι αισθητήρες παρκαρίσματος.

Τα προβλήματα δεν μπορώ να πω ότι είναι λίγα, όμως πιο ξεκούραστο σε ταξίδι δεν είχαμε στην οικογένεια άλλο αυτοκίνητο.

Στην πόλη είναι να μην το βάζεις ούτε μπροστά, δεν βρίσκεις θέση για παρκάρισμα και ορισμένες φορές δεν χωράς σε στενά που είναι διπλοπαρκαρισμένα αυτοκίνητα.

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

opel vectra c 1.8 2003

μπρατσακια ζαμφορ στα 7,5 χρόνια
    θερμοστατης στα 9 χρόνια
    ελαφρύ ξεφλουδισμα στις εμπρός χειρολαβες των πορτων από τα πρώτα 2,5χρόνια

τίποτα άλλο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GTC25 : 12-06-12 στις 22:39
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s5zax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oταν αναβει ρεταρει ή απλα αναβει;
    Ειναι ολοφανερη μια αρυθμια στο ρελαντι η οποια περιεργως φαινεται να χανεται οταν ανοιξω το Aircontition οποτε κανουν εν ακλικ οι στροφες παραπανω.οσο για τον δρομο,αυτο που ,ετσι νομιζω τουλαχιστον, ειναι καποια κομπιασματα οταν θελω αποτομα να επιταχυνω, θελει αρκετο γκαζακι πρωτα πριν κατεβασω για να εχω ισχυ, αλλα δεν ξερω καν αν ειναι φυσιολογικο. επισης σερνεται σε ανηφοριτσες.σε αποτομη ανηφορα θελει πολλες στροφες να εχεισ αλλιωσ..... μενεισ πανω στη ανηφορα. αν εννοεισ ρεταρισμα σαν να πηγαινει τρικιλυνδρο, οχι δεν εχω τετοιο ρεταρισμα το οποιο το ξερω πολυ καλλα καθως οπως ειπα εκαξα δυο φορεσ πολλαπλασιαστη και ξερω πως ειναι. τα μπουζι εχουν 13000χλμ αλλα η αλλαγη τουσ δεν αλλαξε καμια κατασταση . σημερα εβαλα νεο πολλαπλασιαστη delphi 130 ευρω κι ελπιιζω ολα καλα να ειναι. μεθαυριο κανω ταξιδακι να τσεκαρω....

Προεπιλογή

Ήλπιζα να μην ξανά γράψω πρόβλημα αλλά...
    149.000ΚΜ ---> Βαλβίδα θερμοκρασίας κινητήρα (κόστος 40€) & εγκέφαλος ψύξης (κόστος 80€+Φ.Π.Α.)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο argislim@hotmail.gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ολοφανερη μια αρυθμια στο ρελαντι η οποια περιεργως φαινεται να χανεται οταν ανοιξω το Aircontition οποτε κανουν εν ακλικ οι στροφες παραπανω.οσο για τον δρομο,αυτο που ,ετσι νομιζω τουλαχιστον, ειναι καποια κομπιασματα οταν θελω αποτομα να επιταχυνω, θελει αρκετο γκαζακι πρωτα πριν κατεβασω για να εχω ισχυ, αλλα δεν ξερω καν αν ειναι φυσιολογικο. επισης σερνεται σε ανηφοριτσες.σε αποτομη ανηφορα θελει πολλες στροφες να εχεισ αλλιωσ..... μενεισ πανω στη ανηφορα. αν εννοεισ ρεταρισμα σαν να πηγαινει τρικιλυνδρο, οχι δεν εχω τετοιο ρεταρισμα το οποιο το ξερω πολυ καλλα καθως οπως ειπα εκαξα δυο φορεσ πολλαπλασιαστη και ξερω πως ειναι. τα μπουζι εχουν 13000χλμ αλλα η αλλαγη τουσ δεν αλλαξε καμια κατασταση . σημερα εβαλα νεο πολλαπλασιαστη delphi 130 ευρω κι ελπιιζω ολα καλα να ειναι. μεθαυριο κανω ταξιδακι να τσεκαρω....
    ολα καλα με τον νεο πολλαπλασιαστη.ελπιζω να ειναι ο τελευταιος.....

Περιοχή
    ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C

Προεπιλογή

καλημερα σε ολους ,εχω και εγω ενα vectra c 2006 που εδω και δυο μηνες τρεχω να βρω τι εχει και δεν βγαζω ακρη.Το προβλημα ειναι οτι εν κινησει αναβει στο κοντερ οτι καποια λαμπα εχει καει ενω δεν ισχυει και μετα αναβουνουν abs,αεροσακος,τιμονι,και μετα σβηνει ολο το καντραν και επανερχεται ειτε με restart η να αναψω τα alarm,το αμαξι ομως δουλευει κανονικα χωρις κανενα προβλημα.Υπαρχει λυση?το εχει δει ποτε καποιος αλλος?ευχαριστω

Προεπιλογή

swsth synthrhsh + swsth xrhsh=opel long life... kaka ta psemata ligoi ta synthroun swsta ta aytokinhta tous opws epishs ligoi ta xrhsimopoioun swsta...apo kei kai pera ta provlimata p vgazei to vectra thewrw pws einai liga kai anamenomena...

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. νεα προβλήματα στο vectra μου
    Από τον/την Άλκης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-19, 17:18
  2. Αντιμέτωποι με προβλήματα...
    Από τον/την evoparadise στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 412
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-12, 02:24
  3. Προβλήματα με Insignia 1.6T
    Από τον/την babis-l στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-10, 11:28
  4. Vectra 2008 Elegance 1.8 140ps Aπορίες-Προβλήματα.
    Από τον/την minoas33 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-10, 19:18
  5. Προβλήματα στα 20,000χλμ
    Από τον/την nightcrawler στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-10, 14:11

Δικαιώματα - Επιλογές