If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 88

Προεπιλογή Τί προβλήματα σας έχει βγάλει το Vectra C?

Ξεκινάω αυτό το thread σαν σημείο αναφοράς για να έχουμε το νου μας οι κάτοχοι Vectra C (είμαστε αρκετοί).

Καλό θα ήταν να αναφέρουμε βλάβη και στα πόσα χλμ περίπου, για να έχουμε ένα μπούσουλα.

Στο δικό μου έβγαλε πρόβλημα ο διακόπτης των flash/cruise control στα 60.000χλμ.
    Η πραγματική εγγύηση είναι 2 χρόνια - Τα 6 χρόνια είναι marketing

Προεπιλογή

Μοτερ καθαριστηρων. Μπερδευε τις σκαλες στα αργα γρηγορα και το αναποδο. Στα 90000κμ.
    Πισω πανω ψαλιδια. Στα 120000κμ αλλα αυτο στο Vectra ειναι αναλωσιμο μαλλον σε αυτα τα χιλιομετρα παρα βλαβη.

Προεπιλογή Βλαβες , αστοχιες...

Στα 192.000 χλμ πλέον το γνωστό και μη εξαιρετέο actuator Valeo 006972T , είναι έτοιμο να παραδώσει πνεύμα . Μια πρόχειρη ματιά αποκάλυψε κάποιον που τα επισκευάζει στην Αγγλία , στέλνοντας του το δικό σου , σου το επιστρέφει επισκευασμένο με κόστος σαράντα κάτι ευρώ , συν μεταφορικά . Πάσα άλλη εναλλακτική πρόταση μόνον καλό θα κάνει , μιας και καινούργιο είναι στα 180κάτι ευρώ .
    Η κατανάλωση λαδιού είναι πλέον στο λίτρο ανά 2000χλμ , με 10 40 πια αφού το 0 κάτι είναι σαν νεράκι .
    Αλλάχτηκε η τσιμούχα στροφάλου , είχε διαρροή . Έβγαλε σφάλμα στην κάρτα σιμ ? κολώνας τιμονιού , χωρίς επανάληψη ευτυχώς . Αλλιώς η αρχική εκτίμηση επισκευής θα ξεπεράσει τα 750 και βλέπουμε ευρώ .
    Βρισκόμαστε πλέον στο point of no return , όπου είτε θα αλλαχτεί ( δύσκολα όμως οικονομικά με κάτι αντίστοιχο ) είτε θα παραμείνει , με ότι αυτό συνεπάγεται , αφού αν περάσει τα 200.000 χλμ η μεταπωλητική του αξία θα είναι ιδιαίτερα χαμηλή .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη babisskg : 01-07-17 στις 23:45 Αιτία: Νεοτερα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο babisskg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καηκε το μοτερακι που βρισκεται πισω απο τον περιστροφικο διακοπτη και ρυθμιζει τον αερα
    απο κρυο / ζεστο .
    Το αυτοκινητο ειχε 41.000χλμ. και ειναι μοντελο 12/05. Κοστος 185 ευρω παρακαλω.

Ευχαριστω

babisskg
    το αμαξι το εχεισ πανω απο 3 χρονια αμα οχι ειναι μεσα στην εγη/σει εμενα με δωσαν 3 χρονια για ηλεκρικα μερη οτιδηποτε .μπορει κα να ακουσα λαθοσ ,αλα ετσι ακουσα.

Προεπιλογή

Λαθος ακουσες!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s5zax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαθος ακουσες!
    πηρα τον πωλητει τηλ και με ειπε ζαχο 3 χρονια ηλεκτρικα μερη. τι να πω δεν ξερω ,

Προεπιλογή

μηπως ενωουσε τα βασικα μερη μονο ζαχο

Προεπιλογή

2 χρονια ολο το αυτοκινητο. 6 χρονια ή 120000κμ καποιοι εγκεφαλοι και καποια μηχανικα μερη.

Προεπιλογή

τωρα εγω εδω μεσα τι να πω......vectra με 500.000 χλμ ......ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ εβγαζε ......
    τα εχω σχεδον ΟΛΑ κατεγραμενα απο τοτε που το πηραμε.....οταν καταφερω να τα μεταφερω απο το Pocket pc που εχω στο ταξι θα τα ανεβασω κ εδω μεσα...

παντως μετα απο ενα προχειρο υπολογισμο σε αυτατα 5 χρονια για το vectra Μου εδωσα περιπου 9000 ευρω, υπολογιζοντας μεσα : ολα τα service , ελαστικα , κ μια μηχανη κ ενα σασμαν !!!!!!!!!

my videos & photos
    www.livevideo.com/corsailovekontres &
    http://www.youtube.com/user/babissavvatos
    τζιζ μπιζ στην Αλεξ/πολη !!!
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...-%EC%F0%E9%E6-!!!

Προεπιλογή

κακα τα ψεματα !! δεν υπαρχει αυτοκινητο απο το 2000 και μετα χωρις να βγαλει καποα ζημια !!

και αυτο κατα την γνωμη μου φταιει το οτι το καθε αμαξι συναρμολογητε με πραγματα που περνουν απο διαφορες χωρες π.χ Κινα και δεν υπαρχει πλεον καθεαυτου γερμανικο αμαξι !
    ετσι θελω να πιστευω !

Senior Member Το avatar του χρήστη Άλκης
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Αυτοκίνητο
    Vectra C

Προεπιλογή

πω πω παιδια τι μου θυμιζεται τωρα...μολις βρω δυναμη θα γραψω τα προβληματα π μου εχει βγαλει..και συνεχιζει να βγαζει...δεν ειναι ενα ουτε δυο...(θα παρω το βιβλιαρακι servise που τα εχω ολα γραμμενα και θα τα περασω και εδω)
    Vectra C Z18XE........Astra G X14XE ....COMBO 1.7CDTI....CLIO 1.4 101...Lada Niva 1.6

http://www.opel-club.gr/vbulletin/album.php?albumid=64

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pantheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    κακα τα ψεματα !! δεν υπαρχει αυτοκινητο απο το 2000 και μετα χωρις να βγαλει καποα ζημια !!

και αυτο κατα την γνωμη μου φταιει το οτι το καθε αμαξι συναρμολογητε με πραγματα που περνουν απο διαφορες χωρες π.χ Κινα και δεν υπαρχει πλεον καθεαυτου γερμανικο αμαξι !
    ετσι θελω να πιστευω !
    δικιο εχεεις ......αλλα απο οτι θυμαμι που ειχα μια συζητηση με καποιον μου ειχε πει οτι : ''το Vectra ειναι το ΜΟΝΟ Opel που συναρμολογηται κ ελεγχεται στη ΓΕΡΜΑΝΙΑ '' ....,,

.....φαντασου τα υπολοιπα !!!!!!!!!,

υ.γ. το Corsa μου παντως απο οτι ξερω ...εγινε στην ΙΣΠΑΝΙΑ ...''Mutsos grasias'' Δλδ

my videos & photos
    www.livevideo.com/corsailovekontres &
    http://www.youtube.com/user/babissavvatos
    τζιζ μπιζ στην Αλεξ/πολη !!!
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...-%EC%F0%E9%E6-!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsa(i love kontres) Εμφάνιση μηνυμάτων
    δικιο εχεεις ......αλλα απο οτι θυμαμι που ειχα μια συζητηση με καποιον μου ειχε πει οτι : ''το Vectra ειναι το ΜΟΝΟ Opel που συναρμολογηται κ ελεγχεται στη ΓΕΡΜΑΝΙΑ '' ....,,

.....φαντασου τα υπολοιπα !!!!!!!!!,

υ.γ. το Corsa μου παντως απο οτι ξερω ...εγινε στην ΙΣΠΑΝΙΑ ...''Mutsos grasias'' Δλδ

δεν σου τα ειπε μαλον καλα ! εχει βεκτρα Τσεχικο, Τουρκικο , και Γερμανικο ! επισης κατι παιζεται με τους εγκεφαλους και τα ηλεκτρολογικα ...δηλαδη εμενα κραταει σταθερο ρευμα στο κυκλωμα και χρειαστηκε εξτρά πλακετα οταν εβαλα κοτσαδορο και μου ειπαν οτι αυτο το συστημα το εχει το Γερμανικο μοντελο αλλα εγω δεν τους πιστευω !

παντος Γερμανικο αμαξι με εγκεφαλο της Bosh που φτιαχνεται στην κινα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται !

Προεπιλογή

εμενα το δικο μου opel vectra c 1.8 z18xe.αμα το σκισω δυνατα 3-4φορες μετα αρχιζει και μαλακωνει η αισθηση του συμπλεκτη..εχω 57000 χιλιομετρα αυτην τη στιγμη.γιατι γινεται αυτο..και νομιζω οτι αν το αφησω για λιγο στο ρελαντι επανερχεται

Περιοχή
    Τώρα στα Χανιά
    Αυτοκίνητο
    Vectra C

Προεπιλογή

Έχω Vectra Elegance 2008 140hp.
    Τον πρώτο μήνα μου κάηκε η μία λάμπα.
    Την αλλάζω τίποτα,βάζω άλλη, φως δεν έβλεπα.
    Μια και δυο το πάω στην αντιπροσωπεία.
    Τελικό συμπέρασμα: καήκε ο εγκέφαλος των φωτών.
    Εγγύηση, αλλαγή εγκέφαλου, και όλα καλά.
    Μέχρι τώρα, να μην το ματιάσω.φτου φτου φτου

Προεπιλογή

kserei kaneis giati ginetai auto?

Προεπιλογή

Να καιει λαμπες?

Προεπιλογή

Εμενα η μαυρουλα μου (vectra elegance 1.8 , 7/04 , δεν μου εχει βγαλει κανενα απολυτος προβλημα και τωρα ειναι 110.000 km ! Κι εγω ομως την προσεχω και ισως ετσι να με ανταμοιβει και να σκεφτητε οτι την απεκτησα μεταχειρισμενη στα 45.000 Km ! Ελπιζω να ειστε το ιδιο τυχεροι με εμενα ! Τα service τα κανω ολα κανονικα και στην ωρα τους εκτός του οτι αλλάζω λάδια καθε 10.000 km αντι 15.000 km (βαζω τα φουλ συνθετικα εννοειτε !)

Προεπιλογή

ectra c exoume k leme.... exw 97.000 xlm ola ethniki kathos egw exw to astraki k o pateras mou to vito.... opote einai mono goa taksidia... modelo 03 1.6 elegance...
    1) 5 fores disko apo 13.ooo klm ana 10-15.ooo exoume ta idia
    2) me to pou to pira se 5 meres dn anave to trito stop
    3) ton prwto xtono ksefloudisan oi tapetsaries egguisi tis allaksan, ksefloudise to timoni stin perioxi to xeiristiriwn...
    4) 2 xrono udrauliki kremegiera set episkeuis
    5) 3 xrono udrauliki kremagiera set episkeuis 2 fora
    6) rodela ixosistimatos
    7) allagi udraulikou moter sumplekti...
    8) i rodela tou klimatistikou kanei ta dika tis opote thimatai leitourgei...
    9) tis lampes provolakia omixlis k poreias kamia dekaria set mexri simera...
    10)ta lampakia mesa se kantran kleidia,thaumastika,erotimatika dn exoun svisei oute mia mera
    11) valvida kausaeriwn...

na simeiwsw oti ta teserra prwta xronia to pigaina mono stin vitacar vouliagmenis gia service ola stin wra tous... alla meta ta provlimata me ton disko opou dn evgaza akri me apantiseis tupou einai varu gia 1.6, min to parkareis se anifores min vazeis opisthen k to theikotero pou mou eipan otan apo dikia tous vlakeia spasane mia fisa k anevaze mono tou strofes!!!... ta plastika mesa sto mixanostasio liwnoun merikes fores!!!
    to paw sto ekseidikeumeno sunergeio tis geitonias...
    μιλάω κ εγώ στο αμάξι μου...

Προεπιλογή

mamato autokinito to vectra e?
    fantazomai kai ola ta opel...
    gia na doume!!!!
    pantos kai ego otan parkaro se kamia anifora xoris na simplektaro idiaitera mirizei trela o diskos.
    alitheia o diskos ti eggiisi exei?

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. νεα προβλήματα στο vectra μου
    Από τον/την Άλκης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-19, 18:18
  2. Αντιμέτωποι με προβλήματα...
    Από τον/την evoparadise στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 412
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-12, 02:24
  3. Προβλήματα με Insignia 1.6T
    Από τον/την babis-l στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-10, 11:28
  4. Vectra 2008 Elegance 1.8 140ps Aπορίες-Προβλήματα.
    Από τον/την minoas33 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-10, 20:18
  5. Προβλήματα στα 20,000χλμ
    Από τον/την nightcrawler στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-10, 15:11

Δικαιώματα - Επιλογές