If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 32 από 32

Προεπιλογή

Παιδιά, έχει κανείς ιδέα για τιμές ανταλλακτικών και αναλώσιμων σε Mercedes?
    Συγκεκριμένα κοιτούσα για Mercedes R171

Προεπιλογή

Ε κοινές τιμές είναι στο 171 αρκει να μην ειναι amg pack που εχει τα ακριβα φρενα. Τι ψάχνεις ακριβώς;
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Βασικά ψάχνω για ένα αυτοκίνητο "Σαββατοκύριακου".
    Δεν επείγει, αλλά θα ήθελα να έχω ένα σπορ αυτοκίνητο να "παίζω".
    Στην αρχή έλεγα μέχρι και για rx8 μιας και οι τιμές είναι χώμα...
    Τα R171 ξεφεύγουν λίγο σε τιμή, αλλά είναι άλλη κατηγορία...

Τα αυτοκίνητα που έχω τώρα θέλω να είναι όσο πιο αξιόπιστα. Αλλά αν είχα ένα αυτοκίνητο να "παίζω", θα έκανα άφοβα tuning κλπ

Προεπιλογή

Tο συγγεκριμενο αυτοκινητο Κωνσταντινε που κοιτας μονο για tuning δεν κανει, εσυ θες κανα golf gti, leon cupra, ibiza fr, astra H opc, αυτα ειναι αυτοκινητα για αφοβο και ατελειωτο tuning, το οποιο τα μετατρεπει σε αυτοκινητα σαβατοκυριακου...και το οποιο ειναι αντικτυπο των €€€€€€€€€
    Με το μερσεδες αυτο, αντε να ριξεις καμια πιτσιρικα που ειδε το αστρο στο καπο και της γυαλισε.... ολα τα αλλα θα σε βλεπουν απο τον κεντρικο καθρευτη να αραιωνεις....
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Δεν θέλω hatch... Κοιτάζω για coupe ή roadster κλπ.
    Επίσης, για tuning δεν θέλω να πάω σε άλογα, αλλά κυρίως εξωτερική βελτίωση, φρένα, ζάντες. Από μηχανή, μόνο εισαγωγή και εξαγωγή το πολύ κλπ
    Επίσης, δεν θέλω το σασί να είναι τσιγαρόχαρτο... Θέλω δηλαδή να είναι ασφαλές.
    Ουσιαστικά θέλω ένα αυτοκίνητο στημένο σπορ από μαμα. Δηλαδή χαμηλό κέντρο βάρους κλπ

Προεπιλογή

Δηλαδη το RX8 εχει σασι τσιγαροχαρτο και δεν ειναι στημενο απο μαμα; Που οταν οδηγησα RX8 πρωτη φορα πριν πολλα πολλα χρονια απλα υποκλιθηκα στη mazda για το δημιουργημα της στα λεφτα του.

Προεπιλογή

Το rx8 είναι αυτοκινητάρα!
    Στημένο ακριβώς όπως πρέπει.
    Και ότι πρέπει για αρχάριο σε πίσω κίνηση.
    Και τα βρίσκεις σε τιμή απίστευτα χαμηλή για αυτά που προσφέρουν! Απλά πρέπει να έχεις και κάποιο μάστορα που να είναι γνώστης στους ρότορες. Οι περισσότεροι μάστορες δεν ξέρουν καθόλου.

Είναι λίγο μεγάλη υπόθεση να αποφασίσεις να μπλέξεις με ρότορες.

Όμως, γενικά, το rx8 είναι το κατεξοχήν αμάξι Σαββατοκύριακου. Αν ήμουν Αθήνα ή Θεσσαλονίκη ή ήξερα κάποιον μάστορα που να ασχολείται με ρότορες θα το έπαιρνα σίγουρα!

Προεπιλογή

Το rx8 στην εποχη του ηταν το ποιο vfm της κατηγοριας του, σε καποια φαση οπου και να κοιταζες εβλεπες και ενα rx8, οσο γρηγορα εκανε το μπαμ, τοσο γρηγορα αποσυρθηκαν ολα αυτα τα rx8, που οι κατοχοι τους κοιμοντουσαν αγκαλεια με ενα λιτρο λαδι, και εβλεπαν ονειρα στεγανοποιησης στους ροτορες, γνωστος μου που το ειχε παρει καινουριο, το ειχε παει 3 φορες για στεγανοποιηση, πριν καλα καλα κλεισει 100000km.

Απο εκει και περα, αν θες κατι σε καμπριο sport θα κοιτουσα κανα mx5, παρα το mercedes.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Μα Νίκο οι ρότορες από κατασκευής ΠΡΕΠΕΙ να καταναλώνουν λάδι! Αφού έχουν μπέκ που ψεκάζουν λάδι κατά την διάρκεια της καύσης. Κάποιοι σε ρότορες βάζουν και premix 2T διότι τα μπέκ μπορεί και να βουλώσουν... Επίσης νομίζω ότι δεν πρέπει να βάζεις λάδι (4T) πλήρως συνθετικό, διότι όταν ψεκάζεται από τα μπέκ δεν καίγεται και αφήνει κατάλοιπα.

Προεπιλογή

Premix βαζουν οταν δεν εχει συμπιεση για να παιρνει γρηγορα μπροστα. Σε σωστη λειτουργια της μηχανης δεν χρειαζεται τετοια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Premix βαζουν οταν δεν εχει συμπιεση για να παιρνει γρηγορα μπροστα. Σε σωστη λειτουργια της μηχανης δεν χρειαζεται τετοια.

Προεπιλογή

Καλά είναι ολόκληρο θέμα με το premix... Γιατί στο rx8 δεν έχει και πολύ σωστό σύστημα λίπανσης και πολλοί καταργούν αυτό το σύστημα και κάνουν μόνιμα premix στο τεπόζιτο και οι κινητήρες δεν έχουν κανένα θέμα αξιοπιστίας με αυτόν τον τρόπο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Βρείτε την πιο φθηνή βενζίνη στην περιοχή σας
    Από τον/την niccc στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-10, 00:25
  2. μπεκ για astra f
    Από τον/την ascona c green στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-10, 15:40
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-09, 16:54
  4. Καλή, φθηνή ή και τα δύο? (Βενζίνη!)
    Από τον/την DimitrisCSD στο forum Γενικά
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-08, 04:14

Δικαιώματα - Επιλογές