If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 56
    andre_rrr
    Guest

Προεπιλογή

οταν τα λεγα πριν απο 2 χρονια........καποιοι κρατουσαν ομππρελα..........

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginogsm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαίνετε ότι εάν δεν υπάρχει πλήρης η ιστορία και από τις δύο μεριές , μπορεί να σηκώσει το μήνυμα μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση , έτσι ;

H οποια τελικως θα απορριφθει διοτι στην καλυτερη θα εχεις μαρτυρια κατα μαρτυριας.

Και εκτος αυτου δεν ειναι συκοφαντικη δυσφημιση η εμπειρια ενος πελατη για προιον/παροχη υπηρεσιων, εφοσον αυτη δεν γινεται με δολο. Την υπαρξη δολου οφειλει να αποδειξει ο "ζημιωθης". (αρθρο 363ΠΚ)
    Συν αυτω : "Δεν αποτελουν αδικη πραξη οι δυσμενεις κρισεις για επιστημονικες,καλλιτεχνικες ή επαγγελματικες εργασιες..." (αρθρο 367§1α ΠΚ)

Δεν το λεω για να παιξω τον εξυπνος, απλα θελω να καταρρυψω αυτον τον "μυθο" που προκαλει στον κοσμο φοβο και δεν τον αφηνει να εκφραζεται ελευθερα κατα των "μερακληδων" που υπαρχουν στην αγορα...

Το παρον μεταφερεται στις "Εμπειριες Αγορας".
    "Πάρε εσύ το δρόμο σου και άφησε τον κόσμο να μιλάει..."

Προεπιλογή

eimai o kalober kai molis teleiosa.
    OMV Astra GTC

Senior Member
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο clutchmaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    H οποια τελικως θα απορριφθει διοτι στην καλυτερη θα εχεις μαρτυρια κατα μαρτυριας.

Και εκτος αυτου δεν ειναι συκοφαντικη δυσφημιση η εμπειρια ενος πελατη για προιον/παροχη υπηρεσιων, εφοσον αυτη δεν γινεται με δολο. Την υπαρξη δολου οφειλει να αποδειξει ο "ζημιωθης". (αρθρο 363ΠΚ)
    Συν αυτω : "Δεν αποτελουν αδικη πραξη οι δυσμενεις κρισεις για επιστημονικες,καλλιτεχνικες ή επαγγελματικες εργασιες..." (αρθρο 367§1α ΠΚ)

Δεν το λεω για να παιξω τον εξυπνος, απλα θελω να καταρρυψω αυτον τον "μυθο" που προκαλει στον κοσμο φοβο και δεν τον αφηνει να εκφραζεται ελευθερα κατα των "μερακληδων" που υπαρχουν στην αγορα...

Το παρον μεταφερεται στις "Εμπειριες Αγορας".
    Να εκφραστείς ελεύθερα είναι ένα θέμα και είναι άλλο θέμα να κατονομάζεις γραπτώς σε δημόσια συζήτηση και να τους αποδίδεις αντισυμβατικές ή ποινικά κολάσιμες συμπεριφορές. Εκεί πρέπει να αποδείξεις αυτά που λές. Επιπλέον δεν είναι ο λόγος του ενός απέναντι στον λόγ του άλλου. Είναι τα γραπτά ( που μένουν ) του ενός στην σιωπή και στην αδυναμία - την δεδομένη στιγμή - υπέρσπισης της προσωπικής ενδεχομένως αλλά και της επαγγελματικής του τιμής θίγοντας παράλληλα την εταιρεία που φιλοξενεί τους συγκεκριμένους επαγγελματίες.

Είναι σχετικά λεπτή η γραμμή που τα χωρίζει τα δύο πράγματα και το έγραψα με μόνο σκοπό να μην παρασυρθεί κανείς σε χαρακτηρισμούς ή λεπτομέρειες που ενδεχομένως να έφερναν αρκετούς σε δύσκολη θέση. Για όσους δεν κατάλαβα δηλαδή , είμαι με το μέρος του καταγγέλοντα απλώς του επισήμανα να προσέχει.
    Το όνομά μου είναι Γιώργος.

Προεπιλογή

συμφωνώ ότι νομικά δεν καλυπτόμεθα, γραπτώς απαγορεύεται από το νόμο ο κατονομασμός προσώπων και εταιρειών δημόσια, θεωρείται συκοφαντική δυσφύμιση, είτε στέκουν οι κατηγορίες είτε όχι. :Ρ
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ASCONAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνώ ότι νομικά δεν καλυπτόμεθα, γραπτώς απαγορεύεται από το νόμο ο κατονομασμός προσώπων και εταιρειών δημόσια, θεωρείται συκοφαντική δυσφύμιση, είτε στέκουν οι κατηγορίες είτε όχι. :Ρ

για δειξε μου αυτον τον νομο εσυ?

"Δεν αποτελουν αδικη πραξη οι δυσμενεις κρισεις για επιστημονικες,καλλιτεχνικες ή επαγγελματικες εργασιες..." (αρθρο 367§1α ΠΚ)

βρες αντιθετο νομο για να στηριξεις αυτα που λες...

Senior Member Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Kadett C

Προεπιλογή

Mιλησε ο δικηγορος. Ησυχια ολοι. Violators will be shot, survivors will be shot again...
    Πέραν της πλάκας, δεν νομιζω οτι δημοκρατικα και μονο, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ απο νόμους κλπ, η ελευθερη διακινηση αποψεων, καλές η οχι, σωστές ή οχι, αποτελούν παράβαση. Αν ήταν έτσι τοτε δεν θα μιλούσαμε για δημοκρατία και ελευθερία, αλλα για αλλα πράγματα.
    Ερχεται το τελος. The zombie apocalypse has begun.

Προεπιλογή

Δηλαδή είναι σα να μου λέτε ότι αν πάω εγώ σε ένα μαγαζί για να βάλω φιμέ και η δουλειά που θα μου κάνει είναι ελεεινή δεν μπορώ να το πω. Ε όχι ρε παιδιά, δεν στέκει αυτό το πράγμα!
    [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_language][color=red][font=Comics San Ms][b]Είσαι Έλληνας, γράφε Ελληνικά![/b][/font][/color][/url]

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fANis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή είναι σα να μου λέτε ότι αν πάω εγώ σε ένα μαγαζί για να βάλω φιμέ και η δουλειά που θα μου κάνει είναι ελεεινή δεν μπορώ να το πω. Ε όχι ρε παιδιά, δεν στέκει αυτό το πράγμα!
    Εχεις απολυτο δικαιο.

Τελος παντων, ο καθενας ας πιστευει οτι θελει, δεν θα καθησω να πεισω τον κοσμο. Εως εκει που κρινουμε οτι μας παιρνει, μπορουμε να μιλαμε ανοιχτα χωρις φοβο. Οταν καποιος κανει μια μλκια ειναι ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ για την πραξη του. και αυτο μπορει να λεγεται. Ο λογος ειναι λογος, ο νομος δεν διακρινει τον τροπο ή το μεσο με το οποιο θα λεχθει κατι.
    αν απο τον λογο αυτο προκληθει ζημια, ο ζημιωθεις οφειλει να αποδειξη τοσο την ζημια οσο και την αιτιωδη συναφεια μεταξυ ζημιας και δολου.

Εως οτου η κριση γινεται ανευ δολου δεν δυναται να τιμωρηθει. Πορευομενοι σε αυτα τα πλαισια μπορειτε να "αναφερετε" οτι θελετε. Ας κλεισουμε εδω με αυτο, αν καποιος εχει να προσφερει στο τοπικ αυτο εμπειρια σχετικα με την αναφερομενη εταιρια ας το κανει, αλλιως να μην το λερωνουμε αλλο.

Opel-Club και τα μυαλα στην... παυλα!! Administrator Το avatar του χρήστη corsa13
    Περιοχή
    Αγ.Παρασκευη (στο απιστευτο δωματιο μου!) corsa 1.8gsi =210+++χλμ κοντερατα!!!
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

επειδη δεν μου αρεσει να αρχιζουμε να βριζουμε και οποιον παρει ο χαρος μετα....

εγω εκανα τα τηλεφωνα μου να μαθω περισσοτερα για το ολο συμβαν.....
    καλο ειναι να μην υποστηριζουμε την μια πλευρα αν δεν ακουσουμε και την αλλη...

νομιζω πως ΔΕΝ εχω συμφερον να υποστηριξω το μελος μας ή την αλλη πλευρα...

αλλα σε μια διαμαχη το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει μονο ο ενας...

καλο θα ειναι την επομενη φορα να λεμε οτι εγινε, τα παντα δλδ και οχι μονο αυτα που θελουμε...
    ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΕΩΝ....
    (ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟ)
    τάδε έφη
    Yiannis!
    Τζογάρω την ψυχή μου στο παιχνίδι της Ζωής. κομμάτι κομμάτι, την ξόδεψα όλη! Νομίζω πως ώρα είναι να ρεφάρω!!!
    ΔΙΑΒΑΣΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ!

18.04.04 ----- 01.04.12
    R.I.P. Corsa13

Senior Member Το avatar του χρήστη gkazan
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Το δικό μου Γολγοθά που είχα με το αυτοκίνητο, λίγο ή πολύ το ξέρουν τα παιδιά που συναντώ κάτω στο ΣΕΦ. Την άποψή μου ευθαρσώς εξέφρασα παραπάνω και ίσως θα έπρεπε να είχα γράψει και σχετικές επιστολές προς τον τύπο για όλη την 14μηνη περιπέτειά μου τόσο στην Best Car όσο και στην Δρόμων. Από τον Μάκη στην Δρόμων είχα την καλύτερη αντιμετώπιση μέχρι στιγμής από μηχανικό: φιλικός, πρόθυμος να ακούσει κάθε άσχετη άποψη από πελάτη και επαγγελματίας στην δουλειά του. Δυστυχώς δεν είναι τεχνικός σύμβουλος αλλά δουλεύει στο υπόγειο.

Ίσως θα έπρεπε να προσέχει περισσότερο το εκάστοτε τμήμα ανθρώπινου δυναμικού ποιους επιλέγει για να στελεχώσει την κάθε θέση. Ας είναι ο αρχικά αναφερθής τεχνικός σύμβουλος ο καλύτερος στην Ελλάδα, αν δεν έχει επικοινωνιακή εμπειρία και ευγένεια, αντί να προσφέρει, ζημιώνει την εταιρεία.

Αυτά βέβαια είναι ψιλά γράμματα στην συνείδηση των περισσοτέρων.
    By moonlight we ride, ten thousand side by side ....
    Θα τους πάω όπως με έχει πάει το αμάξι μου:Τ Α Π Α !!!!!
    05/05/2011: JUDGMENT DAY

Προεπιλογή

μα δεν τιθεται τετοιο θεμα. δεν ειμαστε δικαστες που καλουμαστε να ακουσουμε προηγουμενως τους διαδικους πριν βγαλουμε αποφαση.

Το παιδι ειχε μια εμπειρια, καλως ή κακως, την οποια καλα εκανα και μοιραστηκε. Αν δεν το εκανε με δολο, αλλα απλως για να μοιραστει την εμπειρια του με ομοιδεατες, δεν υπαρχει προβλημα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο clutchmaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    για δειξε μου αυτον τον νομο εσυ?

"Δεν αποτελουν αδικη πραξη οι δυσμενεις κρισεις για επιστημονικες,καλλιτεχνικες ή επαγγελματικες εργασιες..." (αρθρο 367§1α ΠΚ)

βρες αντιθετο νομο για να στηριξεις αυτα που λες...
    Νόμος περί τύπου... Διώκεσαι ποινικά και μπορείς να φας μέχρι και 2 χρόνια φυλάκιση
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

Προεπιλογή

ti doyleia exei o nomos peri typou me thn periptwsh mas? DEN eisai typos, mhn mperdeyesai, kai ayth h kserh anafora den arkei...
    kai mhn psarwneis, yparxoun proypotheseis, pou an den eisai nomikos, den tis katalabaineis...
    gi ayto yparxoume emeis...

Προεπιλογή

Παιδιά συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω κάτι. Ο φίλος είχε κάποιο πρόβλημα και απευθύνθηκε στο συνεργείο τηλεφωνικά αλλά και απευθείας. Δηλαδή με το που σήκωσε το τηλέφωνο ο άνθρωπος άρχισαν να τον ειρωνεύονται; Και ο υπεύθυνος του είπε κατευθείαν "θα πάρεις τα xxx μου";

Δεν λέω πως δεν έγινε έτσι (μου φαίνεται πάντως λίγο υπερβολικό) αλλά καλό θα ήταν να μας εξηγήσει ο φίλος ολόκληρη την ιστορία.

Εγώ μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο συγκεκριμένο συνεργείο, μιλάω με ένα πολύ καλό και συνεργάσιμο παιδί (Νίκος - όχι του παραδείγματος) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθηνα,Ηλιουπολη
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Εγω οταν ειχα εκφρασει την δυσαρεσκεια μου σε αλλο forum για το συγκεκριμενο συνεργειο,και προφανως για τον ιδιο "μαγκακο" προισταμενο μου ειχαν πει μεσω τριτου βεβαια να μην τολμησω να ξαναπερασω ουτε απ'εξω,και οτι εχω μπει σε "μαυρη λιστα"....
    Στην συντομη επαφη μου μαζι τους για λογους ανακλησης του οχηματος μου,διαπιστωσα οτι γενικα το επιπεδο του συγκεκριμενου συνεργειου ειναι πολυ χαμηλο...

Senior Member Το avatar του χρήστη teddy
    Περιοχή
    π.φαληρο
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

δεν θελω να παρω θεση για το συγκεκριμενο καταστημα,μιας και ειμαι απολυτα ευχαριστημενςο απο αυτο,
    απλα να παρακαλεσω να προσεχετε λιγο τον τροπο που εκφραζεστε...ειδικα οταν δεν ξερουμε ολη την ιστορια!

φιλε Nik.xaidari καλο θα ειναι να μας πεις για ποιο λογο εφτασε ο τεχνικος συμβουλος να σε ειρωνευτει και ο διευθυντης να σε εξυβρισει.
    [b]. + -,Η - ΕΙΝΑΙ ......[/b]->->->->->
    [b]Βγάλτε την παύλα και ξεφορτωθείτε μας...[/b]
    [b]Opel-club.gr.....[color=blue]Mes que[/color] [color=red]un club!!![/color]
    Οι μελισσούλες ολο γυρνάνε απο εδω και απο εκεί,αλλα τελικα στο ίδιο λουλούδι καταλήγουν...Τυχαίο???Δεν νομίζω...
    Υπάρχουν πάνω απο 500 μαζοχιστές που επισκέπτονται καθημερίνα το [url][color=yellow]www.opel-club.gr[/color][/url] ...Hθελα να ήξερα τι του βρίσκουν...[/b]

Προεπιλογή

Με τη συγκεκριμένη αντιπροσωπεία (τμήμα service), αντιμετώπισα κι εγώ παρόμοια προβλήματα.
    Κακή εργασία
    Ασχημη συμπεριφορά προς το αυτοκίνητό μου αλλά και σε άλλα αμάξια (δε πίστευα στα μάτια μου με όσα έβλεπα).
    Ασχημη συμπεριφορά προς εμένα με φωνές και ειρωνείες
    Απειλές σε μένα αλλά και σε άλλο μέλος επειδή λέει κακά λόγια για αυτούς στο φόρουμ.

Φυσικά έκανα παράπονα στην GMHellas και φυσικότατα πήρα τα @@ μου, αφού εξέτασαν το περιστατικό και τα βρήκαν όλα τέλεια......(έχω την απάντησή τους και γραπτώς)

Senior Member
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Αυτοκίνητο
    Agila

Προεπιλογή

google search -
    απαράδεκτοι στην
    -

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

πολυ καλησπερα σε ολους.πολυ σημαντικο οσο και χρησιμο αυτο εδω το section "Εμπειρίες αγορας" και απο οτι βλεπω εχει και αντικτυπο.χαιρομαι για αυτο.Σιγουρα οσο αφορα το θεμα του παληκαριου θα θελαμε ολοι περισοτερες λεπτομερειες θα βοηθουσε.θελω σε ολα τα μελη του ΦΟΡΟΥΜ ομως να τονισω κατι.Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ(και συγνωμη για τα κεφαλαια.).Ειμαι πωλητης αρκετα χρονια στον ιδωτικο τομεα και αν κατιι εμαθα(και απο ταξιδια στο εξωτερικο περισσοτερο αυτο) ειναι οτι ποτε μα ποτε δεν μιλαμε ασχημα στον πελατη οτι και να μασ εχει πει.Κυριοι στην Ελλαδα πασχουμε απο ποιοτητα στην παροχη υπηρεσιων αν και το ειρωνικο ειναι οτι η οικονομια μας στηριζεται αποκλειστικα σε αυτο το ειδος.Πραγματικα ειμαστε για κλωτσιες!!απο τον μαναβη τον ταμια στην τραπεζα τον υπαληλο στο ικα και φυσικα τον αγαπητο μας μαστορα για το αυτοκινητο μας και βεβαιοτατα τον υπαληλο στο φαναρτζιδικο.Πολυ σοφος εκεινος που ειπε "Μην μπερδευεις ΠΟΤΕ τα πρωσοπικα σου με την Δουλεια σου.".Κανεις ομως δεν τον ακουσε σε αυτην την χωρα.Στον αγανακτισμενο πελατη δεν υπαρχουν νομοι δεν υπαρχουν πρεπει δεν υπαρχει προσεχε τι θα πεις για αυτο θα παρω την θεση του παληκαριου ακομα και αν δεν ξερω ολη την υποθεση και αυτο γιατι:
    το οποιο δικιο ειχε(αν ειχε) ο πωλητης (η ο ανθρωπος που τον εξηπηρετησε) το εχασε απο την στιγμη που μιλησε με αυτα ταλογια στο παληκαρι.ολα αρχιζουν και τελειωνουνε εκει.Συμβουλη μου προσ ολα τα μελη:
    Μιληστε ανοικτα με ονοματα στοιχεια τα παντα ευγενικα ομορφα παραθεστε το τι σας συνεβη και αν υπαρχει αντιλογοσ καλο να υπαρχει θα βοηθησει.Το να συμμετεχουν και οι 2 πλευρες θα ηταν κατι ιδανικο.Ο μονος τροπος ειναι να τα λεμε(ειτε εδω ειτε αλλου) τα κακως κειμενα για να βελτιωθουνε και ισως να γινουν καλυτερα.
    ευχαριστω για το βημα και συγνωμη για την μακροσκελη τοποθετηση.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Καλύτερο Συνεργειο OPEL στην Αθήνα???
    Από τον/την george_17_2000 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 171
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-20, 08:58
  2. Τo OPEL-CLUB.GR στην ΗΠΕΙΡΟ
    Από τον/την nt1n0s στο forum Συναντήσεις / Events
    Απαντήσεις: 651
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-09, 16:50
  3. Κοντά στην αγορά ενός Opel GT
    Από τον/την Petr@n στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-09, 19:25
  4. Το Opel-Club στην Εκπομπή R-Evolution
    Από τον/την Corsa-GR στο forum Κανόνες Χρήσης / Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-09, 03:29
  5. 12/06/05 - ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑ ΤΟΥ OPEL-CLUB.GR ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ
    Από τον/την ASCONAN στο forum Συναντήσεις / Events
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-06, 01:15

Δικαιώματα - Επιλογές