If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 56

Προεπιλογή ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΣΤΗΝ ''OPEL ΔΡΟΜΩΝ''

Θα ηθελα να σας ενημερωσω για μια απαραδεκτη συμπεριφορα στην ΔΡΟΜΩΝ στο συνεργειο της Λ. ΚΗΦΙΣΟΥ. Αντιμετωπιζοντας ενα προβλημα στο astra απευθηνθηκα στο παραπανω συνεργειο. Καλωντας τους μια ημερα νωριτερα μιλησα με τον τεχνικο συμβουλο κ.ΣΑΠΟΥΝΤΖΗ ΝΙΚΟ . Προσπαθωντας να συνενοηθω για την ζημια κ αν την καλυπτη η εγγυηση αντιμετωπισα μια πολυ ΕΙΡΩΝΙΚΗ συμπεριφορα. Την επωμενη μερα πηγα στο συνεργειο. Ξανα απευθηνθηκα στον προηγουμενο ....κυριο (ΣΑΠΟΥΝΤΖΗ Ν). Ειχα την ιδια ειρωνικη αντιμετωπιση. Ζητησα να μιλησω με τον διευθηντη του συνεργειου πιστευωντας οτι θα με ακουσουν. Εκανα τα παραπονα μου στον κ.ΚΑΚΝΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ. Απο εκει ξεκινησαν ολα. Επειδη δεν μπορω να σας αναλυσω την κατασταση που εζησα να σας γραψω μονο οτι εφτασε να μου λεει (αφου προηγουμενος ηθελε να πλακωθουμε στο ξυλο , αφου χωρις να τον βρισω μου ειπε οτι ''θα του κλασω τα αρχ....α'') ''παρε το μπουρδ.....κι σου κ φυγε'' ! ! ! !
    Εχω ενημερωση την OPEL HELLAS . Τα παιδια που δουλευουν στο τμημα παραπονων κανουν εκπληκτικη δουλεια. Δεν κατηγορω ολη την εταιρεια παρα μονο τους συγκεκριμενους υπαλληλους. Αυτα σε μεγαλη περιληψη (αναλυτικα εχω ενημερωση τα κεντρικα της OPEL HELLAS).

Senior Member Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Kadett C

Προεπιλογή

Πλακα κανεις....ενημερωνε για εξελιξεις. Καλα εκανεσ και ενημερωσες την οπελ, γιατι κατι τετοιοι δυσφυμουν ολη την εταιρεια...
    Ερχεται το τελος. The zombie apocalypse has begun.

Προεπιλογή

Καλα τον εκανες και τον ανεφερες.Δεν εισαι ο μονος απο οτι εχω ακουσει ολοι κανουν παραπονα για το συγκεκριμενο συνεργειο.Να δουμε τωρα αν θα του κλ...ς τα αρχ....α
    Opel Corsa D 1.4 Sport Black Sapphire
    In project....
    Paralogh+Psycho1988

Σπινιαρα 5η.....

Προεπιλογή

Μια χαρά !!!! Υπομονή .........
    Drive fast, Drive safe !!!
    Courtenay Sport !!!
    ----------------------
    Στράτα Στρατούλα ....
    Τυφλέεεεεεε, μακριά από τα άσπρα-μπλε Jeep ρεε χαχαχα

Προεπιλογή

Ρε ο κόσμος έχει ξεφύγει λιγάκι ή μου φαίνεται?
    [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_language][color=red][font=Comics San Ms][b]Είσαι Έλληνας, γράφε Ελληνικά![/b][/font][/color][/url]

Senior Member Το avatar του χρήστη dimpas
    Περιοχή
    Athens Petroupolis
    Αυτοκίνητο
    Kadett D GTE

Προεπιλογή

Έχεις νομική προστασία ???? Προσωπική λέω όχι αυτοκινήτου ??? Αν ΝΑΙ , τότε τράβα τους μια μήνυση για εξύβριση και θα βγάλεις καινούργιο αυτοκίνητο ! Το θέμα είναι απο ότι κατάλαβα προσωπικό και όχι με όλη την εταιρία .....
    Ο κύκλος του Kadett D GTE έκλεισε !
    Τώρα αναπαύεται στα ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΡΙΑ !
    Ένα απλό αυτοκίνητο πήρε την θέση του στο δρόμο αλλά όχι στην ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ !

Senior Member Το avatar του χρήστη johnacholos
    Περιοχή
    Αθηνα-Athens
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Καλησπερα nik

Καλά έκανες και το ανέφερες για να καταλάβουν γιατί καμιά φορά δεν προτιμάμε τις αντιπροσωπείες και προτιμάμε τους μάστορες με τα απλά συνεργεία. Πρέπει να βάλουν μυαλό.
    johnacholos

Opel Astra G 1.4 16v 2000 Edition

Προεπιλογή

Προβλεπω να αρχιζει να λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.

Senior Member
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καταλαβαίνετε ότι εάν δεν υπάρχει πλήρης η ιστορία και από τις δύο μεριές , μπορεί να σηκώσει το μήνυμα μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση , έτσι ;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ginogsm : 11-06-09 στις 14:09
    Το όνομά μου είναι Γιώργος.

Senior Member Το avatar του χρήστη gkazan
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Άσε φίλε μου, ο ίδιος τεχνικός σύμβουλος (ο Θεός να τον κάνει) μου είχε πει οτι "Είναι απολύτως λογικό να μένει το αυτοκίνητό σου όταν έχεις βάλει συναγερμό για δυο μέρες!!!!!!!!!"

Γι΄αυτό και σε τέτοιυς καραγκιόζηδες-γρασσαδόρους-μαστοράκια της πλάκας (έτσι είχε γράψει ένας δόκιμος Πεζικού τους μηχανικούς οχημάτων όταν ο πατέρας μου σαν μεγαλύτερος δόκιμος πεζικού διόρθωνε γραπτά) δεν πρόκειται να ξαναπατήσω πόδι....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gkazan : 11-06-09 στις 14:02
    By moonlight we ride, ten thousand side by side ....
    Θα τους πάω όπως με έχει πάει το αμάξι μου:Τ Α Π Α !!!!!
    05/05/2011: JUDGMENT DAY

Προεπιλογή

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πάρει η μπάλα όλους τους μηχανικούς. Κανένα επάγγελμα δεν είναι ντροπή και σε όλα υπάρχουν και οι "περιπτώσεις".
    Courtenay Sport !!!
    ----------------------
    Στράτα Στρατούλα ....

Senior Member Το avatar του χρήστη gkazan
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gkazan Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....Γι΄αυτό και σε τέτοιυς καραγκιόζηδες-γρασσαδόρους-μαστοράκια της πλάκας (έτσι είχε γράψει ένας δόκιμος Πεζικού τους μηχανικούς οχημάτων όταν ο πατέρας μου σαν μεγαλύτερος δόκιμος πεζικού διόρθωνε γραπτά) δεν πρόκειται να ξαναπατήσω πόδι....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thanos_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πάρει η μπάλα όλους τους μηχανικούς. Κανένα επάγγελμα δεν είναι ντροπή και σε όλα υπάρχουν και οι "περιπτώσεις".
    Δεν νομίζω με την παραπάνω διατύπωση να τους θίγω όλους σωστά? Μια λέξη αρκεί να κάνει την διαφορά..." σε τέτοιους"...
    By moonlight we ride, ten thousand side by side ....
    Θα τους πάω όπως με έχει πάει το αμάξι μου:Τ Α Π Α !!!!!
    05/05/2011: JUDGMENT DAY

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gkazan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω με την παραπάνω διατύπωση να τους θίγω όλους σωστά? Μια λέξη αρκεί να κάνει την διαφορά..." σε τέτοιους"...
    Την πρόσεξα την διαφορά απλά δεν χτυπάει και πολύ ωραία. Φυσικά το σχόλιο μου δεν πήγαινε μόνο σε εσένα, προς Θεού.
    Courtenay Sport !!!
    ----------------------
    Στράτα Στρατούλα ....

Προεπιλογή

Αν και σκεφτόμουν να μην αναφέρω μια περίπτωση που είχα 2 χρόνια πρίν, όταν αποφάσισα να αποτανθώ στο συγκεκριμμένο συνεργείο, τελικά όμως αποφάσισα οτι τα κακώς κείμενα θα πρέπει να γνωστοποιούνται. Σε ερώτηση που απευθυνα σε αρμόδιο τεχνικό σύμβουλο, οφείλω να ομολογήσω οτι έλαβα την πλήρη αδιαφορία του χωρίς καν να ασχολήθεί με το ζήτημα μου. Και φυσικά όχι λόγω φόρτου εργασίας το οποίο θα ήταν πλήρως κατανοητό. Αλλα το να περιμένεις αρκετή ώρα χωρίς καμία ανταπόκριση για συζήτηση ενός λεπτού, αυτό σίγουρα δεν είναι σωστή επαγγελματική συμπεριφορά. Ονομα δυστυχώς δεν συγκράτησα αν και στην τελική δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία για μένα γιατί αποφάσισα οτι υπάρχουν και άλλοι τεχνικοί σύμβουλοι οι οποίοι είναι πρόθυμοι να μας βοηθήσουν.
    Βέβαια υπάρχουν και κύριοι οι οποίοι κάνουν άριστα την δουλεία τους στην συγκεκριμμένη αντιπροσωπεία αλλά δυστυχώς μερικοί λάθος επαγγελματίες χαλάνε το σύνολο.
    Ενας απο τους σωστούς επαγγελματίες της συγκεκριμμένης αντιπροσωπείας ειναι και ο κος. Κουλούρης ο οποίος μόνο παράδειγμα πρός μίμιση μπορεί να είναι.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Senior Member Το avatar του χρήστη johnacholos
    Περιοχή
    Αθηνα-Athens
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Πιστευω οτι σε ολες τις δουλειες υπαρχει ο καλος υπαλληλος που ενδιαφερετε για την δουλεια του και υπαρχει ο υπαλληλος που το κανει αγγαρεια!!!!Ειναι που θα πεσεις! Αν μια οποιαδηποτε εταιρεια εχει δωσει τετοια δικαιωματα στους υπαλληλους τοτε δυστυχως θα συμβαινουν αυτα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnacholos : 11-06-09 στις 15:28
    johnacholos

Opel Astra G 1.4 16v 2000 Edition

Προεπιλογή

Μόλις καταλάβουμε οτι εμείς έχουμε το καρπούζι, εμείς έχουμε και το μαχαίρι και να συμπεριφερθούμε σωστά ως καταναλωτές πιστευω οτι τα πράγματα θα αρχίσουν να βελτιώνονται. Ουτοπικό ίσως αλλά προσωπικά τουλάχιστον οτι "διαγράφω" δεν το επαναφέρω...
    Εχουμε φτάσει σε σημείο το να κάνεις κάποιος σωστά την δουλεία του να το αναφέρουμε ως κάτι το ακατόρθωτο και το εξωπραγματικό καθώς είναι αρκετοί αυτοί οι λάθος επαγγελματίες.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Προεπιλογή

kala ekanes nick....twra osoi tha pigainan sto sinergeio afto,isws na to skeftoun pali....etsi kai alliws,aftoi xanoyn...oxi emeis....enimerwne mas ti tha ginei

Προεπιλογή

Όλα τα πράγματα χρειάζονται ηρεμία!θα δεις τί θα σου πούν απο την opel Hellas (λογικά τίποτα απλά καμία σύσταση και τίποτε άλλο).
    και 2ον δεν έχουμε και τις 2 μεριές και ούτως ή άλλως δεν μπορούμε να δικάσουμε κανένα μέσα απο εδώ!απλά εκφράζουμε απόψεις!
    μακάρι να συμορφωθούνε για το καλό της εταιρείας τους (την ατομική τους επιχείρηση) αν είναι λάθος για να μην το κλείσουνε το μαγαζί λόγω συμπεριφοράς κάποιων!
    "Ο σοφός δείχνει το φεγγάρι, ενώ ο χαζός κοιτάει το δάχτυλο."

"Προτιμώ την ανωριμότητα , από την ωριμότητα που προσεγγίζει τα όρια του σάπιου."

Senior Member Το avatar του χρήστη Scorpio
    Περιοχή
    Νεάπολη Νίκαιας
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Επειδη τους ξερω ολους εκει μεσα, συστηνω απλα το συνεργειο ειτε στο Καματερο, ειτε σα 2η επιλογη αυτο στην Αμφιθεας... απο εκει και περα επιτρεψτε μου να μην εκφρασω την αποψη μου, παρολα τα οσα γνωριζω...και τα γνωριζω πολυ καλα...
    Για μη εξοσιοδοτημενα συνεργεια μονο με pm στους ενδιαφερομενους...

Προεπιλογή

Τι να πω..πραγματικά ανάρμοστη συμπεριφορά. Γενικά έχω να παρατηρήσω οτι στην Ελλάδα δεν υπάρχει σωστή αντιμετώπιση του αγοραστή, ειδικά σε θέματα after sales. Αντιμετωπίζουμε τους πωλητές με την ουρά στα σκέλια, ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίθετο. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Σε άλλες χώρες, οι πωλητές είναι πάντα με το χαμόγελο, με προθημεία να σ εξυπηρετήσουν, ακόμα και πρόκειται για θέματα όπως εγγυήσεις, προβλήματα κλπ. Δεν καταλαβαίνω πώς την έχουν δει μερικοί.. Επίσης αμφιβάλλω για το αν θα κάνει κάτι η Opel Hellas, πέραν μιας απλής σύστασης στον αντιπρόσωπο.
    www.airliners.gr

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Καλύτερο Συνεργειο OPEL στην Αθήνα???
    Από τον/την george_17_2000 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 171
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-20, 08:58
  2. Τo OPEL-CLUB.GR στην ΗΠΕΙΡΟ
    Από τον/την nt1n0s στο forum Συναντήσεις / Events
    Απαντήσεις: 651
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-09, 16:50
  3. Κοντά στην αγορά ενός Opel GT
    Από τον/την Petr@n στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-09, 19:25
  4. Το Opel-Club στην Εκπομπή R-Evolution
    Από τον/την Corsa-GR στο forum Κανόνες Χρήσης / Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-09, 03:29
  5. 12/06/05 - ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑ ΤΟΥ OPEL-CLUB.GR ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ
    Από τον/την ASCONAN στο forum Συναντήσεις / Events
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-06, 01:15

Δικαιώματα - Επιλογές