If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 43

Προεπιλογή Αγορά Μεταχειρισμένου OPC

Καλησπέρα παιδιά,

Λέω την Δευτέρα να προβώ στην αγορά ενός μεταχειρισμένου λιγότερο από ένα χρόνο OPC.

Μπορείτε να το δείτε εδώ http://www.car.gr/classifieds/cars/view/107500

Το αυτοκίνητο το είδα σήμερα, το οδήγησα (κι εγώ και ο αδελφός μου που είναι και αυτοκινητιστής) και φαίνεται πολύ καλό.

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι τα υποχρεωτικά και προγραμματισμένα service για το OPC ?

Το συγκεκριμένο έχει περίπου 10.000 χλμ νομίζω χωρίς service ακόμα (δεν ξέρω αν έχει γίνει αλλαγή λαδιών διότι ξέχασα να δω το βιβλίο service).

Ρωτώ διότι αγοράζοντας μεταχειρισμένο από Ελλάδα ενέχει ένα κάποιο ρίσκο και θέλω να είμαι σίγουρος ότι η αντιπροσωπεία θα μπορέσει να με καλύψει για τα +4 χρόνια και απαραίτητη προϋπόθεση για αυτό είναι να έχει ακολουθηθεί το πρόγραμμα service κατά γράμμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Νικόλας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Beholder : 18-10-08 στις 16:34

Senior Member Το avatar του χρήστη dimchav
    Περιοχή
    αργος,αργολιδας
    Αυτοκίνητο
    Insignia

Προεπιλογή

ωραιο το αμαξι φιλε μου και πολυ δυνατο,ωριμοτητα και συνεση μονο γιατι στα γρηγορα θελει χερια,εχει ενας κολλητος μεχρι τα 140 με 150km παει κοντα ακομα και astra opc...λογικα αφου το αμαξι εχει 10000κμ δεν εχει γραφτει ουτε καν το service book ισχυουν οτι σε ενα καινουργιο,αλλα καλου κακου τραβα σε μια αντιπροσοπεια να σου χτυπησουν τα στοιχεια του αμαξιου και θα σαι ησυχος...καλοριζικο....

Senior Member Το avatar του χρήστη dimchav
    Περιοχή
    αργος,αργολιδας
    Αυτοκίνητο
    Insignia

Προεπιλογή

Α ναι!!ρωτα και στην αντιπροσωπεια για επεκταση εγγυησης..για το vectra που εχω τα service ειναι ανα 2 ετη η 30000κμ οτι ελθει πρωτο..λογικα το ιδιο θα ισχυει και για το corsa..παντως εγω τουλαχιστον λαδια αλλαζω καθε 15000 επειδη το θελω εγω...

Προεπιλογή

15.000km η 1ετος λεει η οπελ,εγω καθε 7500κμ θα αλλαζω.Καλοριζικο φιλε μου και καλοταξιδο να ειναι απλα προσεχε γιατι ειναι λιγο αποτομο.

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Για το DVD 100 που έχει το συγκεκριμένο, μπορείτε να μου πείτε κάποια πράγματα ? Για παράδειγμα, μπορεί να παίξει video ? Έχει ενσωματωμένο bluetooth ? Μπορώ να βρω ενημερωμένους χάρτες (αν και επειδή το συγκεκριμένο είναι μοντέλο 2008, πρέπει να έχει τους τελευταίους) ? Κάποια πονηρά μυστικά (κρυμμένα engineering menus και άλλα τέτοια) ? Είμαι μηχανικός τηλεπικοινωνιών και πληροφορικής και όσο να ναι....παθιάζομαι με κάτι τέτοια :P

Προεπιλογή

αυτό έχει 21800 και το καινούργιο έχει 22600
    δε βλέπω καμία λογική στην αγορά αυτή, βέβαια δικά σου είναι τα λεφτά και να τα κάνεις ότι θέλεις !!!!!

Προεπιλογή

23700-23800 με το κλειδι και παμε 18αρες 400€ αεροτομη 150€ κλιμα 300η400€ ναβι 1680€ χαρτες 100 για Ελλαδα μονο 250+ για ευρωπη χρωμα 300€ μπορει να ξεχασα κατι... εχει και ηλιοροφη,καλη τιμη!!

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Αλλα εχει επιπλεον Bluetooth, Xenon φώτα, Navigation, Ηλιοροφή, Parctronic

δηλαδη πρεπει να ειναι γυρα στα 3+ χιλιαρικα κατω.

Με προλαβε ο Νικος.

Senior Member Το avatar του χρήστη seduce
    Περιοχή
    ν.ιωνια αττικης
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

φιλε μου καλησπερα αν η μαντρα ειναι στα συνορα καλογρεζα-φιλοθεη λιγο πριν τον παζαροπουλο ενα θα σου πω το αμαξι ειναι εκει πανω απο 4 μηνες!!!μενω ακριβως 100 μετρα παρακατω::για ψαξτο παραπανω γιατι το αμαξι ειναι εκει τοσο καιρο!!καλη τυχη
    Τα μ@νι@ και τα μοτέρια βρίσκονται σε λάθος χέρια!

Προεπιλογή

xenon fwta me mpilia!!!! den exei sxedon kanena!!!
    vasika itan mpilia me alogonou k autos evale kit xenon
    http://img71.imageshack.us/img71/6773/2000966033950435181rsgf8.jpg

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο seduce Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου καλησπερα αν η μαντρα ειναι στα συνορα καλογρεζα-φιλοθεη λιγο πριν τον παζαροπουλο ενα θα σου πω το αμαξι ειναι εκει πανω απο 4 μηνες!!!μενω ακριβως 100 μετρα παρακατω::για ψαξτο παραπανω γιατι το αμαξι ειναι εκει τοσο καιρο!!καλη τυχη

Καλησπέρα,

Το αυτοκίνητο μπήκε σε αγγελία μόλις χτες. Δεν το είχα δει ούτε σε ανάλογα περιοδικά. Έχει πινακίδες. Ποιος έμπορος θα το κρατούσε εκεί 4 μήνες με πινακίδες ?

Είσαι σίγουρος για αυτό που λες ? Κωνσταντίνης λέγεται ο ιδιοκτήτης της μάντρας. Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από αυτόν.

Όσο για το αν συμφέρει απο το να το πάρω καινούργιο....θεωρώ πως απάντησαν οι προλαλήσαντες. Η διαφορά με τα extra νομίζω πως φτάνει γύρω στα 5 χιλιάρικα.

Τι να κάνω λοιπόν για να σιγουρευτώ πως είναι ΟΚ ? Να το πάω στην OPEL για γενικό έλεγχο ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Beholder : 18-10-08 στις 21:44

Περιοχή
    ν.ιωνια αττικης
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

ουτε εγω αγορι μου δεν τον ξερω τον ανθρωπο κ ουτε ξερω τιποτα για το αμαξι μακαρι να ειναι πεντακαθαρο κ να σου κρατησει μια ζωη!!
    επιδη περναω ομως καθε μερα κ το βλεπω οφειλω να το πω.
    δεν εχω λογο να σου πω ψεματα.
    κ αν δεν ειναι 4 μηνες ειναι παντος σιγουρα 3!!
    εγω απλα ειπα την γνωμη μου,καλο θα ειναι να το πας πρωτα καπου να το τσεκαρουν!!!
    μπορει να ειναι τοσο καιρο εκει απουλητο λογο της τιμης του σε καποιους δλδ να ειναι ακριβω!!δε θελω ουτε να σε επιρεασω ουτε τιποτα αλα επιδη εγραψες για το σιγκεκριμενο αμαξι κ το μιραστηκες μαζι μας ηθελα να στο πω γιατι μου εκανε εντιπωση τοσο κερο εκει απουλητο!!
    καλη τυχη

Περιοχή
    ν.ιωνια αττικης
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

κ **** τις ορθογραφιες εεεε?

Προεπιλογή

Nα το πας σε μια opel. Προτεινω στην Δρομων στον Κυφισο για να στο ψυρισει.

Προεπιλογή

Με προβληματίσατε τώρα πάρα πολύ διότι το αυτοκίνητο το ψάξαμε αρκετά και δεν βρήκαμε τίποτα ύποπτο. Το θέμα της τιμής είναι υποκειμενικό αλλά από την άλλη όσο και να έψαξα δεν βρήκα OPC με λιγότερα από 18.500 με πολλά χιλιόμετρα και χωρίς τα extra του συγκεκριμένου.

Προεπιλογή

Bιβλιαρακι εγγυησης και προσθετου συμφωνου εγγυησης ειδες?

Προεπιλογή

Όχι....είδα μόνο την άδεια κυκλοφορίας του (17/01/08) η οποία έγραφε και το EK (σημαίνει νομίζω Ελληνικό - Καινούργιο ?)

Είναι δυνατόν να μην έχει εγγύηση ως καινούργιο ?

Προεπιλογή

Τα 2 θα τα εχει σιγουρα εκτος αν εκανε καμια μαλακια και τον πεταξανε εκτος συμφωνου. Τα 4 δεν ξερω. Αυτα μπορεις να τα δεις πολυ ευκολα σε καποια opel με τον αριθμο πλαισιου και της πινακιδας. Μην το παρεις πρωτου δεις αν εχει εγγυηση και αν δεν το σηκωσεις...κοινως πηγαινετο εκει που σου ειπα και θα εχεις το κεφαλι σου καθαρο.

Προεπιλογή

Πριν δω το OPC χτες βράδυ στην αγγελία ήμουν σχεδόν αποφασισμένος να παραγγείλω καινούργιο το 207 GT σε λευκό. Πάνω κάτω τα ίδια λεφτά δηλαδή, λιγότερα γκάζια αλλά με την σιγουριά του καινούργιου. Αυτό που φάνηκε σαν καλό deal μια και το αυτοκίνητο δεν είναι καθόλου γυμνό και έχει σχεδόν ότι χρειάζομαι.

Τώρα ελπίζω αυτός που είπε για τους 4 μήνες...να λέει την αλήθεια και να μην πρόκειται απλά για κάποιον χαιρέκακο κακεντρεχή....η για κάποιον...που το θέλει για τον εαυτό του :P

Senior Member Το avatar του χρήστη slalom
    Περιοχή
    35o 11' 02.90" N, 25o 54' 19.76" E
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Beholder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα ελπίζω αυτός που είπε για τους 4 μήνες...να λέει την αλήθεια και να μην πρόκειται απλά για κάποιον χαιρέκακο κακεντρεχή....η για κάποιον...που το θέλει για τον εαυτό του :P
    Δεν τίθεται τέτοιο ζήτημα. Μια χαρά παιδί είναι ο Τάκης, απλά σου μετέφερε αυτό που βλέπει κάθε μέρα.
    Ο slalom μπορεί σε κάποια θέματα να είναι απόλυτος...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά μεταχειρισμένου ΤΤ...
    Από τον/την Silverson στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-09, 19:37
  2. Αγορά μεταχειρισμένου Astra, τι να προσέξω;
    Από τον/την jpavly στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-09, 19:47
  3. Αγορά μεταχειρισμένου
    Από τον/την stefg στο forum Opel
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-09, 00:16
  4. Συμβουλές για αγορά μεταχειρισμένου ASTRA
    Από τον/την harryal στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-09, 05:57
  5. Αγορά Astra H μεταχειρισμένου
    Από τον/την scientist στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-08, 10:53

Δικαιώματα - Επιλογές