If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 32

Προεπιλογή 18SEH - Εχει κανείς το ηλεκτρικό διάγραμμα; Help please

Καλημέρα σε όλους!

Με πήρε μόλις ένα παιδί από το drift club ο οποίος μου είπε ότι αγόρασε τον 18SEH (αν το κατάλαβα κι εγώ σωστά) για να τον βάλει σε ένα starletάκι με το οποίο θα driftάρει...

Ψάχνει και χρειάζεται το ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ. Το έχει κανείς; Πού μπορούμε να το βρούμε;

Του είπα θα ρωτήσω γιατί ξέρω ότι ορισμένοι είστε για δέσιμο και τα έχετε όλα

Ελπίζω να μπορείτε να το βοηθήσουμε το παλικάρι....Thank you προκαταβολικά

Μητς
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

Senior Member Το avatar του χρήστη CoRsa1.4 B
    Περιοχή
    Παιανια-Καρελλα
    Αυτοκίνητο
    Corsa B

Προεπιλογή

Με κανα Autodata δεν γινεται δουλεια?? Απο τι αμαξι ειναι το μοτερ αυτο???

catman
    Guest

Προεπιλογή ap

καλησπερα!να με παρει τηλ στο ********** να του το συνδεσω τηλεφωνικα να μην πληρωνει τιποτα.εχω ολα τα διαγραμματα απ ολες τις μηχανες οπελ αλλα γιατι να πληρωνει?asconan ολα καλα φιλε?

catman
    Guest

Προεπιλογή α

τι εγινε το εβαλες εμπρος?πειμενω και σχολια σου απ την λιγη επικοινωνια που ειχαμε....

Προεπιλογή

α σε πήρε τελικά το παλικάρι τηλέφωνο Γιάννη;
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

Προεπιλογή

Πήρα στο driftclub μήνυμα από το Γιάννη...
    Μου έγραψε τα εξής:

Φιλαρακι καλημερα.εχω κανει εγγραφη στι opel club για να ευχαριστησω τον γιαννη αλλα δεν με βαζει ακομα μεσα.θα ηθελα να κανεις κοπυ αυτα που εγραψα εδω και να τα βαλεις στο opel club σαν ευχαριστηριο για τις πληροφοριες.Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου. Ενα μεγαλο ευχαριστω στον γιαννη κατσαμπη μηχανικο απο την σπαρτη για την τεραστια βοηθεια που μου εδωσε με το θεμα των ηλεκτρικων και με γλυτωσε τουλαχιστον απο 300 ευρω. Wink Εισαι αψογος ευχαριστω
    Ένα ΜΕΓΑΛΟ μπράβο στον catman λοιπόν για τη βοήθεια που προσέφερε στο παιδί (και όχι μόνο) και μας κάνει υπερήφανους που τον έχουμε στην ΠΑΡΕΑ μας
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

catman
    Guest

Προεπιλογή ap

καλησπερα asconan..οπου μπορω θα κανω οτι περναει απ το χερι μου για να ακουγονται στο δρομο οπελ μηχανες να λειτουργουν,να περνανε τα ιταλικα,και τα γιαπωνεζικα,και να χαζευουν οι οπελαδες τα ανοιχτα καπω των ιταλων και ιαπωνων..

Moderator Το avatar του χρήστη Γιώργος Ντάνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη-Αλμυρός-Νέοι Πόροι, κτλ
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Μπράβο στον Γιάννη που βοήθησε.
    Μήτσο κρατα μας ενήμερους για το project.
    Ascona C 1982
    Engine: C20NE -2.0 8v
    Gearbox: F16CR
    Brakes: 256x24mm
    Suspension: KYB+MAD -30mm

Προεπιλογή

Περιμένω και από το Γιάννη που μας ζήτησε το διάγραμμα να μου πει (έστω από το driftclub) ποιό είναι το πρόβλημά του και δε μπορεί να γράψει εδώ μέσα (όπως και το nickname που χρησιμοποίησε), για να του το φτιάξω και αν θέλει να μπαίνει να μας ενημερώνει περαιτέρω
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

Senior Member Το avatar του χρήστη slalom
    Περιοχή
    35o 11' 02.90" N, 25o 54' 19.76" E
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Ρε μήπως πήγε αλλού?
    Ο slalom μπορεί σε κάποια θέματα να είναι απόλυτος...

Senior Member
    Περιοχή
    Βόλος
    Αυτοκίνητο
    Ascona B

Προεπιλογή

Του είπες για την παύλα;
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/album.php?albumid=413

Προεπιλογή

Χαχαχα όχι το παιδί μπαίνει απλά δεν ήταν ενεργοποιημένος ο λογ/σμός του (φαινεται ότι δε βρήκε το mail του ή δεν έψαξε το spambox του καλά αν του το πήγε εκεί).

Τζιμ
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

Προεπιλογή

Επιτελους μπορεσα και συνδεθηκα μετα απο τοση βαβουρα.Γιανναρε ολα τελεια το μοτερακι δουλεψε με την μια και μετα απο δυο σκληρες προπονησεις δεν καταλαβενει τιποτα.Δεν ξερω τι να πω παιδια ο ανθρωπος δεν παιζεται ηξερε ολο το ηλεκτρικο διαγραμα απεξω,εγω κρητη αυτος σπαρτη και λες και ηταν απο πανω απο το αμαξι.Ελπιζω να ξερεις τοσο καλα και το gsi γιατι αμα το βαρεθω θα ειναι το επομενο μου μοτερ

catman
    Guest

Προεπιλογή ap

σ ευχαριστω και παλι για τα καλα σου λογια.εμενα ειναι η δουλεια μου.εχω πληρωσει σεμιναρια και εχω ασχολιθει ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ωρες πανω στις συνδεσμολογιες της οπελ.και μηχανης και σασσι.ειμαι σπαρτη διστυχως.αν ημουνα αθηνα θα ηταν καλυτερα.οπου μπορω να βοηθ.δεν εχω προβλημα κανενα.μ ευχαριστει οταν εχω τετοια μνμ για μενα..η ηθικη ικανοποιηση ειναι μερικες φορες μεγαλυτερη απ την οικονομικη.για μενα.αν μπορουσα καπου και εγραφα το βιογραφικο μου,θα καταλ.γιατι το λεω.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!θελω αν υπαρχει και κατι αρνητικο να το ακουσω.ειμαι ανοιχτος σε ολα.

Προεπιλογή

κοιταξε να δεις ουτε διαφημηση θελω να σου κανω ουτε και σε ξερω απο χθες.Παντα μιλαω ανοικτα και οποιος θελει παρεξηγει.Εισαι ο πρωτος που δεν βαζει πρωτα το οικονομικο και πρωσοπικα εμενα που γραφω στα διαφορα club δεν με εχει βοηθησει ποτε κανενας επαγγελματιας χωρις καποιο κοστος.Το οτι υπαρχει καποιος που ειναι μηχανικος και ασχολητε με ενα forum ειναι πολυ θετικο γιατι υπαρχουν πολλοι που δεν εχουν τα χρηματα ωστε να φτιαξουν κατι,ετσι μια βοηθεια απο εδω μεσα ειναι οτι καλυτερο .Δεν μου ειπες απο gsi ξερουμε τιποταΜαλλον θα το αλλαξω αυτο που εβαλα γιατι δεν χεστηκα και απο την χαρα μου να σου πω την αληθεια,116 ps ειναι παει καλα αλλα καλα θα ηταν τα 150τοσα του gsi.

Senior Member Το avatar του χρήστη dimpas
    Περιοχή
    Athens Petroupolis
    Αυτοκίνητο
    Kadett D GTE

Προεπιλογή

Φίλε , από όσο λίγο ξέρω τον Catman ( κατα κόσμο Γιάννη) το GSI που λές εσύ (C20XE) είναι η πτυχιακή του εργασία ! ! ! !
    Πάντως GSI είναι η έκδοση και όχι το μοτέρ καθώς υπήρχαν αρκετά μοτέρ κατά περιόδους ....
    Ας με διορθώσει κάποιος τα μοτέρ που φορέθηκαν στα GSI ( KADETT E ) ήταν: 18E,20NE,C20NE,C20SEH,C20XE,20XEJ
    Ο κύκλος του Kadett D GTE έκλεισε !
    Τώρα αναπαύεται στα ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΡΙΑ !
    Ένα απλό αυτοκίνητο πήρε την θέση του στο δρόμο αλλά όχι στην ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ !

catman
    Guest

Προεπιλογή ap

αν μπορουσα να σου γραψω το βιογραφικο μου θα καταλαβαινες...το gsi οπως ειπε ο φιλος μου ο δημητρης ειναι το 90%της εργασιας μου και της εξεληξης-δοκιμης στην ολη μου πορεια.οτι θες το τηλ το ξερεις,παρε με.παλευω μεχρι τελος του χρονου να κανω μια συμαντικη κινηση στην πορεια της δουλειας μου και τρεχω αρκετα.αν το καταφερω ομως...θα ερχεσαι σπαρτη!

Προεπιλογή

Σου ευχομαι να το καταφερεις και πιστευω οτι θα γινει,δεν σε γλειφω αλλωστε δεν υπαρχει κανενας λογος να το κανω.Ποιο μοτερ προτεινεις για το σταρλετ?Σκεφτομαι αυτο με τα 170ps που φορανε πιο συχνα αυτο με τα πλαστικα καπακια και τον διπλο κεντροφορο.Τι θα χρειαστει περιλιπτικα?

catman
    Guest

Προεπιλογή ap

παρε το c20xe η με ντριστιμπιτερ η dis και θα σου πω τι χρειαζεται στην πορεια.το ντριστιμπιτερ εχω τροπο να το βαλεις κ μπροστα και να του αλλαξεις θεση οτι να ναι.δεω θα βρεις πιο αξιοπιστο μοτερακι και δυνατο στα 2000 κυβ.

Προεπιλογή

Θα βγω offtopic, δεν αντέχω... ρε κατμαν, σ'έχω πάρει 50 τηλέφωνα και σου'χω στείλει ένα σκασμό ΠΜ... Δε τα ελέγχεις; :Ρ
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Πρόβλημα στα ηλεκτρικά
    Από τον/την kirk στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-09, 22:32
  2. Ηλεκτρικό Παράθυρο οδηγού
    Από τον/την adoniram στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-09, 09:59
  3. ηλεκτρικά παράθυρα & A/C σε kadett D
    Από τον/την opel007 στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-08, 00:24
  4. ρεύμα - ηλεκτρικά
    Από τον/την pliktrologos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-07, 10:54

Δικαιώματα - Επιλογές