If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 24 από 24
    Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos_auk Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους...το πηγα σημερα ξανα σε μια οπελ και εκει μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικος ο ηχος που ακουω.μαλιστα μ'εβαλαν και μεσα σ'ενα αλλο gtc 1.6Τ καινουργιο που ηταν για παραδωση κι ακουγα τον ιδιο ηχο.παιδια δεν ειναι κανενας εκωφαντικος θορυβος...απλα ακουγεται.πρεπει να εχει ησυχια και να εχεις κλειστα τα παραθυρα για να τον απομονωσεις.μοιαζει με τον ηχο που κανει το α/c οταν το εχουμε ανοιχτο η' σα να εχουμε βαλει τον αερα στην καμπινα...μονο που δεν ειναι αυτο...μα δεν τ'ακουει κανενας αλλος με το ιδιο αυτοκινητο??
    Μετά από 12 χρόνια ξεθάβω το θέμα....
    Αγόρασα πρόσφατα Astra H (Z16LET) και έχω ακριβώς τον ίδιο θόρυβο. Με το που βάζεις μπρος ακούγεται από την μεριά του ταμπλό (κυρίως πίσω και χαμηλά) ένα συνεχόμενο χχχχχχοοοοουυυυυυυυυ, σαν να κυκλοφορεί αέρας όπως λέγεται και πιο πάνω.
    Σίγουρα δεν είναι το σεβρό, το έχω ταπώσει και ο θόρυβος παραμένει. Ανεμιστήρας και κασετόφωνο όλα κλειστά. Όταν στρίβω το τιμόνι, σαν να σταματάει ο θόρυβος ή επικαλύπτεται από τον θόρυβο του τιμονιού.

Ο θόρυβος είναι ιδιαίτερα εκνευριστικός (για μένα) αφού όταν έχει ησυχία και είσαι σταματημένος ακούγεται αρκετά έντονος. Επίσης εάν πρόκειται για κάποιο "ελάττωμα" από το εργοστάσιο μου φαίνεται πολύ περίεργο που το έχουν αναφέρει μόνο 2 άτομα εδώ μέσα!
    Έχει βρει κανένας λοιπόν από που προέρχεται αυτός ο θόρυβος; Υπάρχουν και άλλοι ιδιοκτήτες Αstra H Z16LET που ακούνε αυτό τον θόρυβο;

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Δεν υπάρχει κανένας με Astra H 1.6t να μας πεις εάν ακούει τον ίδιο θόρυβο και εάν τον έχει λύσει κάπως?? Tα πούλησαν όλοι??
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ceedboy : 2 Εβδομάδες πρίν στις 21:28

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ceedboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει κανένας με Astra H 1.6t να μας πεις εάν ακούει τον ίδιο θόρυβο και εάν τον έχει λύσει κάπως?? Tα πούλησαν όλοι??
    Αγαπητέ ceedboy εγω δεν το πούλησα κι ούτε πρόκειται!
    Τέτοιο θόρυβο πάντως , ποτέ δεν έχω ακούσει εδώ και 13 χρόνια!

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δηλαδή στο ρελαντί δεν ακούγεται απολύτως τίποτα μέσα στην καμπίνα ακόμα και νύχτα με απόλυτη ησυχία?

Μου φαίνεται πολύ περίεργο που το μέλος panos_auk γράφει ότι άκουγε ακριβώς αυτό τον θόρυβο ακόμα και σε άλλο ολοκαίνουργιο αυτοκίνητο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Οι Διαφοροι τυποι του ''καγκουρα''
    Από τον/την Legolas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-12, 00:21
  2. Θορυβοι μετα απο αλλαγη αμορτισερ
    Από τον/την xenofonpro στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-09, 00:20
  3. περιεργοι θορυβοι
    Από τον/την binos_opc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-09, 14:29
  4. Astra Gsi Turbo 8,9''
    Από τον/την Gsi 16v Turbo στο forum Opel Links
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-08, 11:59

Δικαιώματα - Επιλογές