If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 24 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 477

Προεπιλογή

εγω εχω την bailey's αρκετο καιρο και ειμαι ευχαριστημενος...
    προσωπικα μου αρεσει τι τσαφ τσουφ...και ας χασω λιγο σε δυναμη...γιατι ψυχολογικα-ακουστικα παει τον πατο του!!!
    την τοπο8ετηση την εκανα μονος μου..αν καποιος δεν 3ερει καλο ειναι να του την βαλει καποιος εμπειρος....εγω δεν ειχα ιδεα και ταλαιπωρηθηκα λιγο..

επισης το κολαρο με αναμονη για την σκαστρα δεν εχει ερ8ει ακομη!! μιλαω για το αστρα 1,6Τ και οχι για το κοσρακι...στο κορσακι ιπαρχουν τα παντα!!

οποιαδηποτε απορια 8α σας την λυσει με χαρα ο μανωλης....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mafiozos29 : 02-08-08 στις 10:29

Περιοχή
    Μακεδονία - Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mafiozos29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω την bailey's αρκετο καιρο και ειμαι ευχαριστημενος...
    προσωπικα μου αρεσει τι τσαφ τσουφ...και ας χασω λιγο σε δυναμη...γιατι ψυχολογικα-ακουστικα παει τον πατο του!!!
    την τοπο8ετηση την εκανα μονος μου..αν καποιος δεν 3ερει καλο ειναι να του την βαλει καποιος εμπειρος....εγω δεν ειχα ιδεα και ταλαιπωρηθηκα λιγο..

επισης το κολαρο με αναμονη για την σκαστρα δεν εχει ερ8ει ακομη!! μιλαω για το αστρα 1,6Τ και οχι για το κοσρακι...στο κορσακι ιπαρχουν τα παντα!!

οποιαδηποτε απορια 8α σας την λυσει με χαρα ο μανωλης....
    αα
    και τελος η skastra ειναι κλειστου τυπου 2πλου εμβολου!!
    αχ βρε mafiozos αυτο το τσαφ τσουφ ειναι που γουσταρω και εγω !!!!!

Προεπιλογή

πηρα μια σκαστρα κ δεν βρισκω το σωληνακι υποπιεσης...τα φωτα σας!!αα την μαμα σκαστρα οταν βαλωτην αλλη τι την κανω??

Προεπιλογή

ποια σκάστρα πήρες? Εμπειρία δεν έχω αλλά απο ότι διαβάζω τόσο καιρό , μην την πειράξεις την μαμά σκάστρα απλά τάπωσε την

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποια σκάστρα πήρες? Εμπειρία δεν έχω αλλά απο ότι διαβάζω τόσο καιρό , μην την πειράξεις την μαμά σκάστρα απλά τάπωσε την
    καλο ειναι οταν δεν γνωριζουμε κατι να μην λεμε οτι να ναι.
    Την μαμα σκαστρα την αφηνεις ανεγγιχτη(!) αν θέλεις να εχεις λιγοτερα προβληματα στο μέλλον.
    καπου εχω φωτογραφιες απο την εγκατασταση σκαστρας στο astra απλα τωρα δεν ειμαι στο pc μου.
    MITSΙNIO
    http://www.sxediasi.com/

Προεπιλογή

1ον Το ΤΟΝΙΣΑ : ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
    2ον Το συγκεκριμένο το έχω ακούσει απο πάρα πολλούς (ότι πρέπει να ταπωθεί) δεν του είπα να την ξηλώσει
    3ον Sorry για την παραπληροφόρηση λοιπόν, γι αυτό δεν πολυ ανοίγω το στόμα μου εδω μέσα

ευχαριστώ

Senior Member Το avatar του χρήστη Corsa OPC
    Περιοχή
    Όπου γης πατρίς...Salonica
    Αυτοκίνητο
    Corsa OPC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teo_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, παρακινούμενος απο τα παραπάνω λεγόμενα του φίλου Link τότε θα έλεγα πως καλά μας κάνουν οι συνεργειάδες που όταν πάμε να μας λύσουν ένα πρόβλημα, μας ζαλίζουν τον έρωτα, δεν μας πιστεύον και στην τελική κάνουν και την "πάπια". Όταν πας και μου βάζεις aftermarket πραγματάκια, μου σκίζεις το αμαξάκι και έχεις την λύση στο τσεπάκι (βάζεις το μαμά και πας στο συνεργείο και κλαίγεσαι λέγοντας ότι το πρόβλημα προείλθε απο παρθενογέννηση) τότε πολύ καλά μας κάνουν.
    Έτσι, ποτέ δεν θα αλλάξουν αυτοί, διότι ποτέ δεν θα αλλάξουμε εμείς. Απλά πράγματα. Μιά ζωή θα γκρινιάζουμε και στο τέλος.......ως κλασσικοί έλληνες, θα φταίμε εμείς οι ίδοι.
    Θέλεις άνθρωπέ μου να βάλεις σκάστρα, βεβαίως, θέλεις να βάλεις άλλη εξάτμιση, γιατί όχι, θέλεις να αλλάξεις την μισή μηχανή.....δικαίωμά σου, εσύ πληρώνεις.......αλλά να μου τα φορτώνεις στην εκάστοτε εταιρία εάν κάτι πάει στραβά, προσωπικά, το θεωρώ μέγιστη καραγκιοζιά.
    Και τα λέω αυτά διότι εγώ είμαι άνθρωπος που δεν γουστάρω να πειράζω κάτι που δουλεύει ρολόι. Όταν όμως κάτι πάει στραβά τότε αντιμετωπίζω και εγώ την δυσπιστία των μηχανικών διότι μερικοί "έξυπνοι" κάνα την παραπάνω κίνηση και μου βγαίνει το λάδι για να τους πείσω.
    Όσο για την σκάστρα........και δεν μου λέτε, γιατί η OPEL δεν έβαλε απο μόνη της μία πιό "τσαφ τσουφ" σκάστρα και έβαλε αυτήν. Τόσο τσιγκούνηδες είναι ή μήπως παίζει κάτι άλλο ?? Εάν θέλει κάποιος να μάθει, μπορεί, αλλά όχι με την καβάτζα - βάζω την μαμά μετά και για όλα φταίει η κακιά η OPEL.
    Όπως λένε και στο χωριό μου, με αλλουνού πωπω κάνω και εγώ τον....gay. Δε πάει έτσι όμως. Θέλεις να σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο-αγοραστή-πελάτη τότε πρέπει και ο καθένας μας να τσεκάρει πρώτα τις υποχρεώσεις του και μετά τα δικαιώματά του.
    Όλα τα παραπάνω ισχύουν φυσικά για όλους μας και όχι αποκλειστικά προς τον Link, φιλικά πάντα.
    Δε μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο φίλε μου!

Εγώ από ότι γνωρίζω το πρόβλημα έγκειται στο χαρακτηριστικό γνώρισμα των κινητήρων που είναι το overboost! Το κέλυφος του σαλιγκαριού είναι τοποθετημένο πάνω στην εξαγωγή για την όσο το δυνατόν μείωση του lag! Βάζοντας σκάστρα ανοιχτού τύπου η πίεση υπερπλήρωσης εκτονώνεται άμεσα στην ατμόσφαιρα χωρίς να κρατάει για την επόμενη φορά ξεκινώντας από πολύ χαμηλά! Αυτό μεταφράζεται σε lag kai κατ'επέκταση σε μειωμένη απόδοση του overboost! Η μηχανολογική εξέλιξη του κινητήρα με το κέλυφος πάνω στην εξαγωγή δε λειτουργεί αρμονικά με τις σκάστρες....χάνει ο κινητήρας και δουλεύει και το turbo υπερωρίες στα ανοίγματα για να επαναπληρώσει από την εκτόνωση που η σκάστρα ανοιχτού τύπου προκαλεί! Βέβαια μπορεί και να έχω και άδικο....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Corsa OPC : 23-04-08 στις 15:24

Προεπιλογή

i mama skastra mexei anegkixti!!!!!opos proeipe kai o mitsos
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mafiozos29 : 02-08-08 στις 10:29

Προεπιλογή

συγνώμη ρε παιδιά , και σκάνε και οι 2 κανονικά? τότε δεν είναι λίγο τσίρκο , να ακούγονται 2 σκάστρες?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο whiteastra Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηρα μια σκαστρα κ δεν βρισκω το σωληνακι υποπιεσης...τα φωτα σας!!αα την μαμα σκαστρα οταν βαλωτην αλλη τι την κανω??
    Λοιπον φιλε μου οπως ειπαν και τα παιδια δεν πειραζεις καθολου τη μαμα σκαστρα!!!Τωαρα για το σωληνακι δεν υπαρχει προβλημα θα πας σε ενα μηχανικο και θα του ζητησεις λαστιχο για υποπιεση αλλα προσοχη να ειναι ιματινο για να αντεχει στις μεγαλες θερμοκρασιες!ΟΧΙ ΑΠΛΟ ΛΑΣΤΙΧΟ!!Το δινουν με το μετρο και δε στοιχιζει τπτ!!Το περνας και εισαι οκ!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνώμη ρε παιδιά , και σκάνε και οι 2 κανονικά? τότε δεν είναι λίγο τσίρκο , να ακούγονται 2 σκάστρες?
    Φιλε μου η μαμα σκαστρα ειναι κλειστου τυπου δεν ακουγεται τιποτα!!

andre_rrr
    Guest

Προεπιλογή

εμενα παντος ακουγεται και εκει ειναι το περιεργο ακουγεται οχι οπως μια after market αλλα ακουγεται κανονικοτατα....

Senior Member Το avatar του χρήστη Gregls
    Περιοχή
    Thesaloniki_Toumpa
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Η aftermarke σκαστρα που προτεινεται παιδια δεν ειναι κλειστου τυπου αλλα διπλου εμβολου εκτνονει και κραταει αερα στο κυκλωμα.
    ^^^Have No Fear Greg Is Here^^^
    ΦΠΕ forged + IC 233ps by http://porfiris-autosport.com/

Προεπιλογή

Ετσι ακουγεται η baylies οχι η μαμα! προς αποφυγη παρεξιγησεων!

Και μαλον το παλικαρι δεν εχει μονο σκαστρα αλλα και φιλτρο!Ακουγεται γ@ματ@
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Link : 23-04-08 στις 20:54

Περιοχή
    Μακεδονία - Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Και σε ρωταω γιατι το εβαλες αυτο το βιντεο ε?γιατι?γιατι?γιατι?Με ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙ εχω βαλει το βιντεακι 20 φορες και επαιξε!!!!!!

Προεπιλογή

εγω τωρα πια το συνηθισα και αυτο...κακο πραγμα η συνηθεια....

Προεπιλογή

την baileys phra κ εγω!!απλα δεν μπορουσα να βρω το σωληνακι τησ υποπιεσης..γιατι λεω να την βαλω μονος μου..ξερει κανεις τι χρωμα εχει??μαυρο κλασικο η τιποτα αλλο??καμια φοτο?

Προεπιλογή

Link η δικιά μου ακούγεται, όχι βέβαια όπως στο video αλλά ακούγεται κάπως....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο whiteastra Εμφάνιση μηνυμάτων
    την baileys phra κ εγω!!απλα δεν μπορουσα να βρω το σωληνακι τησ υποπιεσης..γιατι λεω να την βαλω μονος μου..ξερει κανεις τι χρωμα εχει??μαυρο κλασικο η τιποτα αλλο??καμια φοτο?
    einai ena mplez kalodio..3ekinaei apo tin tourmpibina kai kataligei piso sthn mixani apo ta aristera
    an prolabo 8a sou doso foto..

Σελίδα 3 από 24 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. πιθανό πρόβλημα με σκαστρα ή με turbo
    Από τον/την hadjopgr στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-10, 21:28
  2. Σκαστρα
    Από τον/την aesop στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-10, 15:49
  3. ΣΚΑΣΤΡΑ
    Από τον/την NIKOS.OPC στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-09, 16:13
  4. Σκαστρα astra opc bailleys
    Από τον/την XRISTOS 007 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-09, 15:33

Δικαιώματα - Επιλογές