If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 22 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 122021222324 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 421 έως 440 από 498
    Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη ο έρωτας και ο βήχας δεν κρύβονται...

Πολύ σωστά...
    Το μεράκι ξεχειλίζει....
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη ο έρωτας και ο βήχας δεν κρύβονται...

Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Κλασικα valeo ψυγειο δεν υπαρχει....
    Ευτηχως ειχε σε mahle, γκρουπ hella/behr, αλλιως ειχε nissens, ειχα παρει σε nissens παλαιοτερα ενα βεντιλατερ για το Golf, που δεν τεροιαξε τελικα λογω λαθους δικου μου, καλο φενοταν ποιοτικα, αλλα ψυγειο δεν ηθελα. Το εστειλε σημερα, οποτε αυριο βαρια Τεταρτη θα το εχω, Κυριακη λογικα θα υπαρξει συνεδρια, αν οχι Σαββατο.

Προεπιλογή

Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Αυτά είναι...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Σημερα τελειωσε το μπροστινο facelifting μαζι με την αλλαγη του ψυγειου. Αλλαχτηκαν και οι κατω εδρασεις/λαστιχα του ψυγειου, μιας και οι παλιες βγηκαν κομμενες, και τις πηρα μαζι με το ψυγειο.

Το ψυγειο αν και επωνυμο, κινεζια μας βγηκε, δεν ειχε απολυτα 100% τελεια εφαρμογη, πχ βιδες/τρυπες παρακεντρες σε σχεση με το ιντερκουλερ και το ψυγειου του κλιμα, λεπτομερειες, για απομιμιση δεν παιζει να ειναι, μιας και μεσα στο κουτι ειχε ολα τα συνοδευτικα χαρτια του, και στο κουτι απο εξω, ολες οι ταμπελες κανονικα, απλα το περιμενα ποιο ''σοβαρο''

Προεπιλογή

Καλα το ξυλωσα, αλλα δεν μπορεσα να το περασω με τον ιδιο τροπο, οποτε ξυλωσα την τραβερσα και μπηκε ευκολα.

Ολα απο την πισω μερια κουμπωσαν παλι εργοστασιακα, με μονο 1-2 κλιπσακια με ενσωμετομενο δεματικο να εχουν σπασει.

Προεπιλογή

Αλλαχτηκε και το αριστερο φαναρι που ειχε ενα βαθουλωμα και ηταν και κιτρινησμενο, ελεγα να βρω σετ γνησια, αλλα πηρα ενα φτηνο του εμποριου, και αν βρω στο μελλον κανα σετ γνησια ισως τα αλλαξω, μιας και το δεξι ειναι αλλαγμενο και αυτο με εμποριου.

Μπηκε και ο προφυλακτηρας με ολα τα δικα του κουμπωματα και βιδες που ελειπαν απο τον παλιο

Και εδω ο μαστορας αφησε ατελεια....απα πα πα παααα!!

Προεπιλογή

Και το τελικο αποτελεσμα.........αξιζε θα ελεγα το επιπλεον κοστος της βαφης και τον εξτρα κοπο μου να τον βαψω, να προτιμισω τον ιμιβαφομενο προφυλακτηρα, απο τον τελειως μαυρο που φορουσε, αλλο αμαξι κυριολεκτικα!!!!!! Και μου αρεσε περισοτερο αυτος ο προφυλακτηρας απο τον προφυλακτηρα του facelift που φοραει το Corsa, επειδη εβρησκα και απο εκεινον στα ιδια λεφτα, αλλα προτιμισα αυτο του prefacelift. Τωρα πισω ισως στο μελλον τον κανω και αυτον που εχω ενα βαψιμο, ή αν βρω αλλον ιμιβαφομενο και πισω και δωσω τον δικο μου. Αλλα προς το παρον δεν με απασχολει τοσο, εχω αλλα ''συμαζεματα''

Ο Λαζαρος εγινε μοντελακι!!!

Προεπιλογή

Αναστήθηκε ο Λάζαρος..... άλλο αυτοκίνητο πλέον..... Μπραβο Νίκο καινουριο τον έκανες....

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Πωωω μεταμόρφωση Νικόλα.
    Πουλά το κανα 2.000ρο παραπάνω…
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναστήθηκε ο Λάζαρος..... άλλο αυτοκίνητο πλέον..... Μπραβο Νίκο καινουριο τον έκανες....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πωωω μεταμόρφωση Νικόλα.
    Πουλά το κανα 2.000ρο παραπάνω…

Δεν πωληται ο Λαζαρος!!!!! Εχουμε πολυ ψυχαναλυση ακομα!!!

Το αστειο ειναι οτι πριν αποφασισω να παρω combo, κοιτουσα οπως ειχα γραψει σε αλλο θεμα για caddy αγροτικο, αλλα και για Golf mk2 επαγκελματικο, το Golf το απεκλεισα, γιατι θα καταστραφομουν οικονομικα, θα το εφτιαχνα full rebuilt...
    Στο combo κραταω αρχειο το παραμικρο εξοδο, απο ενα σημειο και μετα δεν εχω κανει συνολο να δω που εχω φτασει....φοβαμαι!!!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων

Δεν πωληται ο Λαζαρος!!!!! Εχουμε πολυ ψυχαναλυση ακομα!!!

Το αστειο ειναι οτι πριν αποφασισω να παρω combo, κοιτουσα οπως ειχα γραψει σε αλλο θεμα για caddy αγροτικο, αλλα και για Golf mk2 επαγκελματικο, το Golf το απεκλεισα, γιατι θα καταστραφομουν οικονομικα, θα το εφτιαχνα full rebuilt...
    Στο combo κραταω αρχειο το παραμικρο εξοδο, απο ενα σημειο και μετα δεν εχω κανει συνολο να δω που εχω φτασει....φοβαμαι!!!!!!
    Ενώ τώρα που πείρες το combo είσαι στο σωστό δρόμο...

Προεπιλογή

Σημερα ηρθε ο Ηλεκτρολογος!!!!

Αλλαξα τα σπασμενα φυσακια απο την πλεξουδα, πεδευτικα λιγο αλλα εγινε σωστη δουλεια.

Φυσα EGR

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 1 Εβδομάδα Πριν στις 15:28

Προεπιλογή

Φυσα του εκκεντροφορου, και η φυσα του αισθητηρα πιεσης εισαγωγης, η οποια φυσα στο ειναι διαφορετικη στο Corsa D, αλλα τεροιαζει ακριβως, θα μπορουσα να χρησιμοποιουσα την φυσα απο τον αισθητηρα πιεσης του rail, η οποια ειναι ιδια, αλλα αλλαζει το ροζ κομματι που φενεται στην φωτογραφια και μετατρεπει τα δοντια σε διαφορετικη θεση, ωστε να μην γινει λαθος κουμπωμα σε αλλον αισθητηρα.

Προεπιλογή

Η φυσα απο την φουσκα της οπισθεν, δεν ειναι σε αυτο το κομματι της πλεξουδας, αλλα σταθηκα τυχερος (καπου, καπου γινεται). Ο προφυλακτηρας που πηρα ειχε ενα κομματι σαν προεκταση για τον αισθητηρα εξωτερικης θερμοκρασιας, που κατα τυχη??? η φυσα του αισθητηρα εξωτερικης θερμοκρασιας ειναι ιδια ακριβως με αυτη της οπισθεν!!

Προεπιλογή

Η ποιο δυσκολη φυσα, κυριως να την βγαλω απο την μεταχειρησμενη πλεξουδα ηταν αυτη του αισθητηρα θερμοκρασιας νερου, στην δικια μου πλεξουδα δεν υπηρχε αυτο το προβλημα γιατι ηταν σπασμενη τελειως και οχι μονο το κουμπωμα, μαλιστα οταν το ειχα παρει την ειχανε ποιασμενη με φλαντζοκολλα μην φυγει απο την θεση της, εγω ειχα βαλει ενα δεματικο προσωρινα, οποτε εγινε ευκολη η αλλαγη της.

Προεπιλογή

Αλλλαχτηκε και η σερπαντινα τιμονιου η οποια βγηκε απο Zafira, ειναι ιδιο ανταλλακτικο και στα 2 αμαξια, οπως και σε αλλα ισως, ωστε να δουλεψουν τα χειριστηρια τιμονιου με το cd30, ευτηχως υπηρχαν καλωδια στην πλεξουδα του αμαξιου για χειρηστηρια τιμονιου, τα οποια καταληγουν στην TID οθονη και οχι στο CD30, και δεν χρειαστηκε να τραβηξω, η αλλαγη ηταν plug & play, τα χειριστηρια δουλεψαν με την μια οπως και ο φωτισμος τους, απλα το tip της υποθεσης ειναι οτι πρεπει να γινει επαναφορα της σερπαντηνας, οδηγιες τις οποιες τις γραφει πανω στην σερπαντινα, οποτε μην γινει ζημια, πχ αυτη που πηρα, την βγαλανε με το τιμονι στριμενο, οποτε αν δεν υπηρχαν οι οδηγιες που γραφει πανω, λογικα θα την κατεστρεφα.

Προεπιλογή

Τα ανταλλακτικα εμποριου εχουν γινει τελικα παγιδα, δεν ξες τι να παρεις, να παρεις noname, μαρκα που μολις την ακουσες, τι ποιοτητα θα εχει??? θα την πατησεις??? οποτε διαλεγεις μια επωνυμη??? λες περνω κατι γνωστο, θα ειμαι καλυμενος λες, οπως εκανα στο ψυγειο, πηρα της mahle, το οποιο οπως εγραψα δεν μου γεμισε το ματι. Χτες βραδυ μετα την δοκιμη που το εκανα στο δρομο, ανεβασε κανονικα θερμοκρασια, ανοιξε ο θερμοστατης ολα ok, ανοιγω καπο να δω διαρροες, και βλεπω χανει απο μαρκουτσι της υπερχειλισης, σημερα εκατσα αλλαξα τον γνησιο σφυχτηρα που ειχε, με βιδωτο, και παλι εχανε σταγονα στασγονα, εσφιξα τερμα τον σφυχτηρα μεχρι που μασισε και αυτο ακομα εσταζε. Και το ελατωμα οπως φενεται στην φωτογραφια και δεν το προσεξα, ειναι στο τσουνι της υπερχειλισης, το οποιο απο το καλουπι που κατασκευαστηκε, δεν το τριμαρανε και ειχε αυτο το δοντι που φενεται και απο τις 2 μεριες, εμπρος πισω, με αποτελεσμα να μην κανει καλη στεγανοποιηση. Δηλαδη αν ειναι σε αυτην την κατασταση ενα επωνυμο ανταλλακτικο το οποιο το πληρωσα στα διπλα λεφτα απο το thermotec που μου ειπε ο αλλος, σε τι κατασταση θα ηταν το thermotec??? ισως καλυτερη???

Σελίδα 22 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 122021222324 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Πρόβλημα εκκίνησης σε Opel Combo c 1.3 cdti ecotec 2011.
    Από τον/την John14 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-19, 20:34
  2. Οpel Combo 1.3 cdti
    Από τον/την andreasgian στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-17, 16:39
  3. opel combo 1.3 cdti και ιμαντας δυναμο
    Από τον/την corsakias2002 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-15, 21:48
  4. Ευρεση στοιχειων κινητηρα combo 1,3 cdti
    Από τον/την taxiarx στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-12, 22:28
  5. sos ...combo 1.7 cdti..προβλημα με βολαν
    Από τον/την Άλκης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-10, 02:24

Δικαιώματα - Επιλογές