If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 24 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 14222324
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 461 έως 477 από 477

Προεπιλογή

Δεν χωραει κατω απο το καθησμα, αλλα πισω απο το καθησμα ή αναμεσα απο τα καθησματα εχει χωρο για πυροσβεστηρα, τον εχω στο προγραμμα και αυτον να τον παρω.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Βαφτηκε πριν απο λιγο το ξεβαμενο σημειο, το σπρει που ειχα κανει, ισα ισα θα μου φτασει να βαψω και τις σκουριες στο πατωμα.

Το σωληνακι που δινει υγρα φρενων στον συμπλεκτη, το λαστιχακι του εχει κανει ρωγμες, χωρις να χανει υγρα, κοιταζω και δεν το βγαζει σκετο ανταλλακτικο, σετ μαζι με την αντλια, δηλαδη αν για καποιο λογο σπασει το σπυραλ/σωληνακι, την εκατσες.

Προεπιλογή

Νίκο δεν θυμάμαι αν το έχεις κάνει,αλλά τώρα είναι ευκαιρία να περάσεις καλώδια τουλάχιστον για φωτισμό στα πόδια η όπου αλλού θέλεις. Επίσης μπορείς να βάλεις και θερμοηχομονωτικο στο πάτωμα. Όλο ιδέες είμαι.χα χα χα
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Χαρά στο κουράγιο σου. Αναρωτιέμαι αν επιδίωξες να βρεις τον πιο πεθαμένο Λάζαρο για να τον αναστήσεις; Επαναλαμβάνω, αδικήσαι!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαρά στο κουράγιο σου. Αναρωτιέμαι αν επιδίωξες να βρεις τον πιο πεθαμένο Λάζαρο για να τον αναστήσεις; Επαναλαμβάνω, αδικήσαι!!!
    Οντως!!!!!! Αυτο ξαναπες το. Να ηθελα δεν θα το πετυχενα, η υπομονη μου ειναι ατσαλινη!! Γουσταρω και τα κανω. Σε αλλες εποχες/καταστασεις θα το ειχα στηλει σουμπιτο. Το ξαναγραφω, οτι ειναι το μοναδικο αμαξι που δεν ελενξα καθολου, το ειδα και ειπα σαπιλες να μην εχει και οτι εχει θα το κανω, αν το ελενχα διεξοδικα και εβρησκα τα κουσουρια, δεν ξερω αν θα το επερνα, κατα μεγαλο ποσοστο παλι θα το επερνα, αλλα δεν περιμενα να το εχουν δυλιασει κυριολεκτικα, δηλαδη τετοια αμαξια καταληγουν στις μαντρες για δυαληση, αλλος στην θεση μου, που δεν θα εποιαναν τα χερια του, θα ηταν δεσμιος των συνεργειων, θα ειχε απελπιστει... παντα αναλογα τι χρηση το θελει.

Αν και εχω παρει αμαξι, χωρις να το ελενξω, αλλα ηταν απο φιλο που ειχα παρει αλλα 2 αμαξια και ηξερα τι αμαξια φερνει, το οποιο ουτε και ο επομενος αγοραστης που το εδωσα το ελενξε, ηρθε το εκανε μια γυρα εσκυψε απο κατω και ειπε το περνω χωρις να το κανει ουτε βολτα, το αμαξι ηταν καθρευτης!! ...τουλαχιστον εγω το combo το εκανα μια βολτα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο δεν θυμάμαι αν το έχεις κάνει,αλλά τώρα είναι ευκαιρία να περάσεις καλώδια τουλάχιστον για φωτισμό στα πόδια η όπου αλλού θέλεις. Επίσης μπορείς να βάλεις και θερμοηχομονωτικο στο πάτωμα. Όλο ιδέες είμαι.χα χα χα
    Μην μου βαζεις ιδεες!!!!!!
    Μονωση στο πατωμα εχει κεσε, αλλα σκεφτομαι να τον αλλαξω γιατι ειναι κομμενος στην μεση και για αυτο ισως κρεμουσε στο τουνελ στς ταχυτητες η μοκετα, αλλα ολοι εχουν 8-9 χιλιοστα παχος, ενω αυτος που ειχε τον κοβω για ποιο χοντρο, οποτε ισως τον βαλω διπλο, 6,5€ το τετραγωνικο εχει.
    Ελεγα να παω να δω στο σουπερ μαρκετ που πηρα τον προφυλακτηρα και το τιμονι, σε τι κατασταση ειναι η μοκετα του, αλλλα λογικα θα εχει παρει νερα αφου ειναι με ανοιχτα παραθυρα και τρακαρισμενο, ασε που δεν ξερω και τι θα ζητισει απο λεφτα, γιατι εχει φασαρια να την ξυλωσει, οποτε ισως ζιτησει πολλα για να το αποφυγει.

Προεπιλογή

Βρε τον Λάζαρο... Δεν θα πει Αμήν.

Αρκετή δουλειά Νίκο.
    Το σωληνάκι υγρών φρένων δεν μπορεί να φτιαχτεί καινούργιο εκεί που φτιάχνουν μαρκουτσια φρένων ενισχυμένα???

Προεπιλογή

τυχερός ο επόμενος ιδιοκτήτης ..... όταν το βαρεθείς τον Λάζαρο.....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε τον Λάζαρο... Δεν θα πει Αμήν.

Αρκετή δουλειά Νίκο.
    Το σωληνάκι υγρών φρένων δεν μπορεί να φτιαχτεί καινούργιο εκεί που φτιάχνουν μαρκουτσια φρένων ενισχυμένα???
    Λογικα ναι, και απλο μαρκουτσι να μπει, να αντεχει στα υγρα φρενων, θα κανει δουλεια, δεν εχει πιεση το συγγεκριμενο, αλλα να μην το βγαζει σαν ανταλλακτικο, απλο πραγμα ειναι.

Πηγα σουπερ μαρκετ πριν λιγο δεν κρατηθηκα...

Πηρα σταυρο για την κρεμαριερα που εχει κενα ο δικος μου, ειδα την μοκετα απο το τρακαρησμενο combo, και ειναι σε καλη κατασταση καθαρη χωρις τρυπες, (η δικια μου εχει και μια τρυπα συν τοις αλλοις), υγρασια ειχε πολυ λιγο που την εποιασα μονο απο την μερια οδυγου, καμια σχεση με την δικια μου παντως, πιστευω με ενα σκουπισμα καλο, θα την γλυτωσω, μου ειπε την ξυλωνει και αφου μου εκανε καλη τιμη, του ειπα βγαλτην προσεκτικα μην την κοψει στο κεντρο που ειναι ο κεσες, αυριο θα μου την βγαλει το ποιο πιθανον.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εχουμε εδω??? Καταληψη???

Η βοηθός (αν θυμάμαι καλά θηλυκια) έχει απελπιστεί μου φαίνεται και περιμένει βόλτα!!! Χαχα

Έχεις αφήσει σημείο που να μην το έχεις πιάσει άραγε;;;;
    Μπράβο για τη δουλειά που έχεις ρίξει...

Προεπιλογή

Ρε Νίκο δεν βάζεις μια φλοκάτη, αντί για την μοκέτα???
    Χα χα χα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα ναι, και απλο μαρκουτσι να μπει, να αντεχει στα υγρα φρενων, θα κανει δουλεια, δεν εχει πιεση το συγγεκριμενο, αλλα να μην το βγαζει σαν ανταλλακτικο, απλο πραγμα ειναι.

Πηγα σουπερ μαρκετ πριν λιγο δεν κρατηθηκα...

Πηρα σταυρο για την κρεμαριερα που εχει κενα ο δικος μου, ειδα την μοκετα απο το τρακαρησμενο combo, και ειναι σε καλη κατασταση καθαρη χωρις τρυπες, (η δικια μου εχει και μια τρυπα συν τοις αλλοις), υγρασια ειχε πολυ λιγο που την εποιασα μονο απο την μερια οδυγου, καμια σχεση με την δικια μου παντως, πιστευω με ενα σκουπισμα καλο, θα την γλυτωσω, μου ειπε την ξυλωνει και αφου μου εκανε καλη τιμη, του ειπα βγαλτην προσεκτικα μην την κοψει στο κεντρο που ειναι ο κεσες, αυριο θα μου την βγαλει το ποιο πιθανον.
    Καλά, μην απορείς. Την Δευτέρα άλλαξα δίσκους-τακάκια στο δικό μου και αφού έβγαλα την δαγκάνα από την πλευρά του οδηγού, βλέπω σκισμένη την τσιμούχα του ενός πείρου. Βρήσκω κωδικό και πέρνω τηλέφωνα... Λοιπόν, το σετ 2 πείροι και τσιμουχάκια 31€ και σκέτα τσιμουχάκια 32€ . Να ήταν μόνο αυτό; Δεν υπήρχαν και δεν ήξεραν αν και πότε θα φέρουν... Αγόρασα το σετ της ATE με 16€ και με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω την αλλαγή.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Νίκο δεν βάζεις μια φλοκάτη, αντί για την μοκέτα???
    Χα χα χα
    Το γελας??? Δεν θα φενεται και η σκονη, και θα εχει και ηχομονωση!!!!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βοηθός (αν θυμάμαι καλά θηλυκια) έχει απελπιστεί μου φαίνεται και περιμένει βόλτα!!! Χαχα

Έχεις αφήσει σημείο που να μην το έχεις πιάσει άραγε;;;;
    Μπράβο για τη δουλειά που έχεις ρίξει...
    Σασμαν, εκει δεν ασχοληθηκα, το καλοκαιρι θα κατεβει ομως.

Θηλυκια ειναι η σκυλα, μην δει πορτα ανοιχτη, βουρ μεσα....
    Πριν κανα μηνα το εγκαινιασε, που την πηγα στο κτηνιατρο...τρελαθηκε, δεν μπορουσε να βγαλει το κεφαλι απο το παραθυρο, το γεμισε ολο σαλια πισω...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, μην απορείς. Την Δευτέρα άλλαξα δίσκους-τακάκια στο δικό μου και αφού έβγαλα την δαγκάνα από την πλευρά του οδηγού, βλέπω σκισμένη την τσιμούχα του ενός πείρου. Βρήσκω κωδικό και πέρνω τηλέφωνα... Λοιπόν, το σετ 2 πείροι και τσιμουχάκια 31€ και σκέτα τσιμουχάκια 32€ . Να ήταν μόνο αυτό; Δεν υπήρχαν και δεν ήξεραν αν και πότε θα φέρουν... Αγόρασα το σετ της ATE με 16€ και με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω την αλλαγή.
    Κανονικα στην καθε αντιπροσωποια επρεπε να βρησκεις τα παντα, αλλα δυστηχως δεν, πχ οι φυσες τις πλεξουδας, επρεπε να υπαρχουν σαν ανταλλακτικο, ή τα πινακια απο τις φυσες, μια φορα πηγα στη Ford να ζητισω πινακια, και γουρλωναν τα ματια...

Προεπιλογή

Πηγα πηρα σημερα την μοκετα, τις μονωσεις σφουγγαρια απο πισω προς τα πανω στο ταμπλο, ενω νωμιζα απο τις δικες μου οτι ειναι ξεχωρα κομματια, μου ειπε οτι ειναι μονοκομματα και πανε προς τα πισω απο το ταμπλο, μου ειπε αμα θελω να τα κοψει, και οντως ετσι ειναι και στο δικο μου, και αυτα τα εχουν κομμενα που τα ειδα, οποτε δεν τον εβαλα να μου τα κοψει, καθησα και τα επλυνα οσο μπορουσα κυριως του συνοδυγου που ηταν ποτισμενο στο αντιψυκτικο

Πηρα και ενα γρυλο που δεν υπηρχε, δεν ειναι της οπελ, αλλα τεροιαζει, και ενα 17αρι κλειδι απο VW group, ΔΩΡΟ!!!!!!!! Ειπα μπας και εδεινε και τον γρυλο δωρο, αλλα μπαααα, αυτοι πουλανε και στην μανα τους...
    Αυριο θα κατσω να πλυνω/καθαρισω την μοκετα, και να αρχισω να συναρμολογω τον νεροχυτη, και πλυσιμο την καμπινα μεσα.

Προεπιλογή

Σημερα πλυθηκε η μεταχειρησμενη μοκετα, ευτηχως εχει καλο καιρο και εχει στεγνωσει σε μεγαλο ποσοστο. Στο εσωτερικο η αφρομονωση απο την μερια του οδηγου εχει και αυτη στεγνωσει κατα μεγαλο ποσοστο, το απογευμα θα βαλω ενα αεροθερμο να κανει την υπολοιπη δουλεια. Καθαριστηκε το πατωμα και ασχοληθηκα με την σκουρια απο την πλευρα του οδυγου, τριφτηκε και περαστηκε αδρανοποιητης σκουριας, ασταρι και χρωμα.

Προεπιλογή

Απο μπροστα περασα το σερβοφρενο με την αντλια, μενει να βαλω υγρα και να κανω μια εξαερωση.

Προεπιλογή

Και καθως πηγα να περασω τον νεο μεταχειρισμενο σταυρο της κρεμαριερας, βλεπω δεν τεροιαζει να κουμπωσει, τον φερνω απο εδω τον φερνω απο εκει δεν μπενει, παρα μονο με το τιμονι τελειως αναποδα, ενω εβγαλα τον παλιο με ισιο το τιμονι. Περνω τον παλιο συγγρινω, και τι βλεπω....ο παλιος ο σταυρος απο την κολωνα τον εβγαλα με σφυρακι, δεν εβγενε με το χερι ελευθερα, οπως τοσες φορες ειχα βαλει στο C. Και τι βρηκα??? καποιο τσιμανι που ξυλωσε τον σταυρο και τον ξαναεβαλε, τον εβαλε σε 180 μοιρες αναποδα, ο σταυρος δεν μπορει να μπει σε αλλη θεση πανω στην κολωνα, παρα μονο σε μια θεση, διοτι το καρε εχει 2-3 ''τυφλα'' δοντια, αυτος που τον εβαλε τελευταια φορα τον πρεσαρε στην ουσια πανω στην κολωνα, σφινονοντας τον και χαλωντας αυτα τα 2-3 τυφλα δοντια στον παλιο σταυρο, με αποτελεσμα ο σταυρος σε σχεση με την κολωνα να ειναι σε 180 μοιρες διαφορα. Οταν αλλαξα το τιμονι, ειχα δει οτι το σημαδι ευθηγραμμισης που εχει η κολωνα, ηταν αναποδα, σε σχεση με το τιμονι, δεν εδωσα σημασια, και να ο λογος που ηταν αναποδα....
    Τωρα προσπαθοντας να τον κουμπωσω, μπερδευτηκα και δεν ξερω ποσες και απο ποιες μεριες γυρισα το τιμονι, οποτε πρεπει να ξαναβγαλω το τιμονι να το βαλω στην σωστη θεση και να ξανασεταρω την σερπαντινα, μηπως μου εχει φυγει καμιια στροφη, και δεν ξερω αν η κολωνα ο αισθητηρας που εχει μεσα μετραει μοιρες και διαβαζει λαθος, οποτε μολις συνδεσω μπαταρια θα το τσεκαρω με opcom.

Εδω φενεται το τυφλο σημειο στον καινουριο σταυρο, που κουμπωνει σε μια θεση πανω στην κολωνα

Και εδω φενεται η λαθος τοποθετηση που κανανε στον παλιο σταυρο, καταστρεφοντας αυτο το δοντι ευθηγραμμισης

Σελίδα 24 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 14222324

Παρόμοια Θέματα

1. Πρόβλημα εκκίνησης σε Opel Combo c 1.3 cdti ecotec 2011.
    Από τον/την John14 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-19, 20:34
  2. Οpel Combo 1.3 cdti
    Από τον/την andreasgian στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-17, 16:39
  3. opel combo 1.3 cdti και ιμαντας δυναμο
    Από τον/την corsakias2002 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-15, 21:48
  4. Ευρεση στοιχειων κινητηρα combo 1,3 cdti
    Από τον/την taxiarx στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-12, 22:28
  5. sos ...combo 1.7 cdti..προβλημα με βολαν
    Από τον/την Άλκης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-10, 02:24

Δικαιώματα - Επιλογές