If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
    Senior Member
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή Βουλωμένη νεροχύτες.

Χαιρετώ την παρέα . Εχω το Opel astra Twintop και παρατήρησα πολλα νερα στο πορτ παγκαζ .. κατω στον χωρο της ρεζέρβας αλλα νερα με κουβα τα εβγαζα.
    Παρατήρησα οτι ο αριστερός νεροχύτης (υδρορροη) ειναι βουλωμένη και πεταει το νερό μεσα στον χωρο του πορτ παγκαζ.

Εχω βάλει ατσάλινα nylon αλλα χωρις αποτέλεσμα. Φτανει μεχρι κατω καπου τερματίζει το νιώθω (πρεπει να έχει κανα τσιμουχακι λογικα εκει στο τελος) το ξανα βγαζω .....φέρνει λίγο μαυρίλα μαζι του οχι τιποτα ιδιαίτερο. Αλλα δεν λεει να ξεβουλωσει.
    Δοκιμάζω και με νερο...
    Μεχρι να γεμιζει ο σωλήνας τραβάει καλα μετα το πεταει ολο μεσα.
    Καμια ιδεα?λυση ? Γιατί στο μέρος που είναι το αμάξι βρεχει κάθε μερα σχεδόν!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ghost30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ την παρέα . Εχω το Opel astra Twintop και παρατήρησα πολλα νερα στο πορτ παγκαζ .. κατω στον χωρο της ρεζέρβας αλλα νερα με κουβα τα εβγαζα.
    Παρατήρησα οτι ο αριστερός νεροχύτης (υδρορροη) ειναι βουλωμένη και πεταει το νερό μεσα στον χωρο του πορτ παγκαζ.

Εχω βάλει ατσάλινα nylon αλλα χωρις αποτέλεσμα. Φτανει μεχρι κατω καπου τερματίζει το νιώθω (πρεπει να έχει κανα τσιμουχακι λογικα εκει στο τελος) το ξανα βγαζω .....φέρνει λίγο μαυρίλα μαζι του οχι τιποτα ιδιαίτερο. Αλλα δεν λεει να ξεβουλωσει.
    Δοκιμάζω και με νερο...
    Μεχρι να γεμιζει ο σωλήνας τραβάει καλα μετα το πεταει ολο μεσα.
    Καμια ιδεα?λυση ? Γιατί στο μέρος που είναι το αμάξι βρεχει κάθε μερα σχεδόν!!!!
    Δοκιμασε και με κομπρεσερ αερος με υψηλη πιεση (τουλαχιστον ετσι κανουν στα συνεργεια )

Παρόμοια Θέματα

1. νερο πισω??!!
    Από τον/την MikeeDee στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 22:04
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΝΕΡΟ ΣΕ ΤWINTOP
    Από τον/την sirDimos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-11, 03:03
  3. νερο στο πορτ παγκαζ!!
    Από τον/την robertkiss1 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-10, 11:29
  4. ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ?
    Από τον/την Yiannis Dourio στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-08, 02:46
  5. Χρυσαφι το νερο!!!!
    Από τον/την ΤΟΞΟΤΗΣ στο forum Γενικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-08, 21:35

Δικαιώματα - Επιλογές