If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Προεπιλογή Vauxhall Astra H Z16XER συστηνα διευθυνσης

Καλησπέρα,
    Αγγλία πλέον και έχω ένα Vauxhall Astra H 1.6 μου είπαν οτι πρεπει να αλλαξω ψαλίδια και δισκους-τακάκια γτ οταν φρεναρω τρεμει το τιμονι και το ενα ψαλιδι ειχε αρκετο τζογο... Έχω βρει συμβατα ψαλίδια SKF-TRW-DELPHI και δισκους/Τακακια Bosch.... υπαρχει κάποια ιδιαιτερη προτιμηση σε μαρκα/μοντελο απο αυτα;

Επισης μετα την αλλαγή θέλει ευθυγράμιση;

Προεπιλογή

δισκους τακακια ειναι μια καλη επιλογη αν και αν μπορουσες να βαλεις textar τακακια θα ηταν καλυτερα,για τα ψαλιδια δεν εχω αποψη
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cyberrobot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Αγγλία πλέον και έχω ένα Vauxhall Astra H 1.6 μου είπαν οτι πρεπει να αλλαξω ψαλίδια και δισκους-τακάκια γτ οταν φρεναρω τρεμει το τιμονι και το ενα ψαλιδι ειχε αρκετο τζογο... Έχω βρει συμβατα ψαλίδια SKF-TRW-DELPHI και δισκους/Τακακια Bosch.... υπαρχει κάποια ιδιαιτερη προτιμηση σε μαρκα/μοντελο απο αυτα;

Επισης μετα την αλλαγή θέλει ευθυγράμιση;
    Για φρένα θα σου πρότεινα και το συνδυασμό zimmerman δισκόπλακες όχι τίς sport και τακάκια ferodo .
    Επίσης ψαλίδια δές και febi blistein . Δέν ξέρω πως είναι τα δικό σου μοντέλο σου αλλα τα μπαλάκια ψαλιδιών είναι πρεσαριστά ;
    ή συμφέρει να αλλάξεις όλο το ψαλίδι . Πάντως μια καλή μάρκα επίσης για μπαλάκια ψαλιδιών είναι τα 555

Προεπιλογή

Άμα ψαλίδια βάλει Febi θα καλοπεράσει.
    Ψαλίδια μόνο Trw ή Lemforder
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Τελικά πήγα σε Moog... (https://www.autodoc.co.uk/moog/7024822) ήμουν στο τσακ για TRW.. Δισκους και τακάκια πήρα Bosch σαν μεση λύση οικονομικά..

Το κιτ επισκευης με τις τσιμουχες είχε τα ίδια λεφτά πρακτικα

Σε δίσκους πήγα στο 110mm Bolt Size και 280mm διάμετρο... ελπίζω να είναι το σύνηθες

Προεπιλογή

Καλησπέρα, σχετικά με την θερμοκρασία και τα περιθωρια ανοχης ήθελα να ρωτήσω.... Εχω διαβάσει ότι ο εν λογο κινητηρας (Ζ16XER) μπορει να πάει πάνω απο 100 αλλά στο δικό μου πρατειρώ μέσω OBD2 ότι φτάνει 107-109 όταν πεφτουν τα χιλιόμετρα (π.χ. μπαίνω σε παρκιν) είναι λογικό αυτο; Ο ανεμιστήρας ανοίγει αλλά όχι για πολύ ώρα....

Παρόμοια Θέματα

1. P0014 σε Astra H Z16XER
    Από τον/την bagoras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-17, 20:49
  2. opel astra h z16xer turbo
    Από τον/την bill.lask στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-12, 23:17
  3. Αμορτισερ σε ASTRA H GTC Z16XER
    Από τον/την astragtc13 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-12, 18:58
  4. Προβλημα στο συστημα διευθυνσης
    Από τον/την thorlite στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-11, 21:47
  5. Προβλημα στο συστημα διευθυνσης Vectra c
    Από τον/την lnpanos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 20:02

Δικαιώματα - Επιλογές