If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Προεπιλογή corsa d ecoflex esp λαμπακι

Γεια σας και συγγνωμη που ξαναανοιγω θεμα αλλα δεν ξερω τι να κανω με την opel που εμπλεξα.Να τα παρουμε απο την αρχη.Εδω και πολυ καιρο αναβει το λαμπακι του esp σε τακτα διαστηματα και μολις σβησω τον κινητηρα σβηνει.Για να μην μακρυγορω μελος απο εδω μου ειπε ειναι κολωνα τιμονιου και εχει δεκαετη εγγυηση απο την opel.Τωρα αρχιζουν τα τρελα.Περσι τον νοεμβριο το πηγα στην opel θεσσαλονικη και οντως ο ανθρωπος με ειπε ειναι κολωνα τιμονιου αλλα λογω covid τοτε το τμημα στα κεντρικα ηταν σε αναστολη για να ανοιξει υποθεση μου ειπε να παω πιο μετα.Εγω ομως λογω δουλειας τον ιανουαριο επρεπε να μετακομισω ροδο.Τοτε με διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει θεμα θα με τον κανουν στην ροδο και θα επικοινωνηουν μεταξυ τους.Εφτασα ροδο πηγα στην οπελ ειπα το προβλημα επικοινωνησαν μεταξυ τους τελοςπαντων με περνανε κολωνια τιμονιου.Οταν εφευγα απο το συνεργειο ξανα αναψε το esp.Γυρναω πισω και με λενε δεν ξερουν απο τι ειναι και τον βαζουν στο εγκεφαλο και λενε κατι για φουσκα φρενων οτι εδειχνε.Τωρα το θεμα ποιο ειναι.Την αλλη μερα με παιρνουν τηλ. απο την ροδο και με λενε επειδη εγινε λαθος συννενοηση επρεπε να παω πισω να με βαλουν την παλια κολωνα τιμονιου για να καταγραψουν τα στοιχεια για αυτους μαλλον για την εγγυηση και μετα μαλλον θα με βαζαν την καινουργια παλι.Ωραια λεω πηγα με αλλαζουν την κολωνα με βαζουν την παλια το κραταω το αμαξι μια εβδομαδα για να αναψει το λαμπακι που αναψε πολλες φορες το παω πισω και με λενε οτι δεν ειναι κολωνα τιμονιου ο κωδικος και οτι ειναι φουσκα φρενων.Εγω πριν γινει αυτο επικοινωνξσα μια φορα με την θεσσαλονικη και με ειπαν οντως ετσι ειναι επρεπε να παω να περασουν την παλια για να γινει καταγραφη και δεν υπαρχει περιπτωση οτι η κολωνα η καινουργια εχει βγει καταχωριθει για το αμαξι μου.Στο διαταυτα πλεον δεν ξερω τι να κανω κανω εγω τον μεσαζον δεν ξερω αν υπαρχει δολος η αν ειναι ετσι τα πραγματα δεν μπορω να βγαλω ακρη.Η εγγυηση για κολωνα ληγει τον νοεμβριο και λεω η μια αντιπροσωπεια περσι ανιχνευσε κολωνα σαν βλαβη η αλλη λεει αλλη βλαβη και μετα απο 5μηνες λεω εγω αν το ξαναπαω και δειξει κολωνα θα εχω χασει την εγγυηση.Πειτε καμια γνωμη ρε παιδες γιατι θα χαζεψω

Προεπιλογή

πηγαινε κ αλλάξε την στην εγγυηση οσο ισχύει κ μπορείς...εγω την πατησα κ πλήρωσα..200+ ευρω....

Παρόμοια Θέματα

1. OPEL CORSA D ECOFLEX ΛΑΜΠΑΚΙ ESP
    Από τον/την sifarii στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-20, 17:42
  2. Λαμπακι λαδιου σε Opel Meriva 1.3 DIESEL ECOFLEX EURO5 '11
    Από τον/την AGGANIS στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-20, 16:38
  3. Corsa D 2012 Ecoflex προβλημα με λαμπακι service υστερα απο service??
    Από τον/την CABRINHA στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-17, 14:04
  4. CORSA ECOFLEX λαμπακι
    Από τον/την KUNGENGR στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-15, 00:25
  5. Καθυστερεί να σβήσει το λαμπακι του abs corsa d
    Από τον/την G.F στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-12, 15:59

Δικαιώματα - Επιλογές