If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Περιοχή
    Αγία Παρασκευη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή Πρόβλημα με συναγερμό MED σε corsa c

Αγαπητοί opelακίδες Καλησπερα Και χαίρομαι που μπήκα στο club σας ❤
    Πρόσφατα (πριν κανα μήνα) αγόρασα ένα opel corsa C twin port 1.2 μεταχειρισμένο, το οποίο δεν είχε κανένα πρόβλημα μέχρι που χάλασε 😂. Μαγιονέζα στα λάδια κλπ, να μη τα πολυλογώ το πήγα για φλάντζα την Δευτέρα που μας πέρασε. Σήμερα το παρέλαβα, και ενώ ο συναγερμός δούλευε κανονικά (κατά το κλείδωμα από το κουμπί του κλειδιού ηχούσε ένας ήχος, και επίσης ανέβαζε και τα παράθυρα) σήμερα λοιπόν αφού το παρέλαβα παρατήρησα ότι το κεντρικό κλείδωμα δουλευει κανονικά με το κουμπί του κλειδιού, ο συναγερμός δεν οπλίζει, και ούτε κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο κατά το κλείδωμα με το κουμπί. Πήρα λοιπόν τον μάστορα που το έφτιαξε τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν πείραξε τον συναγερμό, και ότι το μόνο που έκανε ήταν να βγάλει τους πόλους της μπαταρίας. Το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι συναγερμός δεν μου οπλίζει. Έχει συναντήσει κανένας κανένα παρόμοιο θέμα;;;και αν ναι έχετε καμία ιδεα τι μπορώ να κάνω;;;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤

Προεπιλογή

Κάνε μια δοκιμη...
    Πορτα οδηγου ανοιχτη....βαλε το κλειδι στην κλειδαρια του τιμονιου, γυρνα το μεχρι να αναψουν τα λαμπακια χωρις να εκκινησει ο κινητηρας, πατα το κουμπι κλειδωματος....βγαλτο, βγες εξω, κλεισε πορτα κ πατα το κουμπι κλειδωματος 2 φορες να δουμε αν συχρονιστηκε.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Περιοχή
    Αγία Παρασκευη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Το κλειδί φαίνεται να είναι συγχρονισμένο, διότι το κεντρικό κλείδωμα δουλευει κανονικά. Δεν ξερω εάν αυτό έχει να κάνει με τον συναγερμό βέβαια. Αλλά θα το δοκιμασω και αυτό (έχω δοκιμάσει ότι οδηγίες έχω βρει στο Ίντερνετ, αλλά δυστυχώς δεν είχα καμία τύχη) 😖😖

Περιοχή
    Αγία Παρασκευη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Δυστυχώς τίποτα! ����

Προεπιλογή

Ε χρειάζεσαι ηλεκτρολόγο

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Πριν επισκεφτεις ηλεκτρολογο οπως σωστα αναφερει ο Χρηστος,βρες τις οδηγιες της med να κανεις ενα reset στο συστημα μπας και απορυθμιστηκε λογω της αποσυνδεσης της μπαταριας.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Αν δεν του καψανε καμια ασφαλεια αυτο ειναι το πιθανοτερο. Απλα οι ηλεκτρολογοι τους ξερουν τους med και θα τελειωσει η υποθεση ισως κ δωρεαν κ σε 2 λεπτα.
    Το θεμα μου ειναι πως οι ιταλικοι συναγερμοι σε αντιθεση με τους αμερικανικους ας πουμε, χανουν πολυ δυσκολα τον συγχρονισμο τους με το οχημα.

Παρόμοια Θέματα

1. Πρόβλημα με συναγερμό (Δεν απενεργοποιείται)
    Από τον/την ParganMan στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-12, 11:03
  2. Πρόβλημα με συναγερμό σε Corsa D
    Από τον/την Koukouroukou στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-12, 00:07
  3. Πρόβλημα με συναγερμό.
    Από τον/την rayban στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-11, 22:33
  4. Πρόβλημα με συναγερμό σε Corsa
    Από τον/την Βαγγέλης Κισιώτης στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-09, 11:25
  5. Πρόβλημα με συναγερμό.
    Από τον/την psavas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-08, 14:31

Δικαιώματα - Επιλογές