If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 52 από 52

Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Πατέρας ενός φιλου μου παρήγειλε Vitara αρχές Μαρτίου και τον ειδοποιησαν ότι εκτελωνίστηκε, τραγικα πραγματα. Και με εξτρα, ηλιοροφη κλπ.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Βρε παιδιά... εδω και 15 τουλάχιστον χρόνια ο συγκεκριμένος διανομέας εφαρμοζε την τακτική να εκτελωνίζει οχήματα με τις προκαταβολές των κορόιδων... Σας φαίνεται περίεργο τώρα, με την καραντίνα να μην "στράβωσε το κλήμα" περισσότερο;; Έσοδα απο service έχει ελάχιστα ( μείωση χρήσης οχημάτων λόγω μέτρων - ελεύθεροι επαγγελματίες και έμποροι με σχεδόν μηδενικο τζίρο και εργαζόμενοι σε κατάσταση αναστολής εργασίας). Πλέον το κλήμα... το έφαγε και ο γάιδαρος..

Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Σήμερα είδα στο δρόμο το δεύτερο gs line που πετυχαίνω. Τον ρωτάω είναι το 100αρι; όχι λέει, το 130. Από πού το πήρες; Από την Κοζάνη λέει (νομίζω). Του λέω το περιμένω 7 μήνες σχεδόν. Μου λέει εγώ το περίμενα 8 μήνες! Έτσι είναι λέει η παραγωγή του.
    Καραφλιασα. Μάλλον εκεί στην Opel τρομπαρουν κανονικά ή είναι γενική τακτική της opel εδω

Προεπιλογή

Εγω παντως δεν θα μπορουσα να περιμενω 8 μηνες για να παρω αμαξι. Μπραβο στο κουριαγιο σας.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ούτε και εγώ! Αλλά είναι σαν την ιστορία με τη χύτρα και το βατράχι, δεν την ξέρω ακριβώς, αλλά αν είναι το βατράχι μέσα και αρχίζει να ζεσταίνεται σιγά σιγά, δεν το καταλαβαίνει μέχρι που είναι αργά. Αν πέσει κατευθείαν στη χύτρα που βράζει, θα το καταλάβει αμέσως. Έτσι είναι αυτά, αν πάει από 20ημερο σε 20ημερο, περνάει ο καιρός και μετά λες ό,τι άλλο και να πάρω τώρα, θα κάνει τουλάχιστον 3 μήνες ακόμα.
    Και είχα ακούσει μια περίπτωση στην αρχή, που ένας περίμενε μια Mercedes 6 μήνες και όταν ήρθε, τη χτύπησαν κατά τη μεταφορά και μετά περίμενε άλλη. Και λέω όχι ρε φίλε, είναι δυνατόν να περίμενε 6 μήνες; πόσο μάλλον για το επιπλέον. Έτσι και αυτός περίμενε 8 μήνες και ήταν απολύτως συμβιβασμενος.

Προεπιλογή

το 2007 παντως για το κορσα opc στα 24.000 ευρο ο πωλητης μας ελεγε 6 αναμονη αφου γινει η εξοφληση και μονο αν ειναι μπλε . σε αλλο χρωμα περιμενεις παραπανω .
    ετσι κ εγω ειχα παρει ενα 207 ραλι σε 10 εργασιμες με το κλειδι στο χερι .

τραγικοι απλα.

Προεπιλογή

Καλά, τραγικοί δεν είναι μόνο στην Opel. Φίλος παρήγγειλε ένα VW ID3 και έχει αναμονή 7 μήνες. Μάλιστα σε δύο μεγάλες αντιπροσωπείες δεν του έδειναν καν σημασία - είχαν αυτό το ύφος καρδηνάλιου - ενώ θα τους "ακουμπούσε" 50.000€...

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Εγώ που πήρα το Kia,πηγα για το χρώμα smoke blue.
    Επειδή όμως δεν ήθελα να απογοητευτώ, με το που πήγα να κάνω την κουβέντα, ρώτησα τα διαθέσιμα χρώματα.
    Μου είπε ότι άσπρο χρώμα, το παραλαμβάνω σε 15 μέρες.
    Smoke blue σε 6 μήνες.
    Οπότε έκλεισα το άσπρο και αντε γειά...
    Σιγά μην κάτσω να σκάσω για το χρώμα...
    Γιάννης

Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ειναι για τη γυναικα και δε θα σκασεις για το χρωμα; Εγω θα είχα σε κόκκινο εδω και 2 μήνες, το οποιο δεν ειναι και ασχημο, αλλα δεν ηθελα. Λεω μια φορα παιρνουμε αμαξι, δεν κοιταμε και στα μεταχειρισμενα. Να το παρουμε οπως θελουμε.
    Εμενα ερχονται στο μαγαζι και για ενα σωρο λεπτομερειες να δειτε ποσο χρονο κανουν.. Λεω αν παιρνατε αυτοκινητο πώς θα κανατε δλδ;

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Μόλις της ειπα άσπρο σε δεκαπέντε μερες η smoke blue σε 6 μήνες ,απάντησε πρώτη χαχαχαχ....
    Δεν μπήκα δηλαδή στη διαδικασία να πάρω απόφαση.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπήκα δηλαδή στη διαδικασία να πάρω απόφαση.
    Αυτό το δικαίωμα το απεμπόλησες δια παντός όταν έβαλες την υπογραφή σου στο χαρτί του γάμου

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το δικαίωμα το απεμπόλησες δια παντός όταν έβαλες την υπογραφή σου στο χαρτί του γάμου
    Μετά το καταλαβαίνουμε όλοι φίλε μου...
    Χαχαχαχ τουλαχιστον φεύγει το άγχος της απόφασης....
    Γιάννης

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 149
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-19, 23:25
  2. Ερωτήσεις για επεμβάσεις μέσω καλωδίου και λογισμικού Opel.
    Από τον/την dim_teilar στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-15, 21:54
  3. Αγορές μέσω Amazon ξέρει κανείς?
    Από τον/την jimevi13 στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-11, 20:03
  4. Διαγνωστικό Πρόγραμμα(σαν το Tech 2) μέσω usb-obd
    Από τον/την luzu στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-09, 14:58

Δικαιώματα - Επιλογές