If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 65

Hybrid View

Προεπιλογή Αγορα corsa 2021. Παραλαβή εν μέσω καραντινας;

Καλησπέρα σε όλους,
    Πρώτο μήνυμα με ένα ζήτημα. Περιμένω να παραλάβω Opel corsa gs line 2021 και μου λεει ο πωλητής αν δεν ανοίξει το λιανεμπόριο, δε μπορει να τιμολογησει και να παραλάβω; Ισχύει κάτι τετοιο ή με δουλευει;
    Εγω βλεπω στο δρόμο ενα σωρο καινουρια αυτοκινητα, είναι ολα επαγγελματικα και leasing?

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Δε νομίζω. Κάτι δεν σου λέει σωστά ο πωλητης. Ο συμφορουμίτης Γιάννης χθες παρέλαβε το καινουριο αυτοκίνητο. Δες εδώ

http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...616#post614616

και εδω: . https://www.sfakianakis.gr/

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Μηπως δεν εχουν ακόμη προς παράδοση το αυτοκίνητο και προσπαθεί να δικαιολογήσει την καθυστέρηση???
    Αν δεν μπορούν να τιμολογήσουν όπως λές τότε για ποιό λόγο μένουν ανοιχτές οι εκθέσεις αυτοκινήτων??? Για να πηγαίνει ο κόσμος να κάνει βόλτα ή να εισπράττουν τα χρήματα και να καλύπτουν άλλες τρύπες??
    Κατι βρωμαει.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Υπαρχει μεγάλο πρόβλημα με το τελωνείο και την έκδοση πινακίδων.
    Εγώ είχα ενημερωθεί για παραλαβή εντός 7 ημερών απο το κλείσιμο της παραγγελίας και τελικά μετά απο αρκετή πίεση και γνωστό μέσα,παρέλαβα μετά απο 25 μέρες.
    Άρα θέμα υπάρχει με το τελωνείο βασικά.Ρώτησε τους τι ισχύει πραγματικά.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Το αυτοκινητο κλεινει μεθαυριο 6 μηνες από την παραγγελία. Μου ειχαν πει οταν την εκανα (χωρις καραντινα) οτι θα κανει 3 μηνες, στην πορεια μου ειπαν οτι θα καθυστερησει, αλλα τελικα μου αποκαλυψαν οτι 2 μηνες μετα την παραγγελια δεν ειχε κουνηθει τιποτα. Έχει αρκετα επισοδεια το σιριαλ, το θέμα ειναι οτι τελη Φλεβαρη μου ειπαν οτι ηρθε και θελει 20 εργασιμες, δλδ τωρα οπου να`ναι. Αλλα πριν λιγες μερες μου ειπαν οτι αν δεν ανοιξει το λιανεμποριο, δε μπορουν να τιμολογησουν, κατι που δεν ειχαν ξαναπει ως τωρα.
    Ειναι ανοιχτα για να παιρνουν παραγγελιες και για να εισπραττουν αλλα ειναι κλειστα για να παραδιδουν; Τετοιο πραγμα δεν το περιμενα και δε θα ειχα παραγγειλει. Με 300 ψωροευρω εκπτωση νομιζουν οτι μου εκαναν και χαρη.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Δεν ισχύει.Στη βελμαρ προχθές παρέδωσαν νέο corsa και έχουν ετοιμοπαράδοτα.
    Και ειδικά για 6 μήνες...
    Γιάννης

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

εκτός φυσικά και εχεις παραγγείλει κάποια έκδοση που δεν έχει ερθει Ελλάδα και θελει ειδική παραγγελία...
    Με δάνειο το εχεις κλείσει;
    Γιάννης

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ακόμα και στο car.gr υπάρχουν ετοιπαραδοτα
    https://www.car.gr/used-cars/opel/co...21%20GS%20LINE
    Ύποπτο.... έξι μήνες τώρα.

Προεπιλογή

Αυτό στην Κοζάνη είναι καινούριο, το άλλο το κόκκινο μου το πρότειναν και σαν εναλλακτική, αλλά δεν ήθελα.
    Ειδική παραγγελία ήταν, αλλά και πάλι με πήγαιναν από 20ημερο σε 20ημερο. Δεν το πήρα με δάνειο, μετρητά το πήρα. Και μάλιστα πριν 20 μέρες μου είπαν ότι έχει έρθει και το ξοφλησα περιμένοντας ότι είναι θέμα λίγων ημερών και έχουν μείνει τα διαδικαστικά.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Οχι ρε φίλε...ποτέ δεν εξοφλείς αν δεν πάρεις τιμολόγιο στο χέρι για να ξεκινήσεις την ασφάλεια ...
    Τωρα δυστυχώς θα πέσεις στο παρακαλετό μεχρι να στο φέρουν...

Απλά ζάλιζε τους κάθε μέρα ...Πάρε και ένα τηλ στην opel hellas...
    Ποια έκδοση πήρες ;
    Γιάννης

Προεπιλογή

1.2 130ps
    Αύριο θα τους πάρω θα τους πω γυρίστε μου τα λεφτά και σας τα δίνω όταν έρθει, να νιώσουν λίγο. Με εξαπάτησαν βασικά, γιατί μου είπαν έφτασε, αλλά χρειάζεται να τα δώσω για να προχωρήσει. Τώρα μου τσαμπουνανε ότι δε μπορούν να τιμολογησουν, γιατί είναι κλειστό το λιανεμποριο, λες και ειναι λάμπα. Και εγώ μαγαζί έχω, δε λέει πουθενά ότι μπορώ να εισπράττω, αλλά δε μπορώ να δίνω

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Άρα μιλάμε για αυτούς στην Αγία Παρασκευή. Έτσι για να μαθαίνουμε. Πάρε κανένα τηλέφωνο στην opel ellas και στο συνήγορο του καταναλωτή. Βασικά στο συνήγορο νομίζω στέλνεις mail. Επίσης μιλά με την τράπεζα σου για το θέμα και ζητά πίσω τα χρήματα σου ως αχρεωστητος καταβληθεντα.
    Με τα χρήματα σου μην παρακαλάς κανέναν. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Σιγά το κελεπουρι.
    Εγώ αυτά θα έκανα και επιπλέον θα μιλούσα με το λογιστήριο της εταιρίας για ακύρωση της παραγγελίας μαζί με μια ωραία καταγγελία.

Προεπιλογή

Ναι, για αυτούς. Κάπου είχα ακούσει ότι μεταφορές από τράπεζα που κάνεις, δε μπορεί να γίνει ακύρωση. Θα μιλήσω με το διευθυντή αύριο, γιατί τα έριξαν όλα σε ένα πωλητή που πήρε την παραγγελία μου ο οποίος βγήκε σε αναστολή μετά. Λες και δεν είναι η εταιρεία υπεύθυνη ή φταίει αυτός που τον έβγαλαν σε αναστολή.
    Κελεπουρι είναι, μη μιλάς έτσι για το (ίσως) αμαξάκι μου

Προεπιλογή

αυτοκίνητο αντικατάστασης σου έδωσαν?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτοκίνητο αντικατάστασης σου έδωσαν?
    Μου έδωσαν ένα Astra το κλασικό του 2000(το ασημί που λέει και ένας φίλος μου) και το παρουσίασαν ότι έκαναν χάρη και είναι προσωπικό επίτευγμα του πωλητή.

Προεπιλογή

αριθμό πλαισίου μάθε.

Προεπιλογή

Τι μαθαίνουμε από αυτό; πού βρίσκεται;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μαθαίνουμε από αυτό; πού βρίσκεται;
    ναι.

Προεπιλογή

Αφού άρχισα να ψάχνω δικηγόρους και τους είπα έχετε μια βδομάδα, με ενημέρωσαν χθες ότι είναι στο τελωνείο και την άλλη Δευτέρα παραλαμβάνω. Δηλαδή λέω τα τελωνεία δε λειτουργούσαν; όχι λέει. Τι όχι, τόσα που παραλαμβανονται καθημερινά τι είναι; Άλλο να υπάρχουν καθυστερήσεις και άλλο να μη λειτουργούν. Καλά λέω για να δούμε...

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού άρχισα να ψάχνω δικηγόρους και τους είπα έχετε μια βδομάδα, με ενημέρωσαν χθες ότι είναι στο τελωνείο και την άλλη Δευτέρα παραλαμβάνω. Δηλαδή λέω τα τελωνεία δε λειτουργούσαν; όχι λέει. Τι όχι, τόσα που παραλαμβανονται καθημερινά τι είναι; Άλλο να υπάρχουν καθυστερήσεις και άλλο να μη λειτουργούν. Καλά λέω για να δούμε...
    Τα τελωνεία δεν λειτουργούσαν όντως.
    Κάποιες αντιπροσωπείες ,είχαν εκτελωνίσει οχήματα και τα είχαν στις αποθήκες τους ,άρα και άμεση παράδοση στον πελάτη.
    Κάποιοι αποτυχημένοι έμποροι ,που δεν είχαν τα λεφτά του εκτελωνισμού ,περίμεναν τον πελάτη να πληρώσει για να πάνε να το εκτελωνίσουν.
    Ζήτησε τους υπεύθυνη δήλωση για τελική ημερομηνία παράδοσης και πέραν αυτής ,κινείσαι νομικά.
    Μην τους αφήνεις
    Γιάννης

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 149
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-19, 23:25
  2. Ερωτήσεις για επεμβάσεις μέσω καλωδίου και λογισμικού Opel.
    Από τον/την dim_teilar στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-15, 21:54
  3. Αγορές μέσω Amazon ξέρει κανείς?
    Από τον/την jimevi13 στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-11, 20:03
  4. Διαγνωστικό Πρόγραμμα(σαν το Tech 2) μέσω usb-obd
    Από τον/την luzu στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-09, 14:58

Δικαιώματα - Επιλογές