If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 32 από 32

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου μάλλον το προηγούμενο αυτοκίνητό σου ήταν σίγουρα βενζίνη. Ο ήχος είναι ο κλασικός φυσιολογικός ντίζελ κινητήρα.
    Σωστά απο βενζίνη έρχομαι, πρώτη φορά diesel, γι αυτό διαβάζω δίαφορα και έχω αρχίσει να ανησυχώ.

Προεπιλογή

https://vimeo.com/manage/videos/537553368/privacy. Ο ήχος του κινητήρα από το δικό μου opel astra K 1.6D 136hp με 23.500 χλμ είναι παρόμοιος με τον δικό σου, οπότε μην ανησυχείς και απόλαυσε το όχημά σου!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://vimeo.com/manage/videos/537553368/privacy. Ο ήχος του κινητήρα από το δικό μου opel astra K 1.6D 136hp με 23.500 χλμ είναι παρόμοιος με τον δικό σου, οπότε μην ανησυχείς και απόλαυσε το όχημά σου!
    Δεν μπορώ να το δω το βίντεο, το έχεις ιδιωτικό, αν μπορείς καντω δημοσιο και στείλε μου παλι. Σε ευχαριστώ.

Προεπιλογή

Επίσης υπάρχει και βίντεο με καινούργιο μοτέρ opel mokka 136hp 1.6d.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trankll Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να το δω το βίντεο, το έχεις ιδιωτικό, αν μπορείς καντω δημοσιο και στείλε μου παλι. Σε ευχαριστώ.
    Ελπίζω τώρα να ανοίγει. https://vimeo.com/537553368

Προεπιλογή

Ναι ανοίγει, όλα καλά, σε ευχαριστώ για το βίντεο σύγκρισης

Προεπιλογή

Καλησπέρα σας
    Και εγώ κάτοχος του 1,6 cdti με τα 136 άλογα αλλά σε Astra J sedan και απ'ότι φαίνεται ομοιοπαθων με σας.
    Αγορασμένο καινούριο, στα 30+ περίπου χιλιάδες χλμ ξεκινάει να μου κάνει θόρυβο στην καδένα μόνο στις κρύες εκκινήσεις και τίποτα παραπέρα . Έπειτα από ταξίδι Κομοτηνή Λάρισα το πάω σε δικό μου μηχανικό και δεν βρήκε κάτι γιατί απλά δεν το ξαναέκανε. Έκανα και μια αλλαγή λάδια στην αντιπροσωπεία και εκεί δεν βρήκαν κάτι . Τώρα πλέον στα 62 χιλιάδες χλμ μου το κάνει εδώ και δυο εβδομάδες, συνήθως τα πρώτα 2 δευτερόλεπτα και πολύ σπάνια το κάνει για κάνα λεπτό . Με τα όσα έχω διαβάσει πλέον τι να πεις και τι να υποθέσεις όταν η ίδια η εταιρία δεν το αναγνωρίζει σαν βλάβη και όταν υπάρχει κόσμος που αλλάζει την καδένα και μετά κάποιες χιλιάδες χλμ πάλι τα ίδια . Κάποια εξέλιξη είχατε οι υπόλοιποι ;
    (Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο)

Προεπιλογή

Καλησπέρα παιδιά,

Σε όποιο συνεργείο και να πήρα είτε αντιπροσωπεία είτε εξουσιοδότημενο η τιμή ήταν ίδια 1200 ευρώ.
    Το θέμα είναι την αφήνουμε και κάνει τον θόρυβο αυτό η κάποια στιγμή θα σπάσει κάνα μοτέρ και θα τρέχουμε.

Σίγουρα είναι πρόβλημα πάντως και γνωστό στις opel γιατί είναι ενημερωμένοι και οι έχουν την ίδια ταρίφα.
    Όποιος έχει κάνα update ας μας πει.

Καλή συνέχεια

Προεπιλογή

Σε ενημέρωση επί του θέματος .
    Ενώ κανονικά στις κρύες εκκινήσεις συνεχιζόταν ο θόρυβος φτάνει το πρωινό που πιάσαν οι πόνοι της γέννας την γυναίκα μου . Κάνοντας διαδρομή σε Εγνατία περίπου 50χλμ με ταχύτητες από 140-180 ήρθε και έστρωσε το αυτοκίνητό. Δεν ξέρω πως τι και γιατί αλλά από τότε παιδιά ακόμα και μετά από μια εβδομάδα ακινησίας δεν έχω ακούσει τίποτα απολύτως ούτε για αυτά τα 1-2 δευτερόλεπτα της εκκίνησης . Όπως ήρθε έτσι και έφυγε . Δεν αποτελεί λύση στο θέμα απλά σας λέω τι μου συνέβη για δεύτερη φορά ελπίζω και τελευταία .

Προεπιλογή

Και στο astra j 1.6 cdti το ίδιο πρόβλημα έχω , έχω παρατηρήσει ότι όταν το μαρσαρω φέυγει πιο γρήγορα το κροταλισμα. Η ερώτηση είναι , μακροπροθεσμα αυτό το κροταλισμα κάνει κάποια ζημιά στον κινητήρα?

Προεπιλογή

Εμένα μου το εμφάνισε 2 φορές συνολικά ( ίσως έφταιγε το ότι το αμάξι τότε δεν το χρησιμοποιούσα τόσο συχνά Το κροτάλισμα το έκανε στην αρχή βαριά για 1-2 λεπτά και μετά εφευγε Και στις δύο φορές μου εξαφανίστηκε μετά από ταξίδι που σχετικά ζορισα το αμάξι Αυτό από την λίγη εμπειρία μου Από εκεί και πέρα θα δείξει ο χρόνος

Προεπιλογή

καλησπέρα σε όλη την παρέα,

θα ήθελα να κάνω ένα update σχετικά με το κροτάλισμα. όπως είχα αναφέρει πριν λίγο καιρό, το κροτάλισμα της καδένας το ξεκίνησε στις 65.000 χιλιόμετρα αλλά μόλις έφτασα στα 74.000 χιλιόμετρα το κροτάλισμα σταμάτησε μόνο του. Περίεργο και αυτό αλλά εδώ και 1500 χιλιόμετρα δε το έχει ξανακάνει.

καλή συνέχεια

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Opel corsa D κροταλισμα.
    Από τον/την lbp στο forum Opel
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-17, 22:40
  2. ΚΡΟΤΑΛΙΣΜΑ ΣΕ ASTRA F 1.7 DIESEL
    Από τον/την sakis bertone στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-16, 19:37
  3. κροταλισμα κινητηρα
    Από τον/την nikol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-15, 17:19
  4. Δυνατο κροταλισμα στο κινητηρα
    Από τον/την cosmir79 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-14, 18:25
  5. αλαγη καδενασ σε astra
    Από τον/την somethingnise26 στο forum Γενικα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-10, 17:56

Δικαιώματα - Επιλογές