If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 220 από 225
    Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Μπραβο Μελέτη ,γενικό τσεκ απ
    Γιάννης

Προεπιλογή

Αν και τα 12-14αρια, αν δεν βγαζανε προβλημα στην καδενα στα πρωτα km της ζωης τους, δεν ειχαν θεμα, αλλα μια αλλαγη σαν συντηρηση καλο θα του κανεις. Τι μαρκα καδενας πηρες???
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο Μελέτη ,γενικό τσεκ απ
    Είχε μπει στο πρόγραμμα η συγκεκριμένη συντήρηση . Γιατί εάν το αφήσεις θα τα βουλώσει όλα(ψυγεία καλοριφέρ , ψυγείο) και είναι μη αναστρέψιμη κατάσταση αφού αρχίσει να εμφανίζει ίχνη λαδιού . Εμένα όπως έγραψα είναι σε αρχικό σημείο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και τα 12-14αρια, αν δεν βγαζανε προβλημα στην καδενα στα πρωτα km της ζωης τους, δεν ειχαν θεμα, αλλα μια αλλαγη σαν συντηρηση καλο θα του κανεις. Τι μαρκα καδενας πηρες???
    Δε ασχολήθηκα καθόλου λόγω χρόνου . Τη Δευτέρα που θα το πάω θα ρωτήσω θα μάθω τι σετ θα ψωνίσουμε .
    Εάν και που πήρα από Πάτρα τα πράγματα είδα το γνήσιο σετ στα 130€ και σε BGA στα 85€
    Θα χρειαστώ και μια φλάντζα καπακιού βαλβίδων επίσης και να δω και τι φρένα δίσκους και τακάκια να βάλουμε

Προεπιλογή

BGA ειχε το combo οταν το πηρα, η καδενα δεν ειχε ξεχιλωμα, αλλα οι γλυσιερες ειχαν φθορα. Αν μπορεις να πας σε γνησιο, ΙΝΑ, ή skf.

Προεπιλογή

Καθώς ταξίδευα πρός Αθήνα , στα ξαφνικά ξεκίνησε να αναβοσβήνει το check και δούλευε 3 κυλίνδρο . Έκανα δεξια . Σταθεροποιήθηκε το check έσβησα - άναψα και διορθώθηκε .
    Να είναι ελατωμματικός ο νέος πολλ/στής ή τα μπουζί ? Όυτε 500 χιλιόμετρα δε έχει κάνει μετα τίς αλλαγές .
    Τη Δευτέρα θα μπεί έτσι και αλλιώς συνεργείο . Διαγνωστικό δε έχω για να δω τι κατέγραψε .
    Υπάρχει ενδεχόμενο να είναι και μπέκ βενζίνης λόγω χιλιομέτρων ;
    Καύσιμο δε έβαλα κάπου άγνωστα , και φίλτρο καυσίμου έχει καινούργιο εδώ και 5000 χιλιόμετρα .

Προεπιλογή

Αν είναι επώνυμα τα νέα ανταλλακτικά που έβαλες να εύχεσαι μην έκαψε καμία βαλβίδα
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι επώνυμα τα νέα ανταλλακτικά που έβαλες να εύχεσαι μην έκαψε καμία βαλβίδα
    Θα δείξει τη Δευτέρα που θα ανοιχτεί στο συνεργείο .
    Bosch πολλ/στη και ngk μπουζί μπήκαν .

Προεπιλογή

Μπηκε συνεργείο αναμένουμε νεότερα αφού ανοιχτεί .

Προεπιλογή

Ανοιχτεί; Θα ανοίξει κινητήρα;

Προεπιλογή

Δε το διατύπωσα σωστά .Λοιπόν άνοιξε μόνο μεριά από το καθρέφτη θα δει και τη καδένα και θα ενημερώσει . Κάρτερ κατέβασμα .
    Παρόλο που είχα αλλάξει βαλβίδα πίεσης λαδιού (γνήσια)δε είχα καθαρίσει τις φισες του εγκεφάλου. Είχαν λάδι όπως είδαμε οι φισες . Και είναι στο πρόγραμμα και δισκοπλακες και τακάκια φρένων.

Προεπιλογή

Η προηγούμενη βαλβίδα είχε σπάσει ;
    Φαινόταν η διαρροή λαδιού τότε ή όχι;

Προεπιλογή

Η προηγούμενη αρχικά ήταν ιμιτασιον . Τώρα έχει τη γνήσια επάνω .
    Δε είχε σπάσει , απλώς έχανε συνεχώς . Δε είχε ανάψει και ένδειξη .
    Δε ξέρω εάν πωλείται και ως ανταλλακτικό το καλώδιο που κουμπώνει η βαλβίδα . Έχει ένα θέμα . Έχει σπάσει το κούμπωμα της .
    Παρασκευή που λογικά θα το έχω το αμάξι θα ενημερώσω

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο meletis_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προηγούμενη αρχικά ήταν ιμιτασιον . Τώρα έχει τη γνήσια επάνω .
    Δε είχε σπάσει , απλώς έχανε συνεχώς . Δε είχε ανάψει και ένδειξη .
    Δε ξέρω εάν πωλείται και ως ανταλλακτικό το καλώδιο που κουμπώνει η βαλβίδα . Έχει ένα θέμα . Έχει σπάσει το κούμπωμα της .
    Παρασκευή που λογικά θα το έχω το αμάξι θα ενημερώσω
    Η φυσα δεν πωλειται χωρια, δεν θα την βρεις, τουλαχιστον εγω που εψαξα δεν βρηκα, θα πρεπει να βρεις απο τα μεταχειρησμενα αν σου κοψουν απο πλεξουδα, στο combo που ειχα πολλες σπασμενες φυσες, πηρα ολοκληρη πλεξουδα, που στην τελικη μου βγηκε τζαμπα, γιατι ο πωλητης απο ebay εστειλε λαθος πλεξουδα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φυσα δεν πωλειται χωρια, δεν θα την βρεις, τουλαχιστον εγω που εψαξα δεν βρηκα, θα πρεπει να βρεις απο τα μεταχειρησμενα αν σου κοψουν απο πλεξουδα, στο combo που ειχα πολλες σπασμενες φυσες, πηρα ολοκληρη πλεξουδα, που στην τελικη μου βγηκε τζαμπα, γιατι ο πωλητης απο ebay εστειλε λαθος πλεξουδα.
    Θα πάω σε 2 ανακυκλώσεις εδώ στη Θήβα αύριο να δω γιατί όπου σε πιάσουν είναι .
    Αλλιώς θα κοιτάξω και εγώ από ebay .

Προεπιλογή

Αρχικά σε ανακύκλωση δε βρέθηκε τίποτα .
    Πέρασα απο το συνεργειο , το μοτερ εχει ανοιχτει έχει αρπάξει και η φλάντζα κεφαλής στο 1ο κύλινδρο , όπως και καδένα έχει ξεχειλώσει και οι γλύστρες .
    Το μοτέρ δε έχει ξανα ανοιχτει και ήταν η ώρα του πιστεύω 240,000 χιλιόμετρα έχει πραγματικά

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο meletis_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά σε ανακύκλωση δε βρέθηκε τίποτα .
    Πέρασα απο το συνεργειο , το μοτερ εχει ανοιχτει έχει αρπάξει και η φλάντζα κεφαλής στο 1ο κύλινδρο , όπως και καδένα έχει ξεχειλώσει και οι γλύστρες .
    Το μοτέρ δε έχει ξανα ανοιχτει και ήταν η ώρα του πιστεύω 240,000 χιλιόμετρα έχει πραγματικά
    Κριμα...τελικά πας για μεγάλο κοστούμι
    Γιάννης

Προεπιλογή

Το ενα φερνει το αλλο, παντα ετσι γινεται, αλλα τι να κανεις?? να το αφησεις ετσι??

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κριμα...τελικά πας για μεγάλο κοστούμι
    Ήταν αναμενόμενο πιστεύω , και εφόσον το αμάξι δε έχει άλλα θέματα το μάζεψα .
    Σαφώς δέ ήθελα να μπλέκω με μετ/σμενο μοτέρ είναι γουρούνι στο σακί.
    Πλέον και τα μεταχειρισμένα ή και εισαγωγής θέλουν αρκετό ψάξιμο και επιπλέον όλα τα μεταχειρισμένα έχουν ανέβει το τελευταίο καιρό .

Προεπιλογή

Μα για μια φλατζα θα αλλάξεις μηχανή; Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Προφανώς και θα το έφτιαχνες

Σελίδα 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Opel corsa 2004 τρεχω και δε φτανω
    Από τον/την TakisStam στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-20, 02:08
  2. opel corsa c 2004
    Από τον/την meletis_m στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-15, 17:46
  3. opel corsa 1.4 twinport 2004
    Από τον/την f16 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-12, 20:35
  4. Προγραμματισμός Εγκεφάλου OPEL Corsa 1,4 Twinport 2004 - MGI MOTORSPORT(OPEL MARKAKIS
    Από τον/την hawkwind78 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-12, 16:58
  5. Απορίες Opel Corsa C 2004
    Από τον/την Beck στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-10, 15:48

Δικαιώματα - Επιλογές