If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή OPEL ASTRA G 2002 ΠΙΘΑΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

Καλημέρα σας,
    Έχω ένα opel astra G 2002 μοντέλο με 350.000Km. Κάθε πρωί που ξεκινάω το αμάξι κολλάει στις 1.500 στροφές, ανάβει η λυχνία με το κλειδί (service) και πατώντας το γκάζι δεν ανεβάζει στροφές. Το σβήνω, το ανάβω και όλα καλα. Κάποιες φορές θέλει περισσότερες φορές να το σβήσω και να το βάλω μπροστά προκειμένου να μην ανάψει η λυχνία. Κάνει αρρθυμίες στο ρελαντί και φαντάστηκα θα είναι από την πεταλούδα, την οποία και καθάρησα προχθές, αλλά εξακολουθεί να κάνει το ίδιο. Την ίδα στγμή το κοντέρ δεν γράφει χιλιόμετρα, δεν ανεβαίνει η βελόνα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ένα με το άλλο, απλά το αναφέρω γιατί έγινα αυτά μαζί τον ίδιο χρόνο. Ένας ηλεκτρολόγος που είδε το αμάξι με είπε ότι θέλει να κάνει κάποια γέφυρα απο την πεταλούδα. Είχατε ποτέ παρόμοιο πρόβλημα; Γνωρίζει κάποπιος κάτι; Πριν αρχίσω να δίνω λεφτά από εδώ και από εκεί για να ακούω την ατάκα " τελικά δεν ήταν αυτό". Γιατί για να παραμένω και αυτό το αμάξι δεν έχω την δυνατότητα να το αλλάξω άρα ούτε και να δίνω λεφτά για πράγματα που δεν χρείαζονται αλλαγή. (Έχω αλλάξει πολλαπλασιαστή, εγκέφαλο κτλ) Α! να αναφέρω πως μπρίζωσα και το αμάξι και εμφανίζει βλάβη στην αντλία βενζίνης πράγμα που προέρχεται από την αλλαγή του εγκεφάλου, είναι δηλαδη πλασματική. Αυτά. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια.

Προεπιλογή yourreviewsweb

Wow, marvelous blog format! How lengthy have you ever been blogging for? you make running a blog look easy. The entire look of your website is excellent, let alone the content!
    Also visit my web page -seo optimization company

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ChristosENG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας,
    Έχω ένα opel astra G 2002 μοντέλο με 350.000Km. Κάθε πρωί που ξεκινάω το αμάξι κολλάει στις 1.500 στροφές, ανάβει η λυχνία με το κλειδί (service) και πατώντας το γκάζι δεν ανεβάζει στροφές. Το σβήνω, το ανάβω και όλα καλα. Κάποιες φορές θέλει περισσότερες φορές να το σβήσω και να το βάλω μπροστά προκειμένου να μην ανάψει η λυχνία. Κάνει αρρθυμίες στο ρελαντί και φαντάστηκα θα είναι από την πεταλούδα, την οποία και καθάρησα προχθές, αλλά εξακολουθεί να κάνει το ίδιο. Την ίδα στγμή το κοντέρ δεν γράφει χιλιόμετρα, δεν ανεβαίνει η βελόνα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ένα με το άλλο, απλά το αναφέρω γιατί έγινα αυτά μαζί τον ίδιο χρόνο. Ένας ηλεκτρολόγος που είδε το αμάξι με είπε ότι θέλει να κάνει κάποια γέφυρα απο την πεταλούδα. Είχατε ποτέ παρόμοιο πρόβλημα; Γνωρίζει κάποπιος κάτι; Πριν αρχίσω να δίνω λεφτά από εδώ και από εκεί για να ακούω την ατάκα " τελικά δεν ήταν αυτό". Γιατί για να παραμένω και αυτό το αμάξι δεν έχω την δυνατότητα να το αλλάξω άρα ούτε και να δίνω λεφτά για πράγματα που δεν χρείαζονται αλλαγή. (Έχω αλλάξει πολλαπλασιαστή, εγκέφαλο κτλ) Α! να αναφέρω πως μπρίζωσα και το αμάξι και εμφανίζει βλάβη στην αντλία βενζίνης πράγμα που προέρχεται από την αλλαγή του εγκεφάλου, είναι δηλαδη πλασματική. Αυτά. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια.
    Υπάρχει δυνατοτήτα να δοκιμάσεις μια μετ/σμενη πεταλούδα να δείς εάν συνεχίσει το πρόβλημα .
    Η πεταλόυδα μήπως είναι ηλεκτρική ,και θέλει μετά το καθαρισμό μηδενισμό με διαγνωστικό ;

Παρόμοια Θέματα

1. πιθανο προβλημα φρενων?
    Από τον/την Aris25beli στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-13, 01:03
  2. πιθανο προβλημα με διαφορα θεματα
    Από τον/την opcastras στο forum Κανόνες Χρήσης / Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-12, 12:35
  3. Σος παιδες με πιθανο προβλημα κινηταρα
    Από τον/την Antouan1986 στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-12, 18:03
  4. πιθανο προβλημα με corsa opc
    Από τον/την chikis στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-12, 17:58
  5. Πιθανο προβλημα με μπαρομετρο?
    Από τον/την MiltosOPC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-10, 18:12

Δικαιώματα - Επιλογές