If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 28

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή CORSA f 2019 GS line ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Καλησπερα στην παρεα ειμαι νεο μελος εδω και δεν εχω ψαχτει ιδιαιτερα με βελτιωσεις αυτοκινητων. Εχω το Corsa GS line 1.5d 102ps και θα ηθελα να το ζωηρεψω λιγο. Εψαξα λιγο για επαναπρογραμματισμο και μου προτειναν μια λυση για +50 αλογα και καμια 90nm ροπη πανω. Απο οτι μου ειπαν δεν πειραζουν dpf και δεν θα εχει καποιο θεμα το αυτοκινητο απο θεμα εγγυησης αμα δεν το ψαξει ιδιαιτερα η αντιπροσωπεια. Θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει κατι τετοιο σε ενα καινουργιο αυτοκινητο ποσο θα ζοριστει ο κινητηρας τι γινεται με τα ΚΤΕΟ ρυπους κλπ?

Προεπιλογή

Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι.

Και καλός ήρθες στο φόρουμ.
    Εάν γίνει σωστό πρόγραμμα δεν θα έχεις προβλήματα.
    Το θέμα είναι ποιος????????

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Μίλησα με raceroms και θα κάνω και μια επικοινωνία με sptunes να δω κάνα αναλαμβάνουν για το συγκεκριμένο μοντέλο. Είμαι ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις ��

Προεπιλογή

Καλώς ήρθες φίλε μου. Όπως είπε και Γιώργος παραπάνω το θέμα δεν είναι το νούμερο. Το θέμα είναι να γίνει σωστή δουλειά και να είναι αξιόπιστο το αυτοκίνητο μιας και είναι καθημερινό και να μην είναι πιεσμένο. Βρες κάποιον προγραμματιστή που να έχει κάνει σαν το δικό σου η κάποιον με το ίδιο αυτοκίνητο που να έχει κάνει πρόγραμμα. Το DPF σου στην ίδια χρήση λογικό είναι να σου κάνει αναγεννήσει λίγο πιο συχνά μετά το πρόγραμμα.

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια. Ναι εννοειται παντα μιλαμε στο να γινει σωστη τοποθετηση και αυτο προυποθετει τεχνογνωσια και εμπειρια, για αυτο ειπα να ανοιξω το θεμα μηπως και γνωριζει καποιος καποιον καλο βελτιωτικο οικο για Θεσσαλονικη. Γνωμη για Sptunes εχουμε ?

Προεπιλογή

Γνώμη μπορεί να σου πει ο caraman από εδώ μέσα που είχε βάλει πρόγραμμα σε corsa D 1.3 diesel...
    Θέλει λίγο ψάξιμο γιατί δεν βλέπω και πολλούς να έχουν βάλει χέρι σε αυτό το μοτέρ.
    Θέλει έρευνα .
    Από που έχει πάρει αυτό το μοτέρ η οπελ???

Προεπιλογή

Καλως ηρθες και καλα χιλιομετρα με το Corsa σου!!!

To μοτερ αυτο απ'οσο διαβασει ειναι της Peugeot.
    Η racechip που φτιαχνει ''κονσέρβα'' προγραμματα δινει σε αυτο το μοτερ της peugeot μεχρι +22 αλογα.
    Για το δικο σου opel δεν εχει επιλογη με το μοτερ αυτο, ισως εχει αλλο εγκεφαλο και ακομα δεν εχουν βγαλει επιλογη. Τωρα οι προγραμματιστες, θα εχουν ''ξεκλειδωσει'' τον εγκεφαλο για να σου ειπαν αποτελεσματα!

Ενταξει νωρις ειναι ακομα, λογικα δεν θα εχεις πολλα χιλιομετρα. Ψαχτω λιγο ακομα!
    Τι λεει σαν αμαξι, το μοτερ; Ευχαριστημένος;

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Καλως σας βρηκα και παλι Ειμαι ευχαριστημενος με το αυτοκινητο παρα πολυ αλλα οπως ξερουμε οι περισσοτεροι τα αλογακια ποτε δεν ειναι αρκετα !! Ειπα να του δωσω ενα μικρο boost χωρις ομως να το πιεσω πολυ το μοτερ. Ναι τα χιλιομετρα του ειναι λιγο κοντα στα 14000

Προεπιλογή

sptunes, αν πας και τον πληρωσεις και μετανιωσεις ή δεν σου αρεσει το προγραμμα, δεν περνεις ουτε ευρω πισω. Εγω το εβγαλα το προγραμμα γιατι ηταν για τον ΠΟ@@@Ο το προγραμμα και εχασα 330€, και οχι μονο εγω, αλλα και αλους εχω ακουσει που πηγανε για dpf delete, και πηρανε € delete....
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Σκεφτόμουν κάτι σε πρώτο στάδιο χωρίς να πειραχτει dpf... Τόσο καλά το sptunes δηλαδή ...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    sptunes, αν πας και τον πληρωσεις και μετανιωσεις ή δεν σου αρεσει το προγραμμα, δεν περνεις ουτε ευρω πισω. Εγω το εβγαλα το προγραμμα γιατι ηταν για τον ΠΟ@@@Ο το προγραμμα και εχασα 330€, και οχι μονο εγω, αλλα και αλους εχω ακουσει που πηγανε για dpf delete, και πηρανε € delete....
    Καλησπέρα. Αν θες ενημέρωσε με για τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν ή άλλες ενδείξεις που σε απογοήτευσαν.
    ASTRA H 1,4 - YARIS D-4D....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geox13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Αν θες ενημέρωσε με για τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν ή άλλες ενδείξεις που σε απογοήτευσαν.
    Ειναι ολα γραμμενα στο παρακατω θεμα, χονδρικα για οποιον δεν εχει ορεξη να διαβαζει, με το προγραμμα ειχα, αυξημενη καταναλωση, συχνες αναγεννησεις, το αμαξι παντα ηταν σαν μπουκομενο.

http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...l=1#post601793

Προεπιλογή

Για μένα κάνε λίγο υπομονή.
    Η EDS πάντος δεν έχει βγάλει ακόμα πρόγραμμα για το δικό σου μοτέρ.
    Πάρε και στον Πετρόπουλο & http://www.microchips-tuning.com/ να πάρεις μια ιδέα τι θα σου πουν!!!!!!!!!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeratulcsw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στην παρεα ειμαι νεο μελος εδω και δεν εχω ψαχτει ιδιαιτερα με βελτιωσεις αυτοκινητων. Εχω το Corsa GS line 1.5d 102ps και θα ηθελα να το ζωηρεψω λιγο. Εψαξα λιγο για επαναπρογραμματισμο και μου προτειναν μια λυση για +50 αλογα και καμια 90nm ροπη πανω. Απο οτι μου ειπαν δεν πειραζουν dpf και δεν θα εχει καποιο θεμα το αυτοκινητο απο θεμα εγγυησης αμα δεν το ψαξει ιδιαιτερα η αντιπροσωπεια. Θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει κατι τετοιο σε ενα καινουργιο αυτοκινητο ποσο θα ζοριστει ο κινητηρας τι γινεται με τα ΚΤΕΟ ρυπους κλπ?
    Εγώ λέω περίμενε. Έχεις ένα πολύ ωραίο και σβέλτο αυτοκίνητο. Τα 100 άλογα με τη ροπή του ντίζελ είναι ότι πρέπει. Αυτή τη στιγμή έχεις όλα τα θετικά που μπορεί να έχει ένα αυτοκίνητο. Καλό γκαζάκι, ροπή, και χαμηλή κατανάλωση.

Φιλικά!

Προεπιλογή

Πάρε και στον Πετρόπουλο Εγω εκει το εφιαξα

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά παιδιά για τις απαντήσεις !! Ήθελα να το κάνω γιατί διάβασα ότι εφόσον γίνει σωστά ο επαναπρογραμματισμός και δεν το ζοριζεις συνέχεια το αυτοκίνητο δεν θα πάθει κάτι(καμία προσπέραση στην ουσία να κάνεις πιο γρήγορη). Επίσης διάβασα ότι οι αντοχές των αυτοκινήτων είναι μεγαλύτερες από τις stock ρυθμίσεις. Αν έχω κάπου λάθος διορθωστε με ...Δυστυχώς ο Πετρόπουλος είναι Αθήνα και εγώ έψαχνα κάτι αξιόπιστο για Θεσσαλονίκη ...

Προεπιλογή

Edit: Με τον προγραμματισμό "παίζεις"/αφαιρείς κάποιες δικλείδες ασφαλείας. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να έχεις πάντα στο μυαλό σου ότι οι δικλείδες αυτές έχουν καταργηθεί.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeratulcsw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για άλλη μια φορά παιδιά για τις απαντήσεις !! Ήθελα να το κάνω γιατί διάβασα ότι εφόσον γίνει σωστά ο επαναπρογραμματισμός και δεν το ζοριζεις συνέχεια το αυτοκίνητο δεν θα πάθει κάτι(καμία προσπέραση στην ουσία να κάνεις πιο γρήγορη). Επίσης διάβασα ότι οι αντοχές των αυτοκινήτων είναι μεγαλύτερες από τις stock ρυθμίσεις. Αν έχω κάπου λάθος διορθωστε με ...Δυστυχώς ο Πετρόπουλος είναι Αθήνα και εγώ έψαχνα κάτι αξιόπιστο για Θεσσαλονίκη ...
    Καλημέρα!
    Πάρε τηλέφωνο τον Μαρκάκη (MGI motorstort). Έχει συνεργάτες στην Θεσσαλονίκη που μπορείς να περάσεις εκεί το πρόγραμμα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Edit: Με τον προγραμματισμό "παίζεις"/αφαιρείς κάποιες δικλείδες ασφαλείας. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να έχεις πάντα στο μυαλό σου ότι οι δικλείδες αυτές έχουν καταργηθεί.
    Δεν αφαιρουνται δικλειδες σε ενα απλο προγραμμα 1ου σταδιου, δικλειδες αφαιρουνται απο προγραμματιστες οι οποιοι δεν μπορουν να τα ''καταφερουν'' και τις αφαιρουν για να ποιασουν τα μαξιμουν, συνιθως αυτο γινεται σε μεγαλα προτζεκτ και πολλα αλογα, και συνηθως γινονται εν αγνοια του ιδιωκτητη.
    Θυμαμαι καποτε στο vwclub, ειχε γραφτει ενα θεμα σε Golf Gti φτιαγμενο, ο προγραμματιστης αφαιρεσε τις δικλειδες, ο μηχανικος κατα την τοποθετηση της τουρμπινας εσπασε η υποπιεση του ακτουετορ της τουρμπινας χωρις να το καταλαβει, και στην 1η δοκιμη δεν δουλεψε το wastegate, ανεβασε η τουρμπινα πιεση στο θεο και γεμισε ο δρομος μεταλο και λαδια!!! Και μετα εριχνε το φταιξιμο ο ενας στον αλλον...

Προεπιλογή

Νίκο αναφέρομαι στα +50 άλογα που γράφτηκαν παραπάνω.

Φιλικά

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Opel Corsa F - 2019 γνώμες
    Από τον/την chapapak στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-19, 15:20
  2. Corsa D 1.3 cdti OPC line !!!
    Από τον/την corsa(i love kontres) στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-14, 20:47
  3. Πλαινα μαρσπιε OPC Line Corsa D
    Από τον/την MaGeLaNoS στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-14, 20:28
  4. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-09, 18:33
  5. Corsa D OPC line pack 2!
    Από τον/την corsadi στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-08, 15:41

Δικαιώματα - Επιλογές