If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Προεπιλογή Multimedia Astra K 2020 - δε σβήνει αυτόματα στην έξοδο

Καλησπέρα παιδιά. Astra K 2020, με το απλό Multimedia των 7”. Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει το εξής (δεν ξέρω αν το έκανε από την αρχή, αλλά από τη χαρά δεν το είχα παρατηρήσει): όταν φθάνει η στιγμή να σβήσω τον κινητήρα & να κλειδωσω το αυτοκίνητο, η κεντρική οθόνη αν είναι ανοιχτό το ραδιόφωνο ή αν είναι σε mute, δε σβήνει. Μάλιστα σε μια από τις δοκιμές που έκανα, κλείδωσα κανονικά το αυτοκίνητο με ανοιχτό ραδιόφωνο και για 2 λεπτά που περίμενα, το αυτοκίνητο ήταν κλειδωμένο & το αυτοκίνητο έπαιζε κανονικά.
    Διάβασα τα σχετικά θέματα στο φόρουμ μπας και πάρω καμία ιδέα (δε βρήκα κάτι ακριβως ίδιο), έψαξα 2-3 φορές όλες τις ρυθμίσεις του αυτοκινήτου αλλά το θέμα παραμένει.
    Να πω πως σε κανένα αυτοκίνητο που είχα μέχρι τώρα δε χρειαζόταν να κλείσω manually το ραδιόφωνο για να το κλειδώσω, για αυτό και είπα να ρωτήσω αν είναι κάποιο θέμα που αντιμετωπίζω μόνο εγώ ή αν όπως μου είπε συγγενής μου αυτό είναι το σύνηθες στα Opel.

Προεπιλογή

Ανάλογα το αυτοκίνητο και ανάλογα τον τρόπο που το ανοίγεις το multimedia (πχ αν βάλεις μπροστά και το ανοίξεις μετά το multimedia ή το έχεις από πριν ανοιχτό κλπ) μπορεί να κλείσει με το άνοιγμα της πόρτας (ή το κλείδωμα) ή και όχι. Όμως λογικά θα πρέπει να κλείσει μόνο του μόλις περάσει πχ κάνα 10λεπτο ή 20λεπτο. Έτσι νομίζω.

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα διάφορες δοκιμές και με την πόρτα, δυστυχώς δε δούλεψε το σύστημα.
    Το μόνο που δεν έχω κάνει ακόμα είναι να κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (ε και να πάω να ρωτήσω στο συνεργείο).

Περιοχή
    ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra K

Προεπιλογή

Μια χαρά εμένα οταν είναι σβηστω εχει την κατάλληλη φωτεινότητα, οταν βαλω μπροστά σκοτεινιάζει (αλλαζει η φωτεινότητα) η οθόνη στο μισό , αν σβήσω κινητήρα ανεβαίνει πάλι η φωτεινότητα , ρύθμιση φωτεινότητας οθόνης ουτε καν.....

Παρόμοια Θέματα

1. Opel Astra 2020 προβλημα ηλεκτρικου χειροφρενου
    Από τον/την DimitrisN στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-20, 04:42
  2. ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ 2019-2020
    Από τον/την i.karampelas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-19, 19:07
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 11:19
  4. Astra J Cosmo - Επιλογή για αυτόματα άναμα φώτων με το ξεκλείδωμα
    Από τον/την pixel1225 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-12, 21:56
  5. Πρόβλημα σε Astra F C14SE σβήνει όταν ζεσταίνεται!
    Από τον/την opelkadett στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-11, 17:09

Δικαιώματα - Επιλογές