If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14

Προεπιλογή Τοποθέτηση alcantara σε τιμονι

Καλησπερα,
    Εχει τοποθετήσει κανείς επένδυση alcantara στο τιμόνι σε Astra H ?
    Αν όντως, σε ποιον τεχνιτη?
    Ταιριάζει?
    Είναι καλύτερα και πρακτικά αλλά και αισθητικά?
    Όποιος γνωρίζει ή έχει άποψη ας μας ενημερώσει!

Προεπιλογή

Το αλκανταρα δεν κάνει για τιμόνι καθημερινής χρήσης.

Προεπιλογή

Tο astra το έχω μόνο για ταξίδια, να σκεφτείς ότι δεν κάνει παραπάνω από 4000χλμ τον χρόνο!
    Το ερώτημα παραμένει:
    Το αναβαθμίζει αισθητικά το εσωτερικό αλλα και γενικότερα?

Προεπιλογή

Αυτοκίνητα με αλκανταρα στο τιμόνι (που δεν είναι αγωνιστικά) δεν νομίζω να υπάρχουν. Αυτό κάτι σημαίνει. Δηλαδή δεν νομίζω να υπάρχουν πολλά εργοστασιακά αυτοκίνητα που έχουν αλκανταρα και δεν έχουν και αγωνιστικές ζωνες, roll cage κλπ. Το αλκανταρα στο τιμόνι μάλλον είναι μόνο για αγωνιστική χρήση.

Ακόμη, λογικά θα δείχνει λίγο άσχημο τιμόνι αλκανταρα σε εργοστασιακό εσωτερικό. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια που έχουν συνδέσει το αλκανταρα τιμόνι με τους αγώνες, ντριφτ κλπ.

Επίσης (αν δεν κάνω λάθος) τα αγωνιστικά με αλκανταρα δεν θα είχαν νόημα χωρίς τα γάντια.

Εγώ δεν θα έβαζα αλκανταρα. Ας μας πούνε και άλλοι την γνώμη τους.

Προεπιλογή

Ωραιο το alcantara αλλα ταυτοχρονα ιδιαιτερο και μονο το τιμονι στο εσωτερικο σου θα μου χτυπαγε και εμενα ασχημα στο ματι ! Εσενα τι εσωτερικο εχει μεσα;
    Οπως ειπώθηκε παρακατω απο το φιλο, πρεπει να εχεις καθαρα χερια συνεχεια γιατι θα γινεται χαλια !

Ειχε η Lancia Delta μου alcantara μεσα σε μπεζ χρωμα αλλα ηταν ολο το εσωτερικο και ξερω καλα !
    Σιγουρα αναβαθμιζει το εσωτερικο του αυτοκινητου και το κανει ποιο ποιοτικό και αναλογα με το χρωμα, τις ραφες το κανεις ας το πουμε ειτε luxury είτε sport style !

Προεπιλογή

Νομίζω ότι το αλκανταρα στο τιμόνι στα αγωνιστικά αυτοκίνητα είναι για μη ολίσθηση (με γάντια).

Προεπιλογή

Σε ένα M3 Ε46 ειχε φτιαξει αλκανταρα τιμονι ενας φιλος πολλα λεφτα καπου 350Ε... Καταπληκτικο...
    Αλλα οταν τρακαρε το καθημερινο του αυτοκινητο και 1 μηνα που ηταν στο συνεργειο εκανε με την Μ3 50-70χλμ τη μερα φαινοντουσαν ολα ..ασπριλες και τετοια...θελει πολυ καθαρισμα και προσοχη.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιο το alcantara αλλα ταυτοχρονα ιδιαιτερο και μονο το τιμονι στο εσωτερικο σου θα μου χτυπαγε και εμενα ασχημα στο ματι ! Εσενα τι εσωτερικο εχει μεσα;
    Οπως ειπώθηκε παρακατω απο το φιλο, πρεπει να εχεις καθαρα χερια συνεχεια γιατι θα γινεται χαλια !

Ειχε η Lancia Delta μου alcantara μεσα σε μπεζ χρωμα αλλα ηταν ολο το εσωτερικο και ξερω καλα !
    Σιγουρα αναβαθμιζει το εσωτερικο του αυτοκινητου και το κανει ποιο ποιοτικό και αναλογα με το χρωμα, τις ραφες το κανεις ας το πουμε ειτε luxury είτε sport style !
    Δεν διαφωνω με όλα αυτά που γράφετε παιδιά , και κάπως έτσι σκέφτομαι κι εγώ, αλλά ήθελα κατ αρχήν να δω αν κάποιος το έχει τοποθετήσει και ποιο είαν ιτο αποτέλεσμα. Επίσης το Arteon που είχα δει απο κοντα είχε alcantara τιμόνι (το ίδιο βέβαια και με τα καθίσματα του), όπως επίσης και το Αudi το s5 τα οποία δεν είναι αγωνιστικα (σίγουρα oχι to Arteon). To δικό μου εσωτερικά έχω ύφασμα με το πολυ ψιλό καρό και το τιμόνι είναι δερμάτινο - όλα σε γκρι αποχρώσεις - είναι το sport .

Προεπιλογή

Άρα koumparos , το αισθητικό αποτέλεσμα σε αποζημιώνει?
    είναι σιγουρο ότι κοστίζει , αλλά πέρα απο αυτο , νομίζεις ότι είναι ωραίο?
    Εννοείται ότι αν έχεις τέτοιο δέρμα στο τιμόνο δεν είναι για να επιστρέφεις από δουλεια πχ συνεργείου ή μπογιατζή, εννοώ ότι πρεπει να προσέχεις τα χέρια να είναι καθαρά και να το συντηρείς σε τακτά χρονικά διαστήματα!

Προεπιλογή

Αν σου αρέσει εννοείται να το κάνεις! Τιμόνι είναι... Αν δεν σου κάνει το αλλάζεις.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου αρέσει εννοείται να το κάνεις! Τιμόνι είναι... Αν δεν σου κάνει το αλλάζεις.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ ΑΣΤΡΑΚΙΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα koumparos , το αισθητικό αποτέλεσμα σε αποζημιώνει?
    είναι σιγουρο ότι κοστίζει , αλλά πέρα απο αυτο , νομίζεις ότι είναι ωραίο?
    Εννοείται ότι αν έχεις τέτοιο δέρμα στο τιμόνο δεν είναι για να επιστρέφεις από δουλεια πχ συνεργείου ή μπογιατζή, εννοώ ότι πρεπει να προσέχεις τα χέρια να είναι καθαρά και να το συντηρείς σε τακτά χρονικά διαστήματα!
    Αισθητικά δεν συζητιέται...ειναι φοβερο....απλα θα μαθεις.να εχεις υγρα μαντηλακια.να σκουπιζεις.τα χερια πριν το πιασεις....θα μεινει για παντα καινουριο
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Αυτό με τα μαντιλάκια έτσι κι αλλιώς το κάνουμε! Τώρα δε, με τον κορωνοϊο ακόμη περισσότερο!

Παρόμοια Θέματα

1. Τοποθέτηση Υγραερίου
    Από τον/την mitsoulas στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-13, 15:38
  2. τοποθέτηση σε zafira a
    Από τον/την MIKEZAFIRA στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 15:22
  3. τοποθέτηση ESP κουμπί σε Astra GTC
    Από τον/την johnb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-11, 23:06
  4. Τοποθέτηση ηλιοροφής
    Από τον/την chrisastra στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-11, 10:46
  5. τοποθέτηση ηλιοροφής
    Από τον/την dNb στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-11, 19:33

Δικαιώματα - Επιλογές