If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Προεπιλογή Θόρυβος (σφύριγμα) μάλλον από αντλία βενζίνης

Καλημέρα παρέα!! Εδώ και έναν μήνα περίπου, ίσως και λίγο περισσότερο, άρχισε ξαφνικά και εντελώς απρόοπτα ένας θόρυβος πολύ πολύ διακριτικός, σαν ένα ελαφρύ σφύριγμα, που νομίζω ότι ακούγεται πίσω στο ρεζερβουάρ. Πιθανότατα από την αντλία. Δεν μπορώ να το πω 100% γτ δεν εχω εντοπίσει ακριβώς τον ήχο.. πέρασα μια βόλτα από τον μηχανικό μου (όταν άλλαξα ιμάντες) του το είπα αλλά δεν μπορούσε να ακούσει τπτ. Μόνο εγώ το καταλαβαίνω που είμαι συνεχώς με το αυτοκίνητο.. Δεν μπορώ να ανεβάσω και κάποιο βίντεο γτ πολύ πιθανόν να μην ακούγεται κάτι.. άνοιξα το πίσω κάθισμα αλλά και πάλι δεν ήμουν 100% σίγουρος ότι ακούγεται από την αντλία. Μπορεί να ακούγεται και από την εξάτμιση.. τι να πω..λέτε να περιμένω μήπως και δω κάποιο άλλο σημάδι? Το αυτοκίνητο λειτουργεί κανονικότατα χωρίς κάποιο άλλο θέμα.. z16let
    Opel Astra H GTC 1.6Turbo Sport

Προεπιλογή

Από την στιγμή που δεν έχεις πρόβλημα ,Και δεν είσαι και σίγουρος γνώμη μου είναι να περιμένεις.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την στιγμή που δεν έχεις πρόβλημα ,Και δεν είσαι και σίγουρος γνώμη μου είναι να περιμένεις.
    Καλημέρα!! Αυτό λέω να κάνω.. στην αναμονή

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morrison Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παρέα!! Εδώ και έναν μήνα περίπου, ίσως και λίγο περισσότερο, άρχισε ξαφνικά και εντελώς απρόοπτα ένας θόρυβος πολύ πολύ διακριτικός, σαν ένα ελαφρύ σφύριγμα, που νομίζω ότι ακούγεται πίσω στο ρεζερβουάρ. Πιθανότατα από την αντλία. Δεν μπορώ να το πω 100% γτ δεν εχω εντοπίσει ακριβώς τον ήχο.. πέρασα μια βόλτα από τον μηχανικό μου (όταν άλλαξα ιμάντες) του το είπα αλλά δεν μπορούσε να ακούσει τπτ. Μόνο εγώ το καταλαβαίνω που είμαι συνεχώς με το αυτοκίνητο.. Δεν μπορώ να ανεβάσω και κάποιο βίντεο γτ πολύ πιθανόν να μην ακούγεται κάτι.. άνοιξα το πίσω κάθισμα αλλά και πάλι δεν ήμουν 100% σίγουρος ότι ακούγεται από την αντλία. Μπορεί να ακούγεται και από την εξάτμιση.. τι να πω..λέτε να περιμένω μήπως και δω κάποιο άλλο σημάδι? Το αυτοκίνητο λειτουργεί κανονικότατα χωρίς κάποιο άλλο θέμα.. z16let
    Λογικά είναι από την αντλία βενζίνης. Είχα αυτό το θόρυβο περίπου 1-1,5 χρόνο πριν σταματήσει να λειτουργεί η αντλία βενζίνης. Έχε το στο νου σου και προετοιμάσου σιγά σιγα για αλλαγή αντλίας βενζίνης. Ψάξε τιμές και δες αν σε συμφέρει (που σε συμφέρει) να την πάρεις από εξωτερικό... εγώ αυτό έκανα και πήρα την bosch 78€ αντί για 200+ που ζητάγανε στην Ελλάδα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά είναι από την αντλία βενζίνης. Είχα αυτό το θόρυβο περίπου 1-1,5 χρόνο πριν σταματήσει να λειτουργεί η αντλία βενζίνης. Έχε το στο νου σου και προετοιμάσου σιγά σιγα για αλλαγή αντλίας βενζίνης. Ψάξε τιμές και δες αν σε συμφέρει (που σε συμφέρει) να την πάρεις από εξωτερικό... εγώ αυτό έκανα και πήρα την bosch 78€ αντί για 200+ που ζητάγανε στην Ελλάδα.
    Καταλαβαίνω.. και να φανταστώ σε αφήνει μια κ έξω.. Θα ψάξω να αγοράσω μια να την έχω στο αυτοκίνητο..

Προεπιλογή

Μήπως γνωρίζεις τον γνήσιο κωδικό της αντλίας για z16let?

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Πρέπει να είναι αυτή.
    Μονάδα παροχής καυσίμων BOSCH 0580314211
    Για σιγουριά σήκωσε το πίσω κάθισμα βγάλε το πλαστικό καπάκι και δες τον κωδικό.

Προεπιλογή

Πρέπει να είναι αυτή.
    Μονάδα παροχής καυσίμων BOSCH 0580314211
    Για σιγουριά σήκωσε το πίσω κάθισμα βγάλε το πλαστικό καπάκι και δες τον κωδικό.
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου!! Αυτό θα κάνω..

Παρόμοια Θέματα

1. Αντλία βενζίνης
    Από τον/την johnb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-15, 19:19
  2. Θόρυβος απο αντλία βενζίνης corsa του 11
    Από τον/την nkatsar στο forum Opel
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-13, 15:01
  3. Αντλία βενζίνης
    Από τον/την ugel στο forum Opel
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-13, 03:38
  4. Αντλία βενζίνης
    Από τον/την nikosia στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-12, 23:24
  5. Αντλία Βενζίνης
    Από τον/την apkorres στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-09, 07:59

Δικαιώματα - Επιλογές