If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Προεπιλογή

Λοιπόν παιδιά τα falken 510 μετά απο 12000 χιλιόμετρα είναι το ίδιο όπως καινούρια σε θέμα πρόσφυσης κλπ. Έχουν οκ φθορά για τα χιλιόμετρα που έχουν διανύσει (μιας και δεν είμαι ύσηχος στις στροφές χεχε)
    Ο πατέρας μου δεν μπορέσαμε να βρούμετα τα falken 310 που έλεγα και επέλεξε τα Sumitomo BC100. Τα έχει περίπου 3500-4000 χιλιόμετρα δείχνουν πολύ τίμια προς το παρών.

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Ας πω και εγώ... Corsa C διαστάσεις ελαστικών: 185/55/15/82Η

Λοιπόν Pirelli cinturato p6000 τα φόραγε απ την μάνα του.Αθλιο λάστιχο απλά... γλίστραγε και ασκούσε παντού, στεγνό βρεγμένο ενώ από τις 20000 χλμ και μετά στις 10 φορές φρεναρίσματος τις 9 έμπαινε το bas. Έκτοτε ακούω Pirelli και φεύγω μακριά.

Μετά Michelin energy saver όχι το plus.
    Ημιάθλιο... Γλιστρημα στο βρεγμένο, μπαλόνια, στις στροφές ασαφή αλλά απέθαντο πέλμα. Στο βρεγμένο πήγαινα με την ψυχή στο στρώμα.

Μετά. continental premium contact 5. Πολυ καλο κράτημα σε στεγνό βρεγμένο. Επιτέλους εμοθστευομουν το αμάξι. Απότομη πτώση πρόσφυσης από τα 3 χρόνια και 30000 χλμ όπου απλά είχαν σχεδόν καραφλιάσει... Τα μονα ελαστικά που στα 4 χρόνια και 40000χλμ κατάφερα να φτάσουν στους δείκτες φθοράς. Επίσης 4 ζυγοσταθμισεις. τα λάστιχα από καινούρια έτρεμαν. όπως έμαθα αργότερα απο site εξωτερικου οι ο
    πρωτες παρτιδες βγηκαν στραβες χωρις να φσινετσι οπτικα. Επίσης βουτυρενια πλαϊνά και πέλμα σε σημείο να φοβαμσι να μπω σε χωματοδρομο.

Τέλος toyo proxes cf2. Το καλύτερο all around λάστιχο που έχω φορέσει. Ημισκληρα, το πελμα τρωγετσι νορμαλ, καλή πρόσφυση σε στεγνό βρεγμένο, abs πολύ δύσκολα μπαίνει, δεν τρέμουν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Επίσης τα πιο φτηνά από όλα. Τα αγόρασα Οκτώβρη του 17 με 240 ευρώ την στιγμή που τα continental τα είχα πάρει 380.

Τουτέστιν τα μεγάλα ονόματα μου βγήκαν μάπα το καρπούζι.

Επόμενη αλλαγή σκέφτομαι τα falken ziex 310ecorun η τα νέα proxes comfort που είναι αντικαταστάτης των cf2.

Εγώ πλέον σε ότι αυτοκίνητο και αν έχω toyo και falken εάν μου βγουν καλά... που πιστεύω θα βγουν.

Προεπιλογή

Στο κομμάτι που αναφέρεσαι στα pirelli δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ συμφωνώ! Ακριβώς ακριβώς τα ίδια!
    Και εγώ από τότε ακούω pirelli και φεύγω μακρυά,παρόλο που έχει σαν εταιρία και πολύ καλά ελαστικά ,σαν ιδέα και μόνο δεν τα μπορώ
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Ελαστικά 225/40/18
    Από τον/την i.karampelas στο forum Ζητείται
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-21, 11:31
  2. Ελαστικά 215/50/17
    Από τον/την Strangfroot στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-15, 18:24
  3. Ελαστικά!!
    Από τον/την BillTg στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-11, 10:35
  4. Ελαστικά για .....
    Από τον/την ZZTOP στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-10, 23:59
  5. ελαστικά 205/55/16 Η91
    Από τον/την iokollias στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-09, 02:46

Δικαιώματα - Επιλογές