If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Προεπιλογή Τρελαθηκε ο παππους;

Εχω ενα κορσακι του 2003 1.2 που μου εβγαζε με 20 ευρω 120 χιλιομετρα εδω μεσα Αθηνα πριν τον ιο που επεσε η βενζινη.
    Τελευταια ειχε χειροτερευσει με το ζορι να βγαλω 100 χιλιομετρα με το εικοσαρικο.

MAF λαμδα ολα λειτουργουν σωστα στην ουσια τα εχω αλλαξει και τα τρια με γνησια Bosch

Επειδη ηταν να φυγω ταξιδι εβαλα και αυτο το Ligui Moly 300ml προσθετο καθαριστικο βενζινης.
    Τελικα δεν εφυγα και το γεματο τεποζιτο με το υγρο το εφαγα εδω μεσα ενω ξερω ηθελε ανοιγμα το αμαξι.

Μολις τελειωσε το μιγμα εβαλα 40 λιτρα ακριβως για να δω ποσα χιλιομετρα θα μου βγαλει εδω μεσα και μου εβγαλε 380 δηλαδη καλυτερα να το ριξω στον γκρεμο.

Το περιεργο ειναι οτι απο τοτε εχω βαλει δυο φορες 20 ευρω την μια μου εβγαλε 141 χιλιομετρα και τωρα ειμαι στα 145 και δεν εχει αναψει ακομα.

Ερωτηση επειδη ειχα παρει δυο μπουκαλακια κανει να βαλω ξανα δηλαδη μετα απο 1000 χιλιομετρα επειδη θα φυγω διακοπες οχι καπου μακρια αγιους θεοδωρους.

Ρωτησα φιλο μηχανικο αλλα δουλευει σε Κορεατικα μηπως ειναι ο καταλυτης γιατι καθε 80-100 μου αναβει το λαμπακι και το σβηνω εγω αλλα μου ειπε δεν θα περνουσες καυσαερια η θα στο ελεγαν και εγω μια χαρα περναω κτεο καυσαερια κλπ.

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Αν σου ανάβει λαμπάκι καυσαερίων τότε 99% είναι ο μπροστινός αισθητήρας λ. Είχα το ίδιο θέμα στο ίδιο αυτοκίνητο πριν κάποια χρόνια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου ανάβει λαμπάκι καυσαερίων τότε 99% είναι ο μπροστινός αισθητήρας λ. Είχα το ίδιο θέμα στο ίδιο αυτοκίνητο πριν κάποια χρόνια.
    P0170 μου αναβει και εχω αλλαξει και τους δυο και τον πανω πριν κανα μηνα.

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Σε αυτή την περίπτωση δες και εδώ.
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/ar...p/t-31540.html

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτή την περίπτωση δες και εδώ.
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/ar...p/t-31540.html
    Το εχω δει αυτο γιατι εγω αλλαξα την αντλια και δεν εχω καποιο σωληνακι να χανει.
    Το κακο με τα κολοcorsa ειναι πως και για μια στιγμη να βγαλει το σφαλμα μενει το λαμπακι αναμενο ενω το Xsara που ειχε ο πεθερος αναβει μονο την στιγμη της βλαβης.

Προεπιλογή

Με το Torque Pro παιρνω αυτο και ο μαστορας μου δουλευε καισ την Opel τρομαρα του λεει πως και το MAF και οι δυο λαμδα δουλευουν μια χαρα μετα την αλλαγη τους.

IMG-20190621-162921.jpg

Μηπως ειναι το προγραμμα χαζο εχετε καποιο να μου συστησετε η για Android η για Windows που να δουλευει με Bluetooth

Παρόμοια Θέματα

1. Astra H Gtc Ο εγκεφαλος τρελαθηκε
    Από τον/την bourboulia στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-18, 23:36
  2. το astra μου τρελαθηκε
    Από τον/την dhmhtrhs g7 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 21:57
  3. Η ΚΟΡΝΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ
    Από τον/την lou στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-10, 14:02
  4. Tigra A.Kοντερ! Δεικτης ταχuμετρου τρελαθηκε!
    Από τον/την tigra power στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-08, 14:33
  5. κοντερ τρελαθηκε!
    Από τον/την antonis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-06, 10:39

Δικαιώματα - Επιλογές