If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Προεπιλογή Opel Astra 2020 προβλημα ηλεκτρικου χειροφρενου

καλησπερα

Εχοντας στην κατοχη μου εδω και 3 εβδομαδες και 2100Κμ ενα astra 1.5 diesel ,σημερα κολλησε το ηλεκτρικο χειροφρενο στο πλυνητηριο ....
    μεγαλη ταλαιπωρια και προς εκπληξη μου ψαχνοντας στο ιντερνετ δεν υπαρχει τροπος μηχανικος να λυθει το χειροφρενο

περιμενω τωρα απο δευτερα να ερθει μηχανικος να το λυσει κ να μετακινηθει το αυτοκινητο επειδη η οδικη βοηθει δεν αναλαμβανει να το μετακινησει φοβουμενη περαιτερω ζημια

εκτος του θεματος αυτου θα ηθελα να ρωτησω το εξης για να μετακινηθει 2-3 μετρα σε νορμαλ σημειο μεχρι την δευτερα, με δυο γρυλους απο ενα κοντινο καταστημα ελαστικων τα βαλαμε στο κατω μερος των πισω αμορτισερ που εχει κατι σαν πλαστικο και το οποιο ειχε λευκο γρασσο επειδη δεν υπηρχε πισω αλλο σημειο να πιασουν οι γρυλλοι και να σπρωχτει το αυτοκινητο
    λετε να υπαρξει κανα θεμα και με τα πισω αμορτισερ?

Προεπιλογή

Eδω μπορείς να βρεις οδηγίες για το πως μπαίνει σε Service mode το ηλεκτρικό χειρόφρενο ελευθερώνοντας τα τακάκια για αλλαγή.

https://www.youtube.com/watch?v=W5_DS9MYx44
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη antaras : 3 Εβδομάδες πρίν στις 01:46

Προεπιλογή

Το δοκίμασα τα βήματα περιμένοντας την οδική
    Μου άναψε το check engine όμως το λαμπάκι που αναβοσβηνε στο βίντεο σε εμενα παρέμεινε ανοιχτό συνεχώς και επίσης στην οθόνη ανάμεσα στα όργανα έβγαζε από την άρχη μήνυμα πρόβλημα στο χειροφρενο...

Εαν στον πανικό και σε ένα πλυντήριο αυτοκίνητων που δούλευε εκανα σωστά τα βήματα δεν λειτουργησε στην περίπτωση μου

Παρόμοια Θέματα

1. ΘΟΡΥΒΟΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟΥ
    Από τον/την BLACKNIK στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-20, 21:25
  2. ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ 2019-2020
    Από τον/την i.karampelas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-19, 19:07
  3. Προβλημα με κουμπι ηλεκτρικου παραθυρου
    Από τον/την DimitrisM. στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-15, 17:40
  4. astra f δερματακι ταχυτητων/χειροφρενου
    Από τον/την opcdmax στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-12, 23:07
  5. ΛΑΜΠΑΚΙ ΗΛ. ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟΥ ASTRA J
    Από τον/την ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΥΣΤΟΣ στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-11, 01:47

Δικαιώματα - Επιλογές