If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Προεπιλογή Το corsa κλωτσάει

Καλημέρα σε όλους,

σήμερα αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το corsaki μοντέλο του 2010 (1.4 βενζίνη). Όταν είμαι στο ρελαντι κλωτσάει σαν κάποιος να με χτυπάει από πίσω. Όταν έφτασα στο παρκινγκ τράβηξα βίντεο και διαπίστωσα ότι ακούγεται ένα τσικ τσικ αλλα δεν ξερω απο που. Έχω κάνει σερβις πριν 2 μήνες και από τοτε έχω κανει 3000ΚΜ, το αμάξι έχει συνολικά 110.000ΚΜ. Η μόνη αλλαγή που έκανα πριν μια βδομάδα ήταν το πρατήριο βενζίνης. Υπάρχει πιθανότητα να φταίει το μείγμα καυσίμου ή παίζει κάτι άλλο?? Στο παρακάτω λινκ έχω ανεβάσει 10 sec video από τον ήχο που κάνει ο κινητήρας. Έχετε καμιά ιδέα;

https://vimeo.com/431363905

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostaskkef1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους,

σήμερα αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το corsaki μοντέλο του 2010 (1.4 βενζίνη). Όταν είμαι στο ρελαντι κλωτσάει σαν κάποιος να με χτυπάει από πίσω. Όταν έφτασα στο παρκινγκ τράβηξα βίντεο και διαπίστωσα ότι ακούγεται ένα τσικ τσικ αλλα δεν ξερω απο που. Έχω κάνει σερβις πριν 2 μήνες και από τοτε έχω κανει 3000ΚΜ, το αμάξι έχει συνολικά 110.000ΚΜ. Η μόνη αλλαγή που έκανα πριν μια βδομάδα ήταν το πρατήριο βενζίνης. Υπάρχει πιθανότητα να φταίει το μείγμα καυσίμου ή παίζει κάτι άλλο?? Στο παρακάτω λινκ έχω ανεβάσει 10 sec video από τον ήχο που κάνει ο κινητήρας. Έχετε καμιά ιδέα;

https://vimeo.com/431363905

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας
    Ναι ισως ειναι θεμα καυσιμου.Αλλαξε πρατηριο και γεμισε με 100αρα να καθαρισει και να ανεβουν τα οκτανια
    Γιάννης

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την απάντηση, έχει ακόμα καύσιμο πάνω απ τη μέση, να περιμένω να αδειάσει ή θα ήταν καλύτερα να το γεμίσω μήπως στρώσει το μιγμα κάπως??

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostaskkef1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση, έχει ακόμα καύσιμο πάνω απ τη μέση, να περιμένω να αδειάσει ή θα ήταν καλύτερα να το γεμίσω μήπως στρώσει το μιγμα κάπως??
    Γεμισε το καλη 100αρα.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεμισε το καλη 100αρα.
    Συμφωνώ. Εάν είναι χάλια το καύσιμο, τουλάχιστον μην το αφήσεις να περάσει έτσι χάλια μέσα από τον κινητήρα

Παρόμοια Θέματα

1. Μπουκωνει και κλωτσάει σε χαμηλες
    Από τον/την nikolasmer στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 133
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-18, 08:30
  2. Κλωτσάει στην εκκίνηση
    Από τον/την jojo77 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-15, 22:33
  3. Προβλημα "κλωτσάει" το opel μου ξανά
    Από τον/την johnny g στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-12, 16:11

Δικαιώματα - Επιλογές