If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Προεπιλογή Θόρυβος για δυνατούς λύτες CORSA D

Καλησπερα corsa cdti 1.3 5αρι σασμαν. Οταν εχω πορεια σε στροφες η σαμαρακια ακουγεται ενα κτακ και νιωθεις κραδασμο στο λεβιε. Σημερα αλλαζοντας ταχυτητες με σβητο το αμαξι οταν βγαζεις την ταχυτητα ακουσα τον ηχο ισως και καποιος παρομοιος που λεω οτι κανει πιο σιγα βεβαια. Ακουγεται στο βιντεο. Σε πορεια ο ηχος ειναι πιο δυνατος.Εχει κανεις ιδεα? Ακουστε το βιντεο και θελω τη βοηθεια σας.
    Ευχαριστω

https://streamable.com/1z3o7d

Προεπιλογή

οι βασεις μοτερ και σασμαν ειναι σε καλη κατασταση ?

οταν κανεις αποτομο πατα-ασε στο γκαζι κουνιεται ο λεβιες και κανει τον ηχο που λες?

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την απαντηση. Η βαση μοτερ η μπροστα οουνιεται λιγο αλλα αποκλειω να δινει τοσο θορυβος ο ηχος ειναι σαν να χτυπαει μεταλλο η συρματακι. Για το αποτομο με το γκαζι που λες, ο λεβιες δεν κουνιεται ο ηχος ομως ακουγεται καποιες φορες κυριως σε πρωτη, ωστοσο πρεπει να εχει κλιση το τιμονι για να ακουστει τελος να πω οτι ακουγεται και καποιες φορες οταν βαζω εμπρος ο ηχος αυτος. Το βολαν ακουγεται απο καιρο χωρις πατημενο συμπλεκτη ωστοσο ταχυτητες παιρνει κανονικα, πατιναρισμα δεν εχω, λες να συνδεεται με το βολαν ο ηχος που αναφερω? Βαση σασμαν δεν εχω αποψη αν και προσφατα εκανα σερβις δεν μου ειπαν κατι.
    Ευχαριστω και παλι

Προεπιλογή

Ανοίγεις καπώ, βάζεις μπροστά και μαρσάρεις δυνατά. Αυτός που κοιτάει το μοτέρ, βλέπει αν προσπαθεί να κάνει σούζα

Προεπιλογή

Ο μαστορας ειπε σημερα κενο στη βαση σασμαν και οτι ειναι νορμαλ δεν ειπε περισσοτερα λαθως ειχε φουλ δουλεια.Εγω ρωτω πως γινεται αυτο? Ευχαριστω

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa 2014 και θόρυβος.
    Από τον/την crom στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 04:25
  2. Μεταλλικός θόρυβος σε Corsa D 1.4
    Από τον/την corsad 1.4 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-14, 23:12
  3. Θόρυβος σε corsa opc
    Από τον/την Benzinas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-12, 17:48
  4. Θόρυβος σε Corsa C....
    Από τον/την Lithos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-11, 15:29
  5. Πρόβλημα για δυνατούς λύτες
    Από τον/την SharpShooter στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-08, 21:23

Δικαιώματα - Επιλογές