If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Προεπιλογή Φίλτρο λαδιού-πλεξουδα-λαμδα

Καλησπέρα θα ήθελα τη γνώμη σας..έχω opel tigra το οποίο τον Οκτώβριο άλλαξε φίλτρο λαδιού. Μου είπαν μάλιστα ευτυχώς που πρόλαβα διαρροή λαδιού που πάει κατευθείαν στην πλεξούδα. Τελικά μετά από 8 μήνες η υποτιθέμενη αλλαγμένη βαλβίδα προκάλεσε διαρροή και έκαψε πρώτα το πίσω λάμδα κι έπειτα μετά την αλλαγή λάμδα κ τον καθαρισμό της πλεξούδας έκαψε και το μπροστινό. Ο μάστορας έχει σηκώσει τα χέρια του κι εγώ βρίσκομαι να χρυσοπληρωνω λάμδα και εργατικά χωρίς να λύθηκε το πρόβλημα. Τι να κάνω υπάρχει όντως κάποιος που έχει περισσότερη εμπειρία και μπορεί να ξέρει τι έχει γίνει.

Προεπιλογή

Μη πειραζεις τους λαμδα και οτιδηποτε αλλο μεχρι να δειτε ποσο ζημια εχει, το λαδι εχει περασει και αλλου! Θελει ψαξιμο πρωτα!
    Εγω προσωπικα δεν ξερω καποιον μαστορα να σου συστησω!
    Περιμενε καποιον αλλο που να σου πει...

Προεπιλογή

Καλησπέρα !! Τι έγινε τελικά με το αμάξι ; Πάει καλά ή συνεχίζεται το πρόβλημα ;
    Έχω το ίδιο θέμα : έχω αλλάξει και τα 2 λάμδα και φίλτρο λαδιού , καθαρίσαμε και την πλεξούδα . Και ίσως λέει ο μηχανικός της opel έχει πάει και στον εγκέφαλο ( που θα θέλει και αυτό ίσως αλλαγή ) . Έχω πληρώσει πολλά χρήματα ως τώρα και αποτέλεσμα κανένα .
    Καμία γνώμη βρε παιδιά; Ο εγκέφαλος πόσο κοστίζει ξέρετε ;

Προεπιλογή

Ο εγκέφαλος καθαρίζεται...
    Το θεμα ειναι οτι τους λαμδα μαλλον άδικα τους αλλαξες...πλεξουδα κ εγκεφαλο απευθειας επρεπε να παει ο μαστορας
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Παρόμοια Θέματα

1. Λάδι και φίλτρο λαδιού για Opel corsa c 2003
    Από τον/την Bradner στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-18, 12:51
  2. Opel Corsa C, CDTi 1.3 Λάδια, Φίλτρο Λαδιού και Πετρελαίου
    Από τον/την kampanario στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 13:10
  3. Θέση φίλτρο λαδιού astra j 16T
    Από τον/την PASTOS CHRISTOS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-14, 18:17
  4. ASTRA H λάδια και φίλτρο λαδιού
    Από τον/την andrpyro στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-13, 23:16
  5. Φίλτρο λαδιού
    Από τον/την livanaros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-08, 14:59

Δικαιώματα - Επιλογές