If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή ASTRA J βλαβη παραθυρο οδηγου

καλημερα παιδια οπως λεει και ο τιτλος υπαρχει προβλημα στο παραθυρο οδηγου το οπιο δεν ανοιγει
    (code 59) και θα ηθελα καποιος αν εχει αντιμετωπισει παρομοι προβλημα να μου δωσει μια βοηθεια.

ειμαι παλαιο μελος απλως υπαρχει νεος λογαριασμος.ευχαριστω εκ των προτερων.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Legolas24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα παιδια οπως λεει και ο τιτλος υπαρχει προβλημα στο παραθυρο οδηγου το οπιο δεν ανοιγει
    (code 59) και θα ηθελα καποιος αν εχει αντιμετωπισει παρομοι προβλημα να μου δωσει μια βοηθεια.

ειμαι παλαιο μελος απλως υπαρχει νεος λογαριασμος.ευχαριστω εκ των προτερων.
    μήπως εχει κοπει καποιο καλωδιο στην πορτα του οδηγου;
    Μηπως πρεπει να δει ηλεκτρολογος αν βγαζοντας το διακοπτη του παραθυρου πηγαινει τάση;και να δει αν πηγαινει ταση και στη καλωδιωση της φυσούνας;
    Γιάννης

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

το θεμα ειναι οτι πριν 2 μερες ειχε θεμα το παρκινγ συστεμ αυτη η βλακεια π βαζουνε στην αντιπροσωπεια
    και απ οτι καταλαβα ηταν αφτερ μαρκετ αυτο και το πουλουσανε στην αντιπροσωπεια.

εν πασει περιπτωση αφου ενας μαστορας εβγαλε εναν απ τους αισθητηρες μετα εγινε αυτο.μαλλον τον αποδυνεδε δε ξερω το παρκινγ συστεμ δουλευε κανονικα και το παραθυρο.αλλα χτες δυστυχως σταματησε και αυτο.

ειμαι σχεδοιν σιγουρος οτι ειναι απο αυτο αλλα δεν ειμαι και ηλεκτρολογος οποτε ηθελα να μαθβ μηπως εχει τυχει σε καπιον αλλο

Προεπιλογή

Τι δουλειά έχουν τα parking sensors με τα παραθυρα; Ειδικα αμα ειναι του εμποριου!
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Δυστυχως επανερχομαι στο θεμα και μετα απο ολα αυτα τα θεματα το παραθυορ δε δουλευει
    και καπακι χτες αναψε η λυχνια οτι ειναι καπια πορτα του αυτοκινητου ανοιχτη.στην πραγματικοτητα δεν ητανε βεβαια.ολες οι πορτες ητανε κλειστες...
    Το θεμα ειναι οτι το λαμπακι της πορτας ητανε συνεχως αναμενο και δεν μπορουσε να κλειδωσει το αμαξι εβλεπε ο συναγερμος το λαμπακι μαλλον και πετουσε την κλειδαρια εξω.

Σημερα πηγα στην αντιπροσωπεια για να το φτιαξουνε και αφου τα παιδια υπερεβαλλαν εαυτους μαζι με εμενα που χρειαστηκε να περιμενω 6 ωρες εκει μου ειπανε οτι ολα αυτα γινονται απο τον εγκεφαλο αμαξωματος....

Δυστυχως το κοστος ειναι ακριβο αν καπιος εχει ιδεα για τον συγκεκριμενο εγκεφαλο
    σε ASTRA J A14XER ασ δωσει καπιο λινκ γιατι η αντιπροσωπεια θελει 580 ευρω που δεν προτιθεμαι να δωσω ειναι η αληθεια.

με τα πολλα η κλειδαρια κλειδωνει κανονικα δυστυχως το παραθυρο οδηγου τιποτα και σιγουρα ειναι εγκεφαλος και οχι παραθυρο γιατι οπως μου ειπανε δεν εμφανιζεται καθολου παραθυρο στον εγκεφαλο...οποιος μπορει να με βοηθησει θα του ημουνα υποχρεως ευχαριστω εκ των προτερων...
    Δυστυχως αλλα δεν θα ξαναπροτιμησω οπελ στο μελλον...
    αμαξι με 10 χρονια ζωης και 92.000 χιλιομετρα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να βγαζει εγκεφαλο σε 10 χρονια για εμενα κατ εμε.

Τελος παντων εαν μπορει καπιος να βοηθησει τον ευχαριστω πολυ.

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Προεπιλογή

Φίλε Legolas24, αυτά συμβαίνουν ακόμα και σε premium αυτοκίνητα και μάλιστα με τα μισά χιλιόμετρα ή χρόνια από το Opel σου.
    Όπως σου έγραψε και ο Γιώργος παραπάνω, μίλα με κάποιον προγραμματιστή εγκεφάλων...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TOMMY : 3 Εβδομάδες πρίν στις 07:49

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Legolas24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολυ φιλε μου.
    και ενημερωσε μας τι σου ειπε οταν τον καλεσεις
    Γιάννης

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

θα παω να το δω οταν θα εχω ρεπο να το ψαξω και θα δουμε εαν επισκευαζετε.

το προιον αυτο π εχει προβλημα λεγεται BCM body control module και μπενει στη πορτα οδηγου και στην ουσια δινει ρευμα σε ολο το εσωτερικο του αμαξιου
    και στο παραθυρο.

Καινουριο εχει βρεθει στο ιντερνετ τιμη γυρω στ 350 ευρω οποτε κατι γλιτωνουμεαπο τα 580.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Γιατί δεν βρίσκεις κάποιον που επισκευάζει εγκεφάλους να το κοιταξει?
    Γιάννης

Προεπιλογή

Για το παράθυρο πιστεύω δεν φταίει η bcm πήγαινε και άλλου να το δούνε η bcm δεν αξίζει να επισκευαστή καλύτερα μια μεταχειρισμένη ΑΝ έχει πρόβλημα . Εκτός αν σου έχει σπάσει το ψυγείο καλοριφέρ και έχει πλημμυρίσει η bcm .

Παρόμοια Θέματα

1. AΛΑΓΗ ΠΗΓΗΣ ΣΕ ASTRA GTC
    Από τον/την Leyteris_GTC_1800 στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-13, 03:00
  2. ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ
    Από τον/την stelios709 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-13, 21:06
  3. astra opc βλαβη 124358...
    Από τον/την ASTRA H OPC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-11, 20:12
  4. αλαγη καδενασ σε astra
    Από τον/την somethingnise26 στο forum Γενικα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-10, 17:56
  5. παραθυρο astra twintop
    Από τον/την thanasis1983 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-09, 16:20

Δικαιώματα - Επιλογές