If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 86

Προεπιλογή

Μακάρι να έρθει γρήγορα, εγώ εδώ και 3 εβδομάδες περιμένω από Αγγλία ένα ηλεκτρικό μοτέρ και ακόμα έρχεται... Στην Ισπανία που γίνεται τις π@τανας από τον ιό πότε θα έρθει?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να έρθει γρήγορα, εγώ εδώ και 3 εβδομάδες περιμένω από Αγγλία ένα ηλεκτρικό μοτέρ και ακόμα έρχεται... Στην Ισπανία που γίνεται τις π@τανας από τον ιό πότε θα έρθει?
    Σημερα μου απαντησε οτι αυριο αποστελεται απο Ισπανια. Αν δεν αποσταλλει αυριο, την Τριτη, συμφωνα με τους ορους και την πολιτικη του Ali κι αν φυσικα δε δεχτω εγω επεκταση, θα πρεπει να μου επιστρεψει τα χρηματα.
    Θα δουμε φιλε μου. Αν φυγει απο κει οκ δε νομιζω να αργησει τοσο.
    Το δικο σου απο Αγγλια εχει αποσταλλει ή ακομα περιμενεις να ξεκινησει?

Προεπιλογή

Έχει φύγει εδώ και πολύ καιρό, την επόμενη μέρα που το παράγγειλα και με αριθμό αποστολής.
    Μιλήσαμε με τον πωλητή και μου είπε ότι καθυστέρηση λόγου του ιού.

Λογικά είναι Ελλάδα εδώ και μέρες, αλλά εγώ δεν το έχω παραλάβει.

Προεπιλογή

Έχει φύγει εδώ και πολύ καιρό, την επόμενη μέρα που το παράγγειλα και με αριθμό αποστολής.
    Μιλήσαμε με τον πωλητή και μου είπε ότι καθυστέρηση λόγου του ιού.

Λογικά είναι Ελλάδα εδώ και μέρες, αλλά εγώ δεν το έχω παραλάβει.
    Πικρα ρε φιλε. Με ποια εταιρεια courier θα στο φερουν?

Προεπιλογή

Μαλλον με τα ΕΛΤΑ θα ερθουν !!!

Τωρα απο Αγγλια δεν ξερω .

Αλλα γενικος υπαρχει πολυ μεγαλη καθυστερηση φιλε μου , θα στο στειλουν αυριο αλλα ποτε θα το παραλαβης απο Ελλαδα ..................................................... , μακαρι να πεσω εξω .

Προεπιλογή

Αν ερχεται με dhl, κανει 7 εργασιμες μερες μαξιμουν απο οσο θυμαμαι, αλλα αν ερχεται με courier θα το παρεις γρηγορα, δεν εχουν κλεισει αυτες δουλευουν κανονικα, απο κινα μινιμουν που εχω παρει δεμα ειναι 20 μερες μαξιμουν 81 μερες, και 78 μερες εκανε το τελευταιο δεμα που πηρα την προηγουμενη βδομαδα. Με ελτα τις περισοτερες μερες καθυστερουν εδω ελλαδα.
    Απο ισπανια ειχα παρει τον αεροσακο κουρτινα για το αστρα, ηρθε με μεταφορικη λογω ογκου, εκανε 12 μερες.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Νίκο λες για τις ημέρες που δεν ήμασταν σε καραντίνα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ashaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κανω λαθος με DHL ερχεται Ελλαδα. Καποιο courier σιγουρα κι οχι ΕΛΤΑ.
    Ναι μεσω DHL ελεγε αλλα απο Ελλάδα το πηρα απο την ACS!

Προεπιλογή

Νίκο λες για τις ημέρες που δεν ήμασταν σε καραντίνα.
    Ναι μεσα στην απαγορευση την Τριτη 24 του μηνα πηρα το τελευταιο δεματακι απο κινα μεσω ελτα,
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Λεπον, εχει γινει προετοιμασια για dispatch απο το warehouse στην Ισπανια αλλα, αν δεν κανω λαθος, ακομα δεν εχει παραληφθει το πακετο απο τo courier. Btw courier ειναι η GLS που στην Ελλαδα συνεργαζεται με ACS.
    Εχει κανεις προτερη εμπειρια απο GLS?

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Λεπον, εχει γινει προετοιμασια για dispatch απο το warehouse στην Ισπανια αλλα, αν δεν κανω λαθος, ακομα δεν εχει παραληφθει το πακετο απο τo courier. Btw courier ειναι η GLS που στην Ελλαδα συνεργαζεται με ACS.
    Εχει κανεις προτερη εμπειρια απο GLS?
    Το πακέτο θα φύγει από Κίνα--Ισπανία--> Ελλάδα. Τριγωνική κάνουν για να μην περάσει τελωνείο. Η GLS είναι καλή. Έχω πάρει αρκετά δέματα ( μέσω ACS ) απ' αυτήν.
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1 + 17άρες.
    Wish list: Πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν κομμάτια), καθίσματα Recaro.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πακέτο θα φύγει από Κίνα--Ισπανία--> Ελλάδα. Τριγωνική κάνουν για να μην περάσει τελωνείο. Η GLS είναι καλή. Έχω πάρει αρκετά δέματα ( μέσω ACS ) απ' αυτήν.
    Στη συγκεκριμενη περιπτωση δε νομιζω να ειναι ετσι το ζητημα, ειδαλλως δε θα ειχανε συχνα πυκνα ελλειψη στην αποθηκη της Ισπανιας. Θα το ειχανε το προιον μονιμα με δυνατοτητα παραγγελιας και απλα θα αργουσε λιγο περισσοτερο. Προ κορωνοιου εφτανε στα χερια του πελατη εντος 5-7 ημερων απο την παραγγελια. Δυσκολα η τριγωνικη να εκανε τοσο λιγο, αν δεν κανω λαθος.
    Τεσπα, το θεμα ειναι οτι ειναι packaged στο warehouse αλλα δεν εχει παει ακομα (θεωρητικα) η GLS να το παραλαβει. Ο λογος (παντα θεωρητικα) ειναι προφανης, δλδ η πανδημια.
    Στην πραγματικοτητα μπορει και να ειναι οπως λες οντως αλλα νομιζω πως οχι κι εξηγω παραπανω γιατι

Προεπιλογή

Επιτελους εφτασε Ελλαδα μετα απο διαδρομη Ισπανια, Γερμανια, Ρουμανια & Βουλγαρια. Δυστυχως παρελαβε χθες η ACS οποτε προβλεπω να παραλαμβανω απο βδομαδα γμτ.

Προεπιλογή

Καλημέρα!!! Άντε με το καλό!!! Και εμένα ακριβώς την ίδια διαδρομή έκανε!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mariosbusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!!! Άντε με το καλό!!! Και εμένα ακριβώς την ίδια διαδρομή έκανε!
    Ναι αλλα εσυ δεν ειχες στο τελος της διαδρομης ACS εν μεσω κορωνοιου :P . Ρε φιλε οσο χρονο εκανε να φτασει απο Ισπανια σε Ελλαδα, αλλο τοσο θα κανει απο Σαλονικα σπιτι μου. Ελεος ομως. Λες και δεν υπαρχει τοσο κοσμος που ψαχνει για δουλεια εστω και για λιγο καιρο, λες και δε βγαζουνε τον κωλο τους αυτες τις μερες. Οοοοοχι με τα ιδια ατομα θα βγαλουνε δουλεια 10 φορες τουλαχιστον περισσοτερη απο πριν. Στα διαλα για εταιρεια.

Προεπιλογή

Έτσι ακριβώς όπως τα είπες είναι...έτσι λειτουργούν αυτές οι εταιρίες... Καλή υπομονή και με το καλό η τοποθέτηση! Περιμένουμε νέα!

Προεπιλογή

Παρελαβα. Δευτερα του Πασχα! ACS αλλα με ταξι ηρθε το δεμα! Θα μιλησω αυριο με τεχνικο να δω αν γινεται να παω να το φτιαξω και ποσα θελει. Εσυ Μαριε σε ποιον εκανες τη δουλεια? Εννοω περιοχη, να δω αν βολευει σε περιπτωση που ο δικος μου δεν εξυπηρετει. Ξερω οτι ειναι ασημαντο αυτες τις μερες αλλα ... καινουριο παιχνιδακι

Προεπιλογή

Παρελαβα. Δευτερα του Πασχα! ACS αλλα με ταξι ηρθε το δεμα! Θα μιλησω αυριο με τεχνικο να δω αν γινεται να παω να το φτιαξω και ποσα θελει. Εσυ Μαριε σε ποιον εκανες τη δουλεια? Εννοω περιοχη, να δω αν βολευει σε περιπτωση που ο δικος μου δεν εξυπηρετει. Ξερω οτι ειναι ασημαντο αυτες τις μερες αλλα ... καινουριο παιχνιδακι
    Έλα φίλε μου, ένα τσιγάρο δρόμος είναι Αργυρούπολη - Ξάνθη.

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Η acs μετά το κράξιμο για τις καθυστερήσεις έχει προσλάβει ταξι,που έτσι και αλλιώς δεν έχουν δουλειά τώρα, καθώς και βανάκια για να μεταφέρουν τα ογκώδη αντικείμενα. Προσωπικά εχει παραγγείλει η γυναίκα μου κάτι καλλυντικα από το Περιστέρι στις 8/4.9 παρελαβδη acs και 10/4 έφτασε στο κέντρο διανομών στην Πέτρου Ράλλη. Έκτοτε 10 μέρες τώρα το έχουν εκεί και ΛΙΑΖΕΤΕ.... 10 μέρες από Περιστέρι σε Παλαιό Φάληρο.

Προεπιλογή

Έλα φίλε μου, ένα τσιγάρο δρόμος είναι Αργυρούπολη - Ξάνθη.
    Χαχαχαχαχα, ε ναι, αν δεν ηταν η απαγορευση θα ειχα ερθει κιολας :-p
    Δεν ειχα δει οτι ειναι Ξανθη ο Μαριος. Στραβομαρα ξερω αλλα οκ γεραματα. :-p
    Εντωμεταξυ εφτασε το πακετο την ωρα που ξεκινουσα το βρασιμο της μπυρας και μου πηρε ωρες να τελειωσω οποτε δεν προλαβα να ασχοληθω καθολου σημερα γμτ. Αυριο θα παω να δω τι μπορω να κανω.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η acs μετά το κράξιμο για τις καθυστερήσεις έχει προσλάβει ταξι,που έτσι και αλλιώς δεν έχουν δουλειά τώρα, καθώς και βανάκια για να μεταφέρουν τα ογκώδη αντικείμενα. Προσωπικά εχει παραγγείλει η γυναίκα μου κάτι καλλυντικα από το Περιστέρι στις 8/4.9 παρελαβδη acs και 10/4 έφτασε στο κέντρο διανομών στην Πέτρου Ράλλη. Έκτοτε 10 μέρες τώρα το έχουν εκεί και ΛΙΑΖΕΤΕ.... 10 μέρες από Περιστέρι σε Παλαιό Φάληρο.
    Βασικα πριν λιγο προσεξα οτι εληγε σε λιγες ωρες το χρονικο περιθωριο παραδοσης της παραγγελιας και θα γινοταν αυτοματα dispute αφου δεν ειχα ζητησει εγω παραταση. Οποτε μαλλον επεσαν τηλεφωνα σε gls κι απο κει σε acs γιατι κι εμενα το πακετο λιαζοταν απο τη μεγαλη Δευτερα στη Π. Ραλλη. Και λογικα για 250 ευρα δεν ηθελαν μπλεξιματα. Οποτε χρεωθηκαν εξτρα για παραδοση Δευτερα του Πασχα. Αλλωστε σιγα τα ωα, μπηκε η acs στις πληττομενες επιχειρησεις και θα εχει απαλλαγη απο νοικια, εφορια κλπ. Σιγα μη σκασουν.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Update astra k 2016 intelink navi900 Android Auto
    Από τον/την mmich στο forum Opel
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-20, 09:16
  2. Astra K και Android Auto
    Από τον/την klekle στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-19, 16:03
  3. Android Auto
    Από τον/την George123 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-19, 22:31
  4. Android Auto
    Από τον/την dimkar121 στο forum Ανακοινωσεις / Νεα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-18, 22:53
  5. Astra K και Android Auto
    Από τον/την klekle στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-17, 03:46

Δικαιώματα - Επιλογές