If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Arrow Astra H ανάβουν μόνα τους τα φώτα πορείας

Με τον διακόπτη φώτων στο off, μου ανάβουν αυτόματα μετά απο 1 λεπτό, και έπειτα ο διακόπτης δεν έχει καμία επίδραση... ούτε τα σβήνει, ουτε λαμπάκι στο καντράν, ούτε χαμήλωμα του φωτισμού στα όργανα...

Δοκίμασα να το ξεκινήσω και να προλάβω να ανάψω εγώ τα φώτα. Λειτουργούν όλα κανονικά. Όταν όμως τα σβήσω, τότε ξανά κάνει τα ίδια με παραπάνω μέσα σε 1 λεπτό, λές και εχει χρονοδιακοπτη.

Ευτυχώς όταν σβησω κινητηρα και βγαλω κλειδί, σβήνουν όλα. Δεν υπάρχει αισθητήρας ή σχετικός αυτοματισμός σαν αξεσουάρ στο αμάξι (z14xep)

Έχει 2 μέρες τώρα με τα κρύα, και λόγω φόρτου είπα πρώτα να ρωτήσω πριν επέμβω....

Μήπως του σφύριξαν (σε κανα πάρκινγκ που το άφησα) οτι το εξαγόρασαν οι γάλλοι και μπήκε στο πνευμα;;;

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον διακόπτη φώτων στο off, μου ανάβουν αυτόματα μετά απο 1 λεπτό, και έπειτα ο διακόπτης δεν έχει καμία επίδραση... ούτε τα σβήνει, ουτε λαμπάκι στο καντράν, ούτε χαμήλωμα του φωτισμού στα όργανα...

Δοκίμασα να το ξεκινήσω και να προλάβω να ανάψω εγώ τα φώτα. Λειτουργούν όλα κανονικά. Όταν όμως τα σβήσω, τότε ξανά κάνει τα ίδια με παραπάνω μέσα σε 1 λεπτό, λές και εχει χρονοδιακοπτη.

Ευτυχώς όταν σβησω κινητηρα και βγαλω κλειδί, σβήνουν όλα. Δεν υπάρχει αισθητήρας ή σχετικός αυτοματισμός σαν αξεσουάρ στο αμάξι (z14xep)

Έχει 2 μέρες τώρα με τα κρύα, και λόγω φόρτου είπα πρώτα να ρωτήσω πριν επέμβω....

Μήπως του σφύριξαν (σε κανα πάρκινγκ που το άφησα) οτι το εξαγόρασαν οι γάλλοι και μπήκε στο πνευμα;;;
    αλλαξε ενα διακοπτη για αρχη(φθηνος ειναι στα μεταχειρισμενα) και αν συνεχιζει ελεγξτε τον εγκεφαλο τιμονιου(cim)
    Γιάννης

Προεπιλογή

Ο διακόπτης λειτουργεί κανονικά αν τον χειριστώ πριν πιάσει ο "αυτοματισμός".

Την CIM την έχω φτιάξει μόνος μου με κολλήσεις όπου είχε επαφές μέταλλο με μέταλλο (μόνο με κόρνα ειχα θέμα) και μέχρι τώρα δεν είχα θέμα.

Περισσότερο ρωτάω μήπως μου διαφέυγει κάποιος αυτοματισμός τύπου "όταν η θερμοκρασία ειναι κάτω απο Χ βαθμούς άναψε τα φώτα πορείας".
    Πρέπει να βάλω το opcom για αρχή να δω για σφάλματα κτλ, και μετά καναν πόλο μπαταρίας...

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο διακόπτης λειτουργεί κανονικά αν τον χειριστώ πριν πιάσει ο "αυτοματισμός".

Την CIM την έχω φτιάξει μόνος μου με κολλήσεις όπου είχε επαφές μέταλλο με μέταλλο (μόνο με κόρνα ειχα θέμα) και μέχρι τώρα δεν είχα θέμα.

Περισσότερο ρωτάω μήπως μου διαφέυγει κάποιος αυτοματισμός τύπου "όταν η θερμοκρασία ειναι κάτω απο Χ βαθμούς άναψε τα φώτα πορείας".
    Πρέπει να βάλω το opcom για αρχή να δω για σφάλματα κτλ, και μετά καναν πόλο μπαταρίας...
    Δεν υπαρχει τετοιος αυτοματισμος.ανοιξε να δεις τον διακοπτη αν ειναι καπου βραχυκυκλωμενος
    Γιάννης

Προεπιλογή

Λοιπον... ο αστραχάν όταν έχει πάνω απο 7-8 βαθμούς όλα καλα.... όταν πέφτει η θερμοκρασία (όπως σήμερα) αναβει πάλι μόνο του τα φώτα.

Απο αντίμετρα έχω δοκιμάσει μόνο να το αφήσω κάμποση ώρα με βγαλμένο πόλο μπαταρίας.
    Ο διακόπτης δουλέυει άψογα όταν δεν ανάψουν μόνα τους.

Υπάρχει περίπτωση κάποιο απο τα σχετικά ρελέ να τα έχει παιξει και να επηρεάζεται τόσο πολύ απο την θερμοκρασία;;;

Παρόμοια Θέματα

1. Ανάβουν τα φώτα μόλις ξεκλείδωσω;
    Από τον/την loukas_pap στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-19, 22:26
  2. opel astra GTC 1400 cc 2008 σε τι χρώματα βγαίνει από την μάνα του?
    Από τον/την chris17 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-18, 19:35
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-18, 01:05
  4. Άναψαν τα φώτα μόνα τους
    Από τον/την engine36 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-08, 17:26
  5. φώτα πορείας (ψίρες)
    Από τον/την Xenophon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-08, 11:43

Δικαιώματα - Επιλογές