If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Προεπιλογή Διακοπές κατά το πάτημα γκαζιού, πατιναρισμα 17152 και 161450

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Έχω ξαφνικά αρκετά θεματακια που δεν γνωρίζω αν σχετίζονται μεταξύ τους. Αλλά όλα γιναν την ίδια στιγμή..
    Καταρχάς στο πάτημα του γκαζιού το αμάξι νιώθω να μην το αντιλαμβάνεται και να κάνει κάποιες στιγμιαίες διακοπές ίσα ίσα αν το ακουμπήσω. Αν πατήσω απότομα το γκάζι δεν παρουσιάζει τίποτα. 2ον είχα συνεχόμενες διακοπές με αποτέλεσμα να σβήνει κιόλας ! Μόλις το βάλω πάλι μπροστά παίρνει κανονικά και με το ζόρι κρατάει ρελαντί. Μετά από λίγο επανέρχεται.
    Ξαφνικό πατιναρισμα (easytronic σαζμαν) και μεταλλικό θόρυβος έντονος.

Όλα αυτά γίνονται μαζί με αποτέλεσμα το νέο Έτος να μην ξεκινάει καλά......

2 κωδικοί σφάλματος.. Με συνεχεια αναμμένο check. Φτωχό μείγμα 17152 και 161450 - Immobiliser wrong signal received B-008 or wrong transponder key immobiliser B-006.
    Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο? Διαβάζω για egr, cim κτλ..(αυριο θα πάω συνεργείο και θα ενημερώσω)
    δέκτες όλες οι απόψεις..
    Z16XER 2005 Astra h.
    Ευχαριστώ.
    Astra H GTC EASYTRONIC

Senior Member
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλημέρα,

Αν είσαι του 2005 τότε πιθανότατα θα είσαι Z16XEP. Τα κομπιάσματα που λες μου τα έκανε κι εμένα όταν είχε θέμα το twinport στην εισαγωγή, αλλά με easytronic και μεταλλικούς θορύβους μάλλον θα ξεκινούσα από το κιβώτιο.

Προεπιλογή

Καλημέρα,
    ναι Ζ16ΧΕP !

Εισαγωγή άλλαξα πρόσφατα και δεν μου παρουσίασε κάτι μετά την αλλαγή.Όσο αφορά το κιβώτιο ο θόρυβος μου ακούγεται πιο πολύ απο το μοτέρ.και ειδικά άν είναι να ανέβω καμία ανηφόρα και είμαι ζεστός το κάνει φουλ..Αν αφήσω το γκάζι σταματάει...Τι να πω...Το αμάξι βρίσκεται μέσα και το κοιτάνε με τις παραπάνω αναφορές προβλημάτων...
    Astra H GTC EASYTRONIC

Παρόμοια Θέματα

1. Θόρυβος κατα το πάτημα του συμπλεκτη
    Από τον/την makis3519 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-19, 02:40
  2. Τρίξιμο κατά το άφημα του γκαζιού σε Vectra B
    Από τον/την Geologos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-16, 00:01
  3. Πολυ πατιναρισμα
    Από τον/την Kourtidisp στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-14, 13:35
  4. αστρα j ανεβάζει στροφές με το πάτημα του συμπλέκτη
    Από τον/την <<kostas.>> στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-11, 23:01
  5. Τρελο πατιναρισμα!
    Από τον/την panos volos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-10, 17:54

Δικαιώματα - Επιλογές