If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Προεπιλογή astra twintop 2008 δύσκολο άνοιγμα από έξω.

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την πολύ ωραία παρέα που έχετε εδώ. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Συγνώμη αν έχει απαντηθεί παλιότερα. Οι πόρτες του astra μου ανοίγουν πολύ δύσκολα από το εξωτερικό μέρος τους. Δίνουν την εντύπωση πως πρέπει να τραβηχτούν τέρμα και μετά ένα τικ παραπάνω για να ανοίξουν. Αυτό συμβαίνει και στην πόρτα του οδηγού και στου συνοδηγού με αποτέλεσμα το 12χρονο παιδί μου να μην μπορεί να την ανοίξει. Από μέσα ανοίγει με το ένα δάκτυλο. Τι μπορώ να κάνω;
    Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Προεπιλογή

Παίρνεις ένα λιπαντικό σπρέι όπως το wd40 . Κάνεις την κίνηση να ανοίξεις την πόρτα καθωσπρέπει ανοίξει ρίχνεις από το σπρέι στο κομμάτι από το πομολο που έχει τραβηχτεί προς τα έξω. Ανοίγεις κλείνεις μερικές φορές ττην πόρτα ρίχνεις και λίγο στο σημείο που πιάνει και κλείνει η πόρτα στην κλειδαριά. Πιστεύω ότι θα είσαι εντάξει. Αν όχι το βλέπουμε πάλι.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Την έκανε μια χαρά την δουλειά το λιπαντικό! Θα μου πρότεινες να το πάω σε λαμαρινά, να μου ανοίξει τις πόρτες και να γρασάρουμε;

Προεπιλογή

Όχι δεν νομίζω πως χρειάζεται να μπεις σε τέτοια διαδικασία. Το επαναλάμβανεις μετά από λίγες μέρες. Αν δεν φτάσει στο σημείο που θέλεις τότε το σκέφτεσαι. Αλλά είναι κρίμα να σου στοιχίσει σε χρήμα και βάλε βγάλε τα πλαστικά για αυτό. Με συχνή επανάληψη θα κάνεις την δουλειά σου μια χαρά.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Παρόμοια Θέματα

1. Άσχετο αλλά δύσκολο να το βρω!
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-16, 03:30
  2. Stamatis' C20XE Ascona B - Παρουσίαση & φιλικό άνοιγμα
    Από τον/την ASCONAN στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-13, 01:59
  3. Θερμουδραυλικό τιμόνι και δύσκολο στρίψιμο...
    Από τον/την EPIVITOR στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 10:09
  4. Stamatis' C20XE Ascona B - Παρουσίαση & φιλικό άνοιγμα
    Από τον/την ASCONAN στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-11, 17:03
  5. άνοιγμα κλειδιού
    Από τον/την PAPATREXAS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-10, 17:25

Δικαιώματα - Επιλογές