If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 110

Θέμα: Astra j 2011

Προεπιλογή

Αυτές τις μέρες που κάνω εξαιρετικά μικρά δρομολόγια δείχνει και 14.8V.

Προεπιλογή

Εκτός του ότι αυτά δεν έχουν βγάλει δυναμό (ακόμα), είναι πλήρως ηλεκτρονικά ελεγχόμενο. Μπορεί να φορτίζει με 13 .πορεί και με 16.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Τα μαμά πλαστικά πατακια του j μου έχουν σπάσει λίγο τα νεύρα στο καθάρισμα... Επειδή έχουν βαθιά χάραξη κρατάνε βρωμιά σε ορισμένα σημεία.

Θα πάρω αύριο swaz, το οποίο λένε ότι καθαρίζει πολύ καλά. Για να δούμε...

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός του ότι αυτά δεν έχουν βγάλει δυναμό (ακόμα), είναι πλήρως ηλεκτρονικά ελεγχόμενο. Μπορεί να φορτίζει με 13 .πορεί και με 16.
    Αν στη μπαταρία φτάνει τάση πάνω από 14,6 ξεκινάει να βράζει και μειώνεται η διάρκεια ζωής της.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Προεπιλογή

Πήρα 2 μικρές συσκευασίες swaz. Και καθάρισα τα πατάκια. Δεν στέγνωσαν ακόμη. Αύριο θα δω αποτελέσματα

Προεπιλογή

Καθάρισαν πάρα πολύ καλά τα πατάκια. Φαίνεται ότι το swaz κάνει δουλειά. Θα το χρησιμοποιήσω ξανά και θα επανέλθω με εντυπώσεις, μιας και δεν είχα χρόνο να τα καθαρίσω με τεράστια λεπτομέρεια με βουρτσάκι.

Το θετικό είναι ότι δεν καταστρέφει ελαστικά αντικείμενα, όπως τα πατάκια. Έριξα αρκετή ποσότητα swaz για αρκετή ώρα (στην αρχή αδιάλυτο με ένα ψεκαστήρι), και δεν παρατήρησα φθορά.

Προεπιλογή

Σήμερα έκανα μια φόρτιση στην μπαταρία, μιας και το χρησιμοποιώ ελάχιστα τα j λόγω του Corsa.

Γενικά με έχει εντυπωσιάσει η αντοχή της συγκεκριμένης μπαταρίας (s5), μιας και έκλεισε 3,5 χρόνια, με μεγάλα διαστήματα σχεδόν μηδενικών χιλιομέτρων, και είναι σαν να την έβαλα σήμερα. Η επόμενη μπαταρία μου θα είναι ή πάλι s5 ή η αντίστοιχη της varta (D52) , η οποία βγάζει και παραπάνω A εκκίνησης.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έκανα μια φόρτιση στην μπαταρία, μιας και το χρησιμοποιώ ελάχιστα τα j λόγω του Corsa.

Γενικά με έχει εντυπωσιάσει η αντοχή της συγκεκριμένης μπαταρίας (s5), μιας και έκλεισε 3,5 χρόνια, με μεγάλα διαστήματα σχεδόν μηδενικών χιλιομέτρων, και είναι σαν να την έβαλα σήμερα. Η επόμενη μπαταρία μου θα είναι ή πάλι s5 ή η αντίστοιχη της varta (D52) , η οποία βγάζει και παραπάνω A εκκίνησης.
    Να πω ότι η μαμά μπαταρία με έβγαλε 7μιση χρόνια... Και βέβαια όταν έπρεπε να την αλλάξω πάλι τη μαμά εβαλα
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Αντιθέτως, εμένα η μαμά άρχισε να με αφήνει μετά τα 3 χρόνια... Και ας έκανα πάρα πολλά km...

Προεπιλογή

Δεν βλεπω το παραλογο καπου.
    Την καλυτερη μπαταρια που μπορουσες να βαλεις εβαλες

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλεπω το παραλογο καπου.
    Την καλυτερη μπαταρια που μπορουσες να βαλεις εβαλες
    Όντως Χρήστο. Όταν έψαχνα για μπαταρία είχα δει στα προσπέκτους της bosch ότι η s5 (σε αντίθεση με τις s3 και s4) είναι κατάλληλη για σύντομες διαδρομές!

Προεπιλογή

άκυρο!
    Προσοχή: Η Varta Silver Dynamic D52 είναι για start stop!
    Η Varta Silver Dynamic D21 είναι κανονική.

Προεπιλογή

Καθάρισαν πάρα πολύ καλά τα πατάκια. Φαίνεται ότι το swaz κάνει δουλειά. Θα το χρησιμοποιήσω ξανά και θα επανέλθω με εντυπώσεις, μιας και δεν είχα χρόνο να τα καθαρίσω με τεράστια λεπτομέρεια με βουρτσάκι.

Το θετικό είναι ότι δεν καταστρέφει ελαστικά αντικείμενα, όπως τα πατάκια. Έριξα αρκετή ποσότητα swaz για αρκετή ώρα (στην αρχή αδιάλυτο με ένα ψεκαστήρι), και δεν παρατήρησα φθορά.
    Το swaz καθαρίζει καλά, αλλά δεν είναι αυτό που περίμενα... Δηλαδή δεν μαλακώνει πάρα πολύ την βρωμιά σε δύσκολα σημεία ώστε να βγει χωρίς τρίψιμο.
    Θα δείξει...

Προεπιλογή

Σήμερα, μετά 15+ μέρες με ελάχιστα km, αλλά και με κάποια αναγκαστικά άνοιγμα-κλείσιμο πόρτες και πορτμπαγκαζ, έκανα μια φόρτιση για συντήρηση την bosch.
    Στέφομαι να πάρω έναν einhell από το eshop, μιας και τώρα έχω του lidl.

Προεπιλογή

Καλά έκανες Κωνσταντίνε. Και εγώ το lidl έχω και κάνω δουλειά για την ώρα. Ο άλλος βέβαια έχω την αίσθηση ότι είναι αρκετά καλύτερο ς
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Απλά τον έχω ταλαιπωρήσει αρκετά με κάτι δοκιμές που έκανα στο gilera... Αλλα δεν έχω παράπονο. Μια χαρά δουλειά κάνει (έχω τον γκρι-μπλε, όχι τον κόκκινο. Αν και δεν νομίζω να έχουν διαφορά εκτός από το σχέδιο... )

Προεπιλογή

Για τους φορτιστές αλλά συντηρητές της Ctek ξέρω ότι είναι καλοί.
    Φίλος μου τον χρησιμοποιει κάνα 10αρι χρόνια σε αμάξι που το έχει μόνιμα σε γκαράζ.
    Δεν τον βγάζει ποτέ από πάνω!
    Και εγώ χρησιμοποιώ του lidl τον γκρι - μπλε χρόνια τώρα. Τα έχει βγάλει πιστεύω τα λεφτά του!

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Κα εγώ του lidl γκρι μπλε έχω. Μια χαρά είναι.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Opel Astra J Kombi 2011
    Από τον/την phoenixpx2003 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-16, 01:29
  2. Διαφορές Astra J 2010 vs 2011
    Από τον/την Airfatkos στο forum Astra, Astra Coupe & Astra Cabrio
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-15, 12:53
  3. Opel Astra GTC 2011 (+video)
    Από τον/την nightfall στο forum Opel Links