If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13

Προεπιλογή Αισθητήρες παρκαρισματος

Καλησπέρα, επειδή τυχαίνει να έχω αισθητηρες παρκαρισματος αλλά έχουν χρώμα μαύρο ενώ το astraκι μου ειναι ασημί και έχω χρώμα του αυτοκινήτου σε σπρευ και τους βάψω λέτε να χαλάσουν?
    Το έχει δοκιμάσει κάποιος?
    Ευχαριστώ!

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Astrahgtc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, επειδή τυχαίνει να έχω αισθητηρες παρκαρισματος αλλά έχουν χρώμα μαύρο ενώ το astraκι μου ειναι ασημί και έχω χρώμα του αυτοκινήτου σε σπρευ και τους βάψω λέτε να χαλάσουν?
    Το έχει δοκιμάσει κάποιος?
    Ευχαριστώ!
    Έχω εγώ. Από το 2007. Αν το κάνεις μόνος χρειάζεσαι λίγο ψιλό ντουκόχαρτο να σπάσει το βερνίκι του χρώματος που έχει τώρα μετά τους βάφεις με σπρεϋ στο χρώμα του αυτοκινήτου και στη συνέχεια περνάς βερνίκι πάλι σε σπρευ. Πανεύκολο. Και εγώ μόνος το είχα κάνει.

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ.... θα τους βάψω!

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Να τους βγάλεις από τον προφυλακτήρα για να σε διευκολύνει.

Προεπιλογή

καλημερα παιδια...εδω και τρεις μερες κουμπωνω οπισθεν και ο αισθητηρας παρκαρισματος κανει ενα διπλο τακ τακ και μετα ενα περιεργο βαρυ μπιιπ και δεν πιανει εμποδια...να τονισω οτι ειναι εργοστασιακος, opel astr h 1.3 cdti 2007 ειναι το αμαξι...το εκανε και παλιοτερα αλλα πολυ σπανια μια φορα το εξαμηνο, συνηθως τις βροχερες μερες...τωρα ομως ειναι το αμαξι 4 μερες στον ηλιο και εξακολουθει..ειναι Off;

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rizand1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα παιδια...εδω και τρεις μερες κουμπωνω οπισθεν και ο αισθητηρας παρκαρισματος κανει ενα διπλο τακ τακ και μετα ενα περιεργο βαρυ μπιιπ και δεν πιανει εμποδια...να τονισω οτι ειναι εργοστασιακος, opel astr h 1.3 cdti 2007 ειναι το αμαξι...το εκανε και παλιοτερα αλλα πολυ σπανια μια φορα το εξαμηνο, συνηθως τις βροχερες μερες...τωρα ομως ειναι το αμαξι 4 μερες στον ηλιο και εξακολουθει..ειναι Off;
    για τσεκαρε στο κουτακι των αισθητηρων αν εχει φυγει καποιο καλωδιο .Σε εμενα το εχουν βαλει εντος του πορτ μπαγκαζ πισω απο το αριστερο φαναρι.Δεν ειναι βεβαια εργοστασιακος,στην αντιπροσωπεια μου τον εβαλαν κατα την αγορά
    Γιάννης

Προεπιλογή

John, πισω εκει υπαρχει ενα κουτακι ...ολα τα καλωδια ειναι οκ..εχω καθαρισει αισθητηρες απεξω, εχω βγαλει πολο μπαταριας, εχω βαλει οπισθεν χωρις να βαλω μπρος ...κανει το ιδιο συνεχως

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

John, πισω εκει υπαρχει ενα κουτακι ...ολα τα καλωδια ειναι οκ..εχω καθαρισει αισθητηρες απεξω, εχω βγαλει πολο μπαταριας, εχω βαλει οπισθεν χωρις να βαλω μπρος ...κανει το ιδιο συνεχως
    το φως της οπισθεν αναβει;
    Γιάννης

Προεπιλογή

Το μονο που δεν τσέκαρα... Θα το κοιτάξω αργότερα

Προεπιλογή

αναβει και το φως της οπισθεν...δεν κοιταξα μονο με πατημενο φρενο τι βλαβες και αν , εχει κρατησει.........

Προεπιλογή

Ψάξε για καλώδια, με τα λεγόμενα σου κάπου έχει πιάσει υγρασία και δεν κάνει σωστή επαφή.

Προεπιλογή

μιας και το επιασα τωρα το αστρακι λεω να του μαζεψω κανα δυο τρια μικροπραγματα...τελικα ο αισθητηρας πεθανε...καπουτ...ετσι ειπε ο ηλεκτρολογος...βλεπω λοιπον μεσα στο ιντερνετ αισθητηρες με 15 ευρω, με 25 και με 35 ...ολοι φαινοναι ιδιοι...επειδη τα ποσα που αναφερω δεν ειναι και τεραστια, δεν θα κολλησω να δωσω τα 35 ευρω αρκει να υπαρχει οντως διαφορα στην ποιοτητα...υπαρχει οντως διαφορα ή δεν αξιζει να τα δωσω;;;

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

μιας και το επιασα τωρα το αστρακι λεω να του μαζεψω κανα δυο τρια μικροπραγματα...τελικα ο αισθητηρας πεθανε...καπουτ...ετσι ειπε ο ηλεκτρολογος...βλεπω λοιπον μεσα στο ιντερνετ αισθητηρες με 15 ευρω, με 25 και με 35 ...ολοι φαινοναι ιδιοι...επειδη τα ποσα που αναφερω δεν ειναι και τεραστια, δεν θα κολλησω να δωσω τα 35 ευρω αρκει να υπαρχει οντως διαφορα στην ποιοτητα...υπαρχει οντως διαφορα ή δεν αξιζει να τα δωσω;;;
    Λογικα καηκε η μοναδα που ελεγχει τους αισθητηρες.Παρτην λοποιν στο χερι και ψαξε για μονάδα με ιδιες φυσες να μην χρειαστει να βγαζεις αισθητηρες .Πλεον ειναι παμφθηνοι οι αισθητηρες οποτε μια τιμη γυρω στα 25 ειναι μια χαρα
    Γιάννης

Παρόμοια Θέματα

1. ΣΕΤ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ
    Από τον/την marioulinos στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 12:08
  2. οι αισθητ. παρκαρισματος βαφονται??
    Από τον/την venzinas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-11, 15:15
  3. αισθητηρας παρκαρισματος
    Από τον/την anastasis83 στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-10, 14:01
  4. φωτα παρκαρισματος
    Από τον/την gabriel1981 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-07, 22:02
  5. Φωτισμος Παρκαρισματος.
    Από τον/την anastasios στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-06, 15:50

Δικαιώματα - Επιλογές