If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 20

Προεπιλογή Opel Astra K-Γενικες αποριες.

Καλησπερα ξανα στην παρεα.Μιας που ειμαι νεος κατοχος στο αμαξι θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις-αποριες για αυτο.Το αμαξι ειναι το Κ πετρελαιο με τους 136 αυτοματο.Ερωτηση πρωτη: Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο (λιγα χιλιομετρα 50.000) απο ψυχολογικους καθαρα λογους μετα απο ενα γενικο Service που του εκανα θελω μεσα στον μηνα να του αλλαξω και τις βαλβολινες στο σασμαν και να βαλω κατι καλυτερο,μετα απο ψαξιμο αποφασισα να βαλω τις RedLine που ειναι Dexron VI και πληρουν τις πρoδιαγραφες του κατασκευαστη γνωριζει καποιος απο εσας την ποσοτητα που θα χρειαστει το σασμαν για να τις κανω παραγγελια ? Ερωτηση δευτερη:Στην επομενη αλλαγη λαδιων θελω επισης να βαλω Aftermarket λαδια εχω καταληξει στα Liqui Moly Top Tec 4600 εχει κανεις καποια γνωμη για αυτα και αξιζει τον κοπο να βαζω τετοια παρα τα GM ? Απορια πρωτη:Οταν βαζω μπροστα το αμαξι μετα απο πολυωρη σταθμευση και ξεκιναω το παω γενικα χαλαρα μεχρι να ζεσταθει εκει μετα απο λιγο βλεπω τον δεικτη της θερμοκρασιας να εχει ανεβει εως την πρωτη γραμμη με το που δωσω λιγο γκαζι ο δεικτης πεφτει σχεδον στην αρχικη γραμμη και μετα ανεβενει αργα εως να φτασει στην μεση και να σταματησει εκει,ειναι φυσιολογικο αυτο? Απορια δευτερη: Με το γυρισμα του κλειδιου στον διακοπτη αναβουν κανονικα ολα τα λαμπακια και σβηνουν αλλα οι βελονες δεν κανουν το κλασικο Check (να τερματιζουν δηλαδη)οπως εκαναν στο J ειναι επισης φυσιολογικο αυτο? Και τελος για να μην κουραζω αλλο και απευθυνομαι σε κατοχους Κ με αυτοματο σασμαν που να εχουν αποψη,κατα την οδηγηση στις χαμηλες στροφες πατωντας το γκαζι εχουν ενα αυξανομενο βουητο απο τον κινητηρα η το σασμαν δεν μπορω να ξερω του τυπου σαν να ειναι ρουλεμαν η σαν θορυβος απο τα λαστιχα οπου αυτο το βουητο δεν ειναι διακριτο οταν το αμαξι αναπτυξει ταχυτητα ? Ευχαριστω για τον χρονο σας παιδια.

Προεπιλογή

Αυτό με την θερμοκρασία είναι φυσιολογικό μου το έκανε από καινούργιο. Σε μενα οι βελόνες κανουν κανονικα Check. Δεν έχω το αυτόματο και για λάδια βάζω Gm, δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο να σου πω!

Προεπιλογή

Για liqui moly πρόσεξε από που θα τα αγοράσεις γιατί κυκλοφορούν μαϊμού.
    Αν τα αλλάζεις κάθε 10.000 μια χαρα είναι τα οπελολαδα.

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για liqui moly πρόσεξε από που θα τα αγοράσεις γιατί κυκλοφορούν μαϊμού.
    Αν τα αλλάζεις κάθε 10.000 μια χαρα είναι τα οπελολαδα.
    Γιατί το λες αυτό?
    Έχεις κάποια ένδειξη για μαγαζί σε συγκεκριμένη περιοχή?

Προεπιλογή

Αν σου κανουν κανονικα οι βελονες check τοτε εχω θεμα που εμενα δεν κανουν δεν νομιζω να παιζει ρολο που ειναι αυτοματο το δικο μου.

Προεπιλογή

Και κατι ακομα.Ξερουμε τι διαμετρο δισκοπλακες φοραει μπροστα? Βλεπω οτι υπαρχουν 270mm και 300mm.Μηπως μπενουν και οι δυο αναλογα τα γουστα για καλυτερα φρενα οι μεγαλφερες?

Προεπιλογή

καλησπερα παιδια μια ερωτηση να κανω. εκανα αλλαγη τα ελαστικα μπρος πισω στο κατραν μπροστα μου τα δειχνει αναποδα τα πισω μπρος και τα μπρος πισω. πως μπορω να το αλλαξω αυτο

Προεπιλογή

Θέλει μηχάνημα εκμάθησης αισθητήρων ελαστικών. Αντιπροσωπεία...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ για την ενημέρωση

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί το λες αυτό?
    Έχεις κάποια ένδειξη για μαγαζί σε συγκεκριμένη περιοχή?
    Δεν θα κατηγορήσω κανέναν δημόσια.
    Γενικά να αγοράζετε μόνο από μαγαζιά που είναι μεταπωλητές του ελληνικού αντιπροσώπου.
    Έχουν πέσει στην αγορά λάδια παραεισαγωγης με πολύ φτηνότερη τιμή και δεν έχουν καμοια σχέση με τα γνήσια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καμοια περίπτωση.
    Αγοράζεις αυτό https://www.youtube.com/watch?v=HIdYpSt_Id8&t=21s κάνει γύρω στα 15 ευρώ και τα κάνεις relearn μόνος σου.
    Το πήρα και εγώ πριν 2 μήνες περίπου.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καμοια περίπτωση.
    Αγοράζεις αυτό https://www.youtube.com/watch?v=HIdYpSt_Id8&t=21s κάνει γύρω στα 15 ευρώ και τα κάνεις relearn μόνος σου.
    Το πήρα και εγώ πριν 2 μήνες περίπου.
    Εισαι πολυ καλος....ευχαριστω πολυ το ηθελα και εγω και δεν γνωριζα οτι μπορουμε και μονοι μας!!!

Προεπιλογή

Πες μας αν μπορεις απο που το πηρες το μηχάνηματακι αυτο αν μπορεις

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikolas_s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μας αν μπορεις απο που το πηρες το μηχάνηματακι αυτο αν μπορεις
    Edit 7.90 ευρώ το πήρα τελικά.
    Από ebay.com φίλε μου.
    Δοκιμασμένο στο δικό μου Κ με έσωσε.

Προεπιλογή

Το astra k που εχω ειναι 10 /18 η εκδοση dynamic με τα 136 αλογα
    Θελω να βαλω καμερα αλλα στο site με τα Accessories της opel εχει δυο μηοως ξερει κανεις ποια επιλεγω εγω

Προεπιλογή

Καλησπερα παιδια εχει προσπαθησει κάποιος να κανει mirror το κινητο στην οθονη του αυτοκινήτου

Προεπιλογή

Το android auto δουλευει κανονικά.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το android auto δουλευει κανονικά.
    Να υποστηρίζει και αλλες εφαρμογες του κινητού μπορει?

Προεπιλογή

Το intelilink αναβαθμίζετε η μένει οπως ειναι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα ξανα στην παρεα.Μιας που ειμαι νεος κατοχος στο αμαξι θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις-αποριες για αυτο.Το αμαξι ειναι το Κ πετρελαιο με τους 136 αυτοματο.Ερωτηση πρωτη: Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο (λιγα χιλιομετρα 50.000) απο ψυχολογικους καθαρα λογους μετα απο ενα γενικο Service που του εκανα θελω μεσα στον μηνα να του αλλαξω και τις βαλβολινες στο σασμαν και να βαλω κατι καλυτερο,μετα απο ψαξιμο αποφασισα να βαλω τις RedLine που ειναι Dexron VI και πληρουν τις πρoδιαγραφες του κατασκευαστη γνωριζει καποιος απο εσας την ποσοτητα που θα χρειαστει το σασμαν για να τις κανω παραγγελια ? Ερωτηση δευτερη:Στην επομενη αλλαγη λαδιων θελω επισης να βαλω Aftermarket λαδια εχω καταληξει στα Liqui Moly Top Tec 4600 εχει κανεις καποια γνωμη για αυτα και αξιζει τον κοπο να βαζω τετοια παρα τα GM ? Απορια πρωτη:Οταν βαζω μπροστα το αμαξι μετα απο πολυωρη σταθμευση και ξεκιναω το παω γενικα χαλαρα μεχρι να ζεσταθει εκει μετα απο λιγο βλεπω τον δεικτη της θερμοκρασιας να εχει ανεβει εως την πρωτη γραμμη με το που δωσω λιγο γκαζι ο δεικτης πεφτει σχεδον στην αρχικη γραμμη και μετα ανεβενει αργα εως να φτασει στην μεση και να σταματησει εκει,ειναι φυσιολογικο αυτο? Απορια δευτερη: Με το γυρισμα του κλειδιου στον διακοπτη αναβουν κανονικα ολα τα λαμπακια και σβηνουν αλλα οι βελονες δεν κανουν το κλασικο Check (να τερματιζουν δηλαδη)οπως εκαναν στο J ειναι επισης φυσιολογικο αυτο? Και τελος για να μην κουραζω αλλο και απευθυνομαι σε κατοχους Κ με αυτοματο σασμαν που να εχουν αποψη,κατα την οδηγηση στις χαμηλες στροφες πατωντας το γκαζι εχουν ενα αυξανομενο βουητο απο τον κινητηρα η το σασμαν δεν μπορω να ξερω του τυπου σαν να ειναι ρουλεμαν η σαν θορυβος απο τα λαστιχα οπου αυτο το βουητο δεν ειναι διακριτο οταν το αμαξι αναπτυξει ταχυτητα ? Ευχαριστω για τον χρονο σας παιδια.
    Οι βελόνες κάνουν το check αφού βάλεις μπρος τον κινητήρα.

Κοίταξε για θερμοστάτη.

Λαδακια και εγώ τα ίδια βάζω liqui moly. Δεν έχω πρόβλημα.

Παρόμοια Θέματα

1. opel astra gtc 1.6 ερωτησεςι και αποριες
    Από τον/την billaros1986 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-16, 17:24
  2. Γενικες αποριες και ερωτησεις για CORSA
    Από τον/την asa3 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 19:58
  3. Opel Astra H 2007 1.4 elegance? και αποριες..
    Από τον/την jpap στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-13, 20:06
  4. γενικες αποριες
    Από τον/την johnpats στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-12, 21:06
  5. AGORA OPEL ASTRA 1.7CDI SPORT ΑΠΟΡΙΕΣ
    Από τον/την babis.tsol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-11, 00:10

Δικαιώματα - Επιλογές