If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 105

Προεπιλογή Astra H πλευρικο τρακαρισμα.

Μετεφερα τα μυνηματα απο το αλλο θεμα, μιας και θα χρειαστω βοηθεια, οποτε να μην ειμαστε offtopic εκει....

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωριζει κανεις, στο astra h, οταν ανοιξει καποιος αεροσακος, η κεντρικη μοναδα των αεροσακων, πρεπει να αλλαχτει ή γινεται reset???
    Ο πατερας μου το σιδερωσε το αστρακι και σκασανε 2 αεροσακοι, στο καθησμα του και στην οροφη...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ceedboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πας τον εγκεφαλο σε εναν που ασχολειται με εγκεφαλους ή καποιο σχετικο συνεργειο και καθαριζει τα crash data απο την μνημη (συνηθως eeprom). Σε καποιο μοντελο μου φαινεται το εκανε και το Op-com.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1 Γιατι αλλιως για καινουριο εγκεφαλο αεροσακου πας σε ποσα εκατονταδων.
    Δεν υπαρχει περιπτωση για καινουριο, αεροσακους βρηκα απο ebay, θα ρωτησω και εδω ποσα ζητανε και αν δεν εχουν μεγαλη διαφορα θα τους παρω απο εδω, αλλιως αν ζητανε να ποιασουν τον παπα απο τα α@@@@α, ....ebay....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    υποθετω οτι δεν εχει χτυπησει κανεις, οποτε το αμαξι εχει ζημια ή ελαφρα φαναρτζοδουλεια?
    Δεν χτυπησε κανενας, 2 πορτες, μαρσπιε, κεντρικη κολωνα αρπαξε χαμηλα στον μεντεσε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλι καλά,οι λαμαρινες φτιαχνονται...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

μπραβο νικο να υπαρχει για το μελλον

Προεπιλογή

Λογικα συμφερει να παρω ετοιμες πορτες στο ιδιο χρωμα μου, και ισως χρειαστουν ενα φρεσκαρησμα εξωτερικα, παρα να παρω αλλο χρωμα και να βαφτουν και εσωτερικα με ρισκο να μην γινει καλη δουλεια στο βαψιμο, γιατι οσο να ναι ποσο να τριφτουν καλα εσωτερικα.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Λογικα συμφερει να παρω ετοιμες πορτες στο ιδιο χρωμα μου, και ισως χρειαστουν ενα φρεσκαρησμα εξωτερικα, παρα να παρω αλλο χρωμα και να βαφτουν και εσωτερικα με ρισκο να μην γινει καλη δουλεια στο βαψιμο, γιατι οσο να ναι ποσο να τριφτουν καλα εσωτερικα.
    αν το χρωμα ειναι ευκολο να το βρεις μην το συζητας καθολου.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Βρεθηκαν τελικα 2 πορτες στο ιδιο χρωμα, αυριο ή μεθαυριο θα τις εχω οποτε να ξυλωσω τις παλιες, ποιο πολυ να ξεφρακαρω την πισω που δεν ανοιγει, και να το παω στο λαμαρινα να δουμε τι θα μου πει με το μαρσπιε, μηπως χρειαστει αλλαγμα.

Επισης ο ουρανος, ηταν λιγο κρεμασμενο το υφασμα σε μερικα σημεια, με το που ανοιξε η κουρτινα εγινε μπ@@@@λο!!!!! Αλλιως δεν εξιγητε...

Προεπιλογή

Οι πορτες ηρθανε σημερα, αυριο θα το παω να το δει ο λαμαρινας, να μου πει πως θα προχωρησουμε, ο 5ος λαμαρινας που αλλαζω στα τοσα χρονια!! Ανοιξα και την πισω πορτα που φενοταν φρακαρισμενη και αποκαλυφτηκε η ζημια στο μαρσπιε, η οποια φτανει μεχρι ψηλα στο δυχαλο της πισω πορτας εχει ενα τσακισμα, και η μεσαια κολωνα μου φενεται οτι εχει κανει ενα καρουμπαλο στην θεση του μεντεσε της πισω πορτας, να δουμε τι θα μου πει ο λαμαρινας...

Προεπιλογή

Ξυλωσα και τους αεροσακους να δω κωδικους ωστε να τους αγορασω, στο καθησμα το καλο ειναι οτι εχει καπακι και δεν σκιζεται το καθησμα οπως συμβαινει σε αλλες μαρκες. Η κουρτινα επρεπε να βγαλω ολο τον ουρανο για να την ξυλωσω.

Προεπιλογή

Μπηκα με opcom, βλαβες πολλες κατεγραμμενες μεχρι και στην επικοινωνια μεταξυ εγγεφαλον, δεν ξερω γιατι, μεσα στην μοναδα των αεροσακων εχει βλαβες που ξυλωσα και τους αεροσακους μαλλον, με opcom οπως φενεται παρακατω εχει επιλογη να διαγραψεις το ιστορικο των ανοιγεμενων αεροσακων, δεν το δοκιμασα, μιας και εχω ξυλωμενους αεροσακους και το λαμπακι δεν θα σβησει. Επισης το αμαξι ειναι σε crash mode, κατασταση, οποτε βαζεις το κινητηρα μπροστα αναβοσβηνουν τα αλαρμ και πρεπει να τα σβησεις με 2ο πατημα και η πλαφονιερα μεσα ειναι συνεχεια αναμενη και με χωρις το κλειδι, αναγκαστηκα και εβγαλα την λαμπα.

Προεπιλογή

Απλά ξεφύσωσε τον εγκέφαλο αερόσακων
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά ξεφύσωσε τον εγκέφαλο αερόσακων
    Για να σταματησουν τα αλαρμ λογικα...

Η ζωνη του οδηγου δουλευει κανονικα, αν ειχε σκασει, θα ηταν σφιγμενη, η ενεργοποιηση γινεται ηλεκτρονικα??? Δεν ξυλωσα το πλαστικο να δω, αλλα αν ηταν ηλεκτρονικη και σκασμενη, δεν θα εβγαζε σφαλμα στο opcom?? Αεροσακους βρηκα απο ebay και τους 2 στα 130€, δεν νωμιζω να τους βρω ποιο φτηνα εδω Ελλαδα, γνωριζει κανενας τι τιμες παιζουν μεταχειρησμενοι?? Δεν ρωτησα και στο car δεν γραφουν τιμες...

Προεπιλογή

Ετοιμο για....κοντρες!!!!!!!!!

Ξυλωθηκε το αμαξι και ειναι ετοιμο απο μεσοβδομαδα να παει στον λαμαρινα, τελικα η ζημια ειναι ποιο σοβαρη, η μεσαια κολωνα εχει μετατοπιστει προς το εσωτερικο, για αρχη ο λαμαρινας ειπε, θα προσπαθησει να το τραβηξει να δει αν μπορει να γινει το μαρσπιε, αλλιως αναγκαστηκα θα αλλαξουμε ολο το μαρσπιε απο μπροστα εως πισω...

Προεπιλογή

Ευκαιρια να αλλαχτει και το υφασμα του ουρανου, που την χαλια και με το ανοιγμα του αεροσακου, αποτελειωθηκε. Θα το κανω μονος μου, να πεφτουν τα στοιχηματα αν τα καταφερω, πρωτη φορα θα κανω τον ταπετζερη!!!

Προεπιλογή

Λιγο ματσόλα , λιγο σφυρι , λιγο τροχο , λιγο τραβηγμα & ενα καινουργιο μαρσπιε .

Νικο εχει λιγο δουλιτσα .

Καλη δυναμη με τον ουρανο .

Προεπιλογή

Υπουλο το χτυπημα, το πηρε στο μαρσπιε περισσοτερο για αυτο το λογο δεν εσκασε και ο προεντατηρας της ζωνης γιατι ηταν πλαγιομετωπικα.
    Τι να φτιαξει απο το μαρπιε αν ειναι να γινει σα φιλι! Βεβαια αυτος ξερει καλυτερα, θα το δει στη πραξη!

Εχεις φτιαξει αλλα και αλλα εσυ στον ουρανο θα κολλησεις!
    Κοψε το υφασμα πρωτα χοντρικά, ασε ομως λιγα περιθώρια να τα κόψεις στο τέλος αφου το κολλησεις, καθαρισε τις επιφανιες καλα και μετα δωσε πονο!

Προεπιλογή

Ευκαιρια να αλλαχτει και το υφασμα του ουρανου, που την χαλια και με το ανοιγμα του αεροσακου, αποτελειωθηκε. Θα το κανω μονος μου, να πεφτουν τα στοιχηματα αν τα καταφερω, πρωτη φορα θα κανω τον ταπετζερη!!!

Για σενα θα ειναι ευκολο, χρησιμοποιήσε βενζινοκολα σε σπρεί, υψηλων θερμοκρασιων και θα ειναι ΟΚ. Υφασμα μπορεις να βρεις στην Θεσσαλονικη ευκολα απο τον http://www.e-vardikos.gr/
    Δες βιντεάκια στο youtube για να παρεις μια εικονα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για σενα θα ειναι ευκολο, χρησιμοποιήσε βενζινοκολα σε σπρεί, υψηλων θερμοκρασιων και θα ειναι ΟΚ. Υφασμα μπορεις να βρεις στην Θεσσαλονικη ευκολα απο τον http://www.e-vardikos.gr/
    Δες βιντεάκια στο youtube για να παρεις μια εικονα.
    Απο αυτον πηρα το υφασμα, αυριο θα ειμαι θεσσαλονικη, οποτε θα παω να το παρω, θα παρω υφασμα και για το golf της αδερφης μου, για τις πορτες που εχει φουσκωσει η ταπετσαρια, θα πειραματιστω και εκει, βιντεακια ειδα, αλλα αν δεν ποιασεις να το κανεις να δεις, δεν ξες αν τα καταφερεις. Κολλα θα παρω με πινελο, το σπρει εχω δοκιμασει παλαιοτερα και δεν μου αρεσε ο τροπος που ψεκαζεται, σαν να αφηνει κενα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιγο ματσόλα , λιγο σφυρι , λιγο τροχο , λιγο τραβηγμα & ενα καινουργιο μαρσπιε .

Νικο εχει λιγο δουλιτσα .

Καλη δυναμη με τον ουρανο .
    Σε 3 λαμαριναδες πηγα, ο 1ος αλλαγη μαρσπιε κολωνα μεχρι πισω φτερο χαμηλα, ο 2ος θα το πολεμισω και αν δω οτι δεν ερχετε παμε αλλαγη μαρσπιε, ο 3ος θα χρειαστουμε μονο το μισο μαρσπιε. Πεμπτη μπενει μεσα στον 3ο, και βλεπουμε.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπουλο το χτυπημα, το πηρε στο μαρσπιε περισσοτερο για αυτο το λογο δεν εσκασε και ο προεντατηρας της ζωνης γιατι ηταν πλαγιομετωπικα.
    Τι να φτιαξει απο το μαρπιε αν ειναι να γινει σα φιλι! Βεβαια αυτος ξερει καλυτερα, θα το δει στη πραξη!

Εχεις φτιαξει αλλα και αλλα εσυ στον ουρανο θα κολλησεις!
    Κοψε το υφασμα πρωτα χοντρικά, ασε ομως λιγα περιθώρια να τα κόψεις στο τέλος αφου το κολλησεις, καθαρισε τις επιφανιες καλα και μετα δωσε πονο!
    Ναι δεν εσκασε, και δεν ειναι ηλεκτρονικος, ειναι μηχανικος, δεν μπορεσα να δω καποια φυσα να πηγαινει πανω στο καβουκι του, μπορει να μην ειναι κανα με προεντατηρα, γιατι ειναι σκετο κουτι που μαζεβει την ζωνη, δηλαδη δεν ειδα φυσιγγιο αν ειναι μηχανικος, εκτος και αν δεν προσεξα καλα.

Προεπιλογή

Απο αυτον πηρα το υφασμα, αυριο θα ειμαι θεσσαλονικη, οποτε θα παω να το παρω, θα παρω υφασμα και για το golf της αδερφης μου, για τις πορτες που εχει φουσκωσει η ταπετσαρια, θα πειραματιστω και εκει, βιντεακια ειδα, αλλα αν δεν ποιασεις να το κανεις να δεις, δεν ξες αν τα καταφερεις. Κολλα θα παρω με πινελο, το σπρει εχω δοκιμασει παλαιοτερα και δεν μου αρεσε ο τροπος που ψεκαζεται, σαν να αφηνει κενα.
    Εγω παντως με σπρει κολλας υψηλων θερμοκρασιών που πηρα απο τον ιδιο, εκανα τα πλαινα σε Yaris της γυναικας μου μια χαρα. Με το πινελο κανονιζεις ακριβως την ποσοτητα που θα βαλεις, ομως ειναι σχεδον αδυνατον να βαλεις και στο υφασμα. Για αυτο προτίμησα το σπρει.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Νίκο καλησπέρα. Δεν σε φοβάμαι εσένα πιάνουν τα χέρια σου.θα τα καταφέρεις και καλά μάλιστα. Μια ερώτηση. Τι μοντελο είναι το Άστρα και έχει σκληρό ουρανό ? Εμένα είναι 2005 μαιο και έχει τον παλιό με ύφασμα.....έχει κρεμάσει ο δικός μου αλλά δεν έχω λεφτά να τον φτιάξω οπότε θα μείνει έτσι.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο καλησπέρα. Δεν σε φοβάμαι εσένα πιάνουν τα χέρια σου.θα τα καταφέρεις και καλά μάλιστα. Μια ερώτηση. Τι μοντελο είναι το Άστρα και έχει σκληρό ουρανό ? Εμένα είναι 2005 μαιο και έχει τον παλιό με ύφασμα.....έχει κρεμάσει ο δικός μου αλλά δεν έχω λεφτά να τον φτιάξω οπότε θα μείνει έτσι.
    Μαλακος ηταν, οταν το πιεζες με το δαχτυλο ηταν μαλακο το υλικο σε σχεση με το corsa που ειναι σκληρο το υλικο του ουρανου, σαν να ειναι το υφασμα κολλημενο στον ουρανο, χωρις αφρολεξ απο κατω.

Πηρα τα υφασματα σημερα, ειχε ενα περιπου παρομοιο με το πλεξιμο που ειχε το εργοστασιακο υφασμα, φενεται καλο ποιοτηκα και σχετικα λεπτο, πριν κανα χρονο ειχα αλλαξει το υφασμα στον ουρανο της αδερφης μου, και το πηγα σε ταπετζερη, δεν μου αρεσε η δουλεια του, χωρια οτι ειχε χρωματικη διαφορα και το υλικο που εβαλε ηταν πολυ χοντρο σε σημειο να ζοριζονται να σκιαδια οταν τα ανοιγοκλεινεις. Αυτο που πηρα σημερα φενεται πολυ καλο στο παχος.

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Τρακαρισμα GT
    Από τον/την SotosKon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-15, 20:30
  2. ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ
    Από τον/την KOPN στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-14, 13:39
  3. Τρακαρισμα σε σταθμευμενο οχημα
    Από τον/την bsiap στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-13, 22:52
  4. sos τρακαρισμα
    Από τον/την chris_vectroni στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-10, 23:25
  5. τρακαρισμα
    Από τον/την ~astraxan~ στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-07, 14:13

Δικαιώματα - Επιλογές