If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Περιοχή
    Κομοτηνή
    Αυτοκίνητο
    Crossland X

Προεπιλογή Πρόβλημα σε Crossland X Diesel

Έχω το opel crossland x 2017. Πριν κάνα εξάμηνο διαπίστωσα ότι το αμάξι τραβούσε δεξιά. Δεν είχα κάποιο ατύχημα με το αμάξι. Στην επίσημη αντιπροσωπεία μετά από αρκετό ψάξιμο και δοκιμές (άλλαξα και το αμορτισέρ) μου είπανε ότι φταίει η κρεμαργιέρα. Συγκεκριμένα ένα ηλεκτρονικό μοτέρ που έχει πάνω. Μου είπανε ότι ζορίστηκε και χάλασε καθώς ανέβηκες κάποιο πεζοδρόμιο.
    Άλλαξα κρεμαργιέρα (την πλήρωσα!) αλλά δεν είδα καμιά αλλαγή συνέχιζε να τραβάει δεξιά. Μου είπανε ότι είναι θέμα λογισμικού. Τους τελευταίους 3 μήνες προσπαθούν να περάσουν το λογισμικό χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δοκίμασαν τελευταία μία άλλη κρεμαργιέρα είχε μια μικρή βελτίωση αλλά συνεχίζει να τραβάει δεξιά.
    Το συνεργείο μιλάει και περιμένει οδηγίες από γερμανία. Ξέρεις κάνεις κάποιο email επικοινωνίας με την γερμανία να μιλήσω μαζί τους να τους παραπονεθώ και αυτούς.

Ευχαριστώ.

Προεπιλογή

Χρήματα ζήτησες πίσω για τα ανταλλακτικά που άλλαξες χωρίς να βρεις λύση στο πρόβλημα σου?
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Ευθυγραμμιση το ιδιο ειχα σε corsa e απο 0χλμ αποκατασταθηκε στον Πουπακη Αθηνα

Περιοχή
    Κομοτηνή
    Αυτοκίνητο
    Crossland X

Προεπιλογή

Ακόμα προσπαθούν να το φτιάξουν επιμένουν είναι θέμα λογισμικού.
    Ευθυγράμμιση το κάνουν συνέχεια και δείχνει ότι είναι εντάξει!
    Έχουν επικοινωνία με Γερμανία και δοκιμάζουν και προσπαθώ να βρω τους γερανούς να μιλήσω μαζί τους απευθείας.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο petros60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα προσπαθούν να το φτιάξουν επιμένουν είναι θέμα λογισμικού.
    Ευθυγράμμιση το κάνουν συνέχεια και δείχνει ότι είναι εντάξει!
    Έχουν επικοινωνία με Γερμανία και δοκιμάζουν και προσπαθώ να βρω τους γερανούς να μιλήσω μαζί τους απευθείας.
    Η πιο απλη κινηση που μπορεις να κανεις ειναι να στειλεις επικοινωνια στον συνηγορο του καταναλωτη.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καλησπέρα,

έχω το ίδιο αυτοκίνητο. Με το που το πήρα από την αντιρποσωπεια βγήκα στην Αττική οδό και διαπιστωσα άμεσα πως το αμάξι τραβάει αρκετα δεξία.
    Λόγω της ημέρας αλλά και της ώρας δεν γινόταν να επιστρέψω στην αντιπροσωπεία.
    Όταν το πήγα στην αντιπροσωπεία να το ελέγξουν επιβεβαίωσαν ότι τραβούσε δεξιά και απλώς μου έκαναν ευθυγράμμιση (δεν συζητήσαμε το γιατί αυτό συνέβει σ' ένα καινούργιο αυτοκίνητο).
    Από τότε σίγουρα δεν τραβάει όπως πριν, αλλά δεν μπορώ να πω 100% πως δεν τραβάει καθόλου λόγω του ότι έκτοτε δεν έχω ξανα ταξιδέψει σε ανοιχτό δρόμο(στην πόλη οι κλίσεις είναι αναμενόμενες).
    Δυστυχώς δεν έχω κάποιο mail να σου προωθησω. Με το καλό να λυθέι το θέμα σου και αν έχεις νεότερα να ενημέρωσε μας.

Ευχαριστώ

Παρόμοια Θέματα

1. Πρόβλημα σε Grandland X Diesel
    Από τον/την zervas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 2 Εβδομάδες πρίν, 12:49
  2. πρόβλημα σε zafira 1.7 diesel
    Από τον/την shadjika στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-17, 15:34
  3. Πρόβλημα με opel zafira 1.7 diesel
    Από τον/την shadjika στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-17, 15:32
  4. Πρόβλημα σε Corsa Ecoflex 1.3 Diesel 95 Ps
    Από τον/την Opelian-Lover στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-12, 19:29
  5. πρόβλημα με combo diesel
    Από τον/την pantelis70 στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-11, 19:13

Δικαιώματα - Επιλογές